Підтвердженням факту проживання людини за певною адресою є реєстрація його місця проживання за нею. Частіше ми вживаємо слово «прописка», що для нас зручніше та зрозуміліше.
Бувають випадки, коли нам необхідно додатково прописати до квартири/будинку нову людину, для чого потрібно буде отримати дозвіл від власника житла. Такий дозвіл оформляється у формі заяви, в його тексті вказується особа, яка буде прописуватися (ПІБ, рік народження, паспортні дані), адреса, за якою вона буде прописана (зареєстрована) в майбутньому.
Як і будь-яка заява, дозвіл на прописку в квартирі/будинку інших осіб оформляється на спеціальному бланку нотаріальних документів і складається відразу у вашій присутності, що займе всього 15-20 хвилин вашого часу.
Слід зазначити, що особиста присутність особи, яку в майбутньому буде прописано за вашою адресою, для оформлення дозволу не потрібна.
Звертаємо увагу, що нотаріус не несе відповідальності за подання вами неправдивої інформації та надання її в тексті заяви, не засвідчує факти, які викладаються в тексті заяви, а лише підтверджує, що підпис на заяві зроблений саме вами.
Перелік документів, які потрібно для оформлення дозволу на прописку у своїй квартирі/будинку інших осіб:
- ваш паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше відомий як ІПН);
- додатково надаються документи, що встановлюють Ваше майнове право на квартиру/будинок, в якому прописуватиметься особа.