Час складання: від 30 хвилин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорт батька/матері/батьків, ІПН батька/матері/батьків, Свідоцтво про народження дитини/дітей
Зверніть увагу:

Будуть потрібні такі дані: з ким подорожуватиме дитина (ПІБ й дата народження особи), на який строк, мета подорожі, до якої країни подорожуватиме дитина.

Що таке довіреність на дитину?

Дозвіл на виїзд дитини за кордон часто називають довіреністю на дитину. З юридичного погляду оформляється не довіреність, а заява, у якій один або обидва батьки надають згоду на подорож дитини за кордон.

За законодавством України громадянин, який досяг віку 16 років, може виїжджати за межі країни самостійно. Діти молодше 16 років повинні їздити в супроводі батьків або інших осіб, що одержали на це дозвіл від батьків. Дитина може їздити з одним із батьків, близькими родичами, керівниками групи, представниками туристичного агентства. Для кожного випадку потрібно зробити довіреність на дитину.


Довіреність на дитину: особливості

Дозвіл на виїзд обов’язково оформляють у нотаріуса. Ця процедура, яку передбачено законом, запобігає небажаному вивозу дитини, зокрема викраденню. Захід дозволяє убезпечити дітей, а також забезпечує права кожного з батьків.

Дозвіл на виїзд дитини потрібний тільки для громадян України. Якщо дитина має громадянство іншої країни, то такого дозволу прикордонні служби нашої держави не вимагають.

Нотаріальна довіреність на дитину потрібна й у разі, якщо з неповнолітнім подорожує один з батьків. Така вимога поширюється навіть на подружжя, яке перебуває в шлюбі.


Існують випадки, за яких дозвіл не вимагається:

  1. один з батьків є іноземним громадянином;
  2. існує заборгованість із виплати аліментів понад 4 місяці;
  3. у разі виїзду за кордон на ПМП, водночас у батька/матері має бути відмітка в паспорті для подорожі за кордон про постановку на консульський облік.

Ще одне нововведення: з 29 серпня 2019 року дитина може виїжджати за кордон з тим з батьків, з яким проживає. Строк поїздки не має перевищувати 1 місяця. Один з батьків повинен мати рішення суду або органу опіки про проживання неповнолітнього з одним з батьків. У цьому разі перед поїздкою мати або батько повідомляють іншого з батьків про майбутню подорож з дитиною.

Якщо один з батьків не надає дозвіл на виїзд із дитиною іншому або невідоме місцезнаходження одного з батьків, то такі питання вирішуються в судовому порядку. Якщо рішення ухвалене судом, то цю постанову необхідно мати під час перетинання кордону.


Як зробити довіреність на дитину?

Заяву оформляють у нотаріуса. Якщо виїжджає один з батьків, то довіреність на дитину оформляється від імені іншого. У разі поїздки із особою, що супроводжує, або іншими родичами оформляється загальна заява від матері та батька. Можна оформити 2 заяви, якщо з будь-якої причини батьки не можуть бути присутніми одночасно в одного нотаріуса, наприклад, батько перебуває у відрядженні.

Для оформлення необхідно надати маршрут подорожі, вказати строк поїздки, надати дані особи, що супроводжує дитину.

Пропуск через кордон відбувається тільки за оригіналом заяви.


Скільки діє дозвіл на виїзд?

Часові межі дії довіреності визначаються індивідуально. Для кожної поїздки оформляється нова заява. У більшості випадків термін дії довіреності обмежується тривалістю поїздки. Якщо це виїзд за кордон з метою туризму, то дія дозволу закінчується датою закінчення путівки. Строки вказуються в заяві й засвідчуються нотаріусом.

В окремих випадках дозвіл на виїзд дитини може оформлятися на декілька поїздок або тривалий строк. Найчастіше з таким запитом звертаються батьки, чиї діти відправляються на навчання, лікування або змагання за кордоном.

Юридичний документ, складений у нотаріуса, підтверджує законність майбутньої поїздки. Звернення за складанням заяви на спеціальному бланку дозволяє уникнути небажаних випадків, пов'язаних з незаконним виїздом дитини.

Нагадуємо, що для виїзду за кордон дитина повинна мати власний паспорт для подорожі за кордон. Оформляють документ і новонародженим дітям. Термін дії такого паспорта обмежений 4 роками до досягнення 16 років. Після 16 років неповнолітнім видається паспорт для подорожі за кордон строком на 10 років, як і дорослим.


Де зробити довіреність на дитину?

Законом України встановлено, що дозвіл на виїзд неповнолітніх осіб, що не досягли 16-річного віку, має складатися одним або двома батьками в письмовій формі. Нотаріус підтверджує законність дозволу, засвідчує особу батьків дитини. Заяву оформляють на спеціальному нотаріальному бланку.

Запитання-відповідь:

Чи можна зробити заяву на виїзд дитини без одного з батьків, якщо є документи обох батьків?

Ні. Потрібна присутність двох батьків у нотаріуса. Заяву про згоду на виїзд неповнолітньої дитини повинні підписати обидва батьки. Із собою необхідно мати паспорти та свідоцтво про народження доньки чи сина.

Чи можна зробити заяву на виїзд дитини за кордон до всіх країн?

Ні. У дозволі на виїзд вказують терміни подорожей (початок та закінчення), маршрут, що включає країни перебування. Якщо в одній подорожі дитина відвідуватиме кілька країн, їх можна внести до документу. Але зробити безстроковий дозвіл на виїзд до будь-якої країни неможливо за законодавством України.

Чи можна зробити безстрокову заяву на виїзд дитини за кордон?

За встановленими правилами у заяві мають бути зазначені терміни подорожі дитини. У документі прописується початок та дата закінчення поїздки. Виняток робиться тільки для випадків, коли неповнолітній виїжджає за кордон на ПМП.

Які документи потрібні для довіреності на дитину?

Необхідна присутність і документи (паспорт і ІПН) того з батьків, який надає дозвіл, а також свідоцтво про народження дитини. Якщо дитина їде в супроводі третьої особи (бабуся, вчитель, бортпровідник тощо), необхідно скласти дозвіл від обох батьків.

Скільки часу робиться довіреність на дитину?

У разі здійснення попереднього запису та якщо є всі необхідні документи достатньо 30 хвилин.

На скільки видається довіреність на дитину?

Термін дії довіреності визначається датами майбутньої поїздки. Важливо оформляти дозвіл окремо під кожну поїздку за кордон, щоб не виникало спірних питань під час перетинання українського кордону. Такий порядок поширюється на переміщення дитини з будь-якою метою: відпочинку, навчання, змагань.

У яких випадках потрібна довіреність на вивіз дитини за кордон?

Дитина, яка не досягла 16 років, має їздити за кордон у супроводі дорослих. Якщо дитина їде з одним з батьків або із третьою особою (бабусею, тіткою, вчителем тощо), то в цих випадках оформляють довіреність (заяву на виїзд дитини). Документ дозволяє безперешкодно вивозити дитину на відпочинок, навчання, змагання.

До якого віку оформляють довіреність на дитину?

За законом України виїжджати за кордон самостійно може особа, що досягла віку 16 років. Для дітей молодше цієї вікової межі супровід дорослих, а також наявність довіреності (заяви на вивіз дитини) від батьків є обов'язковими.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!