Час Складання: 20 хвилин
Консультація при оформленні: безкоштовно
Нотаріальна Копія: 2 копії входять у вартість
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорт батька/матері/батьків, ІПН батька/матері/батьків, Свідоцтво про народження дитини/дітей
Зверніть увагу:

Будуть потрібні такі дані: з ким подорожуватиме дитина (ПІБ й дата народження особи), на який строк, мета подорожі, до якої країни подорожуватиме дитина.

Що таке довіреність на дитину?

Дозвіл на виїзд дитини за кордон часто називають довіреністю на дитину. З юридичної точки зору оформляється не довіреність, а заява, у якій один або обидва батьки надають згоду на подорож дитини за кордон.

За законодавством України громадянин, який досяг віку 16 років, може виїжджати за межі країни самостійно. Діти молодше 16 років повинні їздити в супроводі батьків або інших осіб, що одержали на це дозвіл від батьків. Дитина може їздити з одним із батьків, близькими родичами, керівниками групи, представниками туристичного агентства. Для кожного випадку потрібно зробити довіреність на дитину.


Довіреність на дитину: особливості

Дозвіл на виїзд обов’язково оформляють у нотаріуса. Ця процедура, яка передбачена законом, запобігає небажаному вивозу дитини, зокрема викраденню. Захід дозволяє убезпечити дітей, а також забезпечує права кожного батька.

Дозвіл на виїзд дитини потрібний тільки для громадян України. Якщо у дитини громадянство іншої країни, то такого дозволу прикордонні служби нашої держави не вимагають.

Нотаріальна довіреність на дитину потрібна й у разі, якщо з неповнолітнім подорожує один з батьків. Така вимога поширюється навіть на подружжя, яке перебуває в шлюбі.


Існують випадки, за яких дозвіл не вимагають:

  1. один з батьків є іноземним громадянином;
  2. існує заборгованість по виплаті аліментів понад 4 місяці;
  3. у разі виїзду за кордон на ПМП, водночас у батька повинна бути відмітка в паспорт для подорожі за кордон про постановку на консульський облік.

Ще одне нововведення: з 29 серпня 2019 року дитина може виїжджати за кордон з тим з батьків, з яким проживає. Строк поїздки не повинен перевищувати 1 місяця. Один з батьків повинен мати рішення суду або органу опіки про проживання неповнолітнього з одним з батьків. У цьому разі перед поїздкою мати або батько повідомляють іншого з батьків про майбутню подорож з дитиною.

Якщо один з батьків не надає дозвіл на виїзд із дитиною іншому або невідоме місцезнаходження одного з батьків, то такі питання вирішуються в судовому порядку. Якщо рішення ухвалене судом, то цю постанову необхідно мати під час перетинання кордону.


Як зробити довіреність на дитину?

Заяву оформляють у нотаріуса. Якщо виїжджає один з батьків, то довіреність на дитину оформляється від імені іншого. У разі поїздки із особою, що супроводжує, або іншими родичами оформляється загальна заява від матері та батька. Можна оформити 2 заяви, якщо з будь-якої причини батьки не можуть бути присутніми одночасно в одного нотаріуса, наприклад, батько перебуває у відрядженні.

Пропуск через кордон відбувається тільки за оригіналом заяви.


Скільки діє дозвіл на виїзд?

Часові рамки дії довіреності визначаються індивідуально. Для кожної поїздки оформляється нова заява. У більшості випадків термін дії довіреності обмежується тривалістю поїздки. Якщо це виїзд за кордон з метою туризму, то дія дозволу закінчується датою закінчення путівки. Строки вказуються в заяві й засвідчуються нотаріусом.

В окремих випадках дозвіл на виїзд дитини може оформлятися на декілька поїздок або тривалий строк. Найчастіше з таким запитом звертаються батьки, чиї діти відправляються на навчання, лікування або змагання за кордоном.

Довіреність на дитину ціна Київ фіксована в прайсі надання послуг. Юридичний документ, складений у нотаріуса, підтверджує законність майбутньої поїздки. Звернення за складанням заяви на спеціальному бланку дозволяє уникнути небажаних випадків, пов'язаних з незаконним виїздом дитини.

Нагадуємо, що для виїзду за кордон у дитини повинен бути власний паспорті для подорожі за кордон. Оформляють документ і новонародженим дітям. Термін дії такого паспорта обмежений 4 роками до досягнення 16 років. Після 16 років неповнолітнім видається паспорт для подорожі за кордон строком на 10 років, як і дорослим.


Де зробити довіреність на дитину?

Законом України встановлено, що дозвіл на виїзд неповнолітніх осіб, що не досягли 16-річного віку, повинен складатися одним або двома батьками в письмовій формі. Нотаріус підтверджує законність дозволу, засвідчує особу батьків дитини. Заяву оформляють на спеціальному нотаріальному бланку.

Оформити письмовий дозвіл на виїзд дитини в Києві ви можете в нотаріуса Аверіної Євгенії Анатоліївни. Зателефонувавши, ви отримаєте професійну консультацію від наших юристів безкоштовно. Фахівці підкажуть, які документи потрібні для оформлення довіреності. Допоможуть грамотно поставитися до питання, виходячи саме з вашого випадку.

Нотаріус у Києві Аверіна Євгенія Анатоліївна працює відповідно до законодавства України. Батьки складають заяву на спеціальному бланку в нотаріальному бюро, надаючи юристам свої паспорти й свідоцтво про народження дитини.

Запитання-відповідь::

Скільки коштує довіреність на дитину?

Вартість складання довіреності (дозволу) у нотаріуса залежить від установленого тарифу та конфігурації послуги (строк довіреності, необхідності перекладу на іноземну мову, підписують обидва батьки чи один). Для уточнення ціни зателефонуйте: +38 (044) 500-74-74

Які документи потрібні для довіреності на дитину?

Необхідна присутність і документи (паспорт і ІПН) того батька, який надає дозвіл, а так само свідоцтво про народження дитини. Якщо дитина їде в супроводі третьої особи (бабуся, вчитель, бортпровідник і інші), то необхідно скласти дозвіл від обох батьків.

Скільки часу робиться довіреність на дитину?

У разі здійснення попереднього запису та наявності всіх необхідних документів нотаріус оформить довіреність на дитину впродовж 30 хвилин.

На скільки видається довіреність на дитину?

Термін дії довіреності визначається датами майбутньої поїздки. Важливо виготовляти дозвіл окремо під кожну поїздку за кордон, щоб не виникало спірних питань під час перетинання українського кордону. Такий порядок поширюється на переміщення дитини з будь-якою метою: відпочинку, навчання, змагань.

У яких випадках потрібна довіреність на вивіз дитини за кордон?

Дитина, яка не досягла 16 років, має їздити за кордон у супроводі дорослих. Якщо дитина їде з одним з батьків або із третьою особою (бабусею, тіткою, вчителем тощо), то в цих випадках оформляють довіреність (заяву на виїзд дитини). Документ дозволяє безперешкодно вивозити дитину на відпочинок, навчання, змагання.

До якого віку оформляють довіреність на дитину?

За законом України виїжджати за кордон самостійно може особа, що досягла віку 16 років. Для дітей молодше цієї вікової границі обов'язковий супровід дорослих, а також наявність довіреності (заяви на вивіз дитини) від батьків.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

notary@averina.com.ua


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!