Види нотаріальних дій!

Метою нотаріальних послуг є юридичне посвідчення фактів, процесів, підписів. У цьому разі угоди, вступ у спадщину, уповноваження будь-кого на певні дії, свідчення фактів вчиняються офіційно та набувають чинності.

Нотаріус в Україні є вповноваженим державою фахівцем, що здійснює нотаріальні дії, передбачені законодавством. Приватний нотаріус має такі самі повноваження, що й державний нотаріус. Вибір фахівця залежить тільки від вас і в деяких випадках від територіальності. Усі нотаріуси надають ті самі послуги населенню.


Скільки коштують послуги нотаріуса?

Нотаріальні послуги є платними. Тарифи регулюються митами та зборами з урахуванням націнок за надання послуг самими нотаріусами.


Які документи необхідно мати під час візиту до нотаріуса?

Заздалегідь уточнити список документів ви можете, зателефонувавши до нотаріального бюро. Це прискорить процедуру й займе менше часу. Основними документами для надання нотаріальної послуги фізичним особам є оригінал паспорта та ІПН.

Залежно від послуги, що надається, найчастіше необхідні будуть і інші документи. Перелік документів залежить від типу звернення.


Основний перелік нотаріальних дій

  • Заповіт. Особа може скласти необмежену кількість заповітів з описом або без опису майна, яке вона планує заповісти, вказавши необмежену кількість спадкоємців.
  • Посвідчення договорів: купівлі-продажу, дарування, позики, шлюбних договорів тощо.
  • Довіреність. Довіритель наділяє іншу особу повноваженнями для виконання конкретних дій. Довіреність оформляють як від імені та на фізичних осіб, так і від імені та на юридичних осіб.
  • Посвідчення заяв і підтвердження документів, що належать клієнтам. Оформляється у вигляді заяви (без додатків) або у вигляді афідевіту, коли зазначені клієнтом факти потрібно підтвердити певними документами.
  • Нотаріальний переклад. Робиться як для громадян України, так і для іноземців. Нотаріальна дія є актуальною, коли необхідно надати до офіційних органів документ, виданий в іншій державі.
  • Нотаріальні копії документів. Потрібні, коли необхідно залишити собі оригінал документа, а офіційні копії подати до навчальних закладів, державних органів, роботодавця.