Час складання: від 1 години
Записатися
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка
Необхідні документи: Паспорт і ІПН спадкоємців , Свідоцтво про смерть , Довідка про причини смерті (у разі наявності), Документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), Довідка, що підтверджує останнє місце проживання померлого , Заповіт, у разі його складання
Зверніть увагу:

Юридична особа може бути спадкоємцем тільки у разі складання  заповіту на юридичну особу

Оформлення спадщини в Україні

Відомо, що спадщина - це така нотаріальна дія, з якою зіткнеться у своєму житті практично кожна людина.

Тому давайте розглянемо основні моменти, які необхідно знати для відкриття спадщини:

  1. Спадщина - це перехід прав і обов'язків від фізичної особи (іменованої спадкодавцем), що померла, до інших осіб (іменованих спадкоємцями).
  2. До спадкового майна відноситься все те, що належало померлому на момент смерті, тобто майно та обов'язки, які обтяжують це майно.
  3. Процес вступу в спадщину починається безпосередньо після смерті спадкодавця. Важливо пам’ятати, що вступити в право спадкоємства або відмовитися від нього необхідно в період, визначений законодавством, а саме впродовж 6 місяців після смерті фізичної особи і не пізніше! Виключенням є спадкоємці, які на момент смерті спадкодавця прописані за однією адресою разом з померлим, або якщо спадкоємцями є малолітні/неповнолітні особи, які вважаються такими, що автоматично прийняли спадщину.
  4. Місцем відкриття спадкової справи є місце проживання спадкодавця на момент його смерті, іншими словами, його останнє місце проживання. Тобто, відкрити спадкову справу має право нотаріус, робоче місце якого розташоване за останнім місцем проживання померлого.
  5. Існує два види спадкоємства: за заповітом і згідно із законом. Якщо під час відкриття спадкової справи з'ясовується, що було складено заповіт, то спадкоємцями є тільки ті особи, які були вказані в цьому заповіті, і ніхто інший, оскільки це була воля померлого за життя. Якщо заповіту не було складено, спадщина видаватиметься згідно із законом за чергою, передбаченою Цивільним кодексом України.

Таким чином, спадкоємці протягом періоду до 6 місяців з моменту смерті спадкодавця в обов'язковому порядку повинні звернутися до нотаріуса та відкрити справу, також в цей термін спадкоємці можуть відмовитися від свого права на спадщину зовсім або на користь іншого спадкоємця. Спадкоємці приймають спадщину повністю або зовсім не приймають. Законодавство не передбачає часткового прийняття спадщини.

Звертаємо увагу, що відкриття спадкової справи не означає, що ви вже є власником майна померлого. Право власності на майно спадкодавця можна оформити лише після 6 місяців, які минули з дня його смерті, шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину.

Отже, процес оформлення спадщини є дуже важливим. Бажано не пропускати терміни, встановлені для прийняття спадщини.

Запитання-відповідь:

Які документи потрібні для оформлення спадщини?

Для оформлення спадщини необхідні паспорт і ІПН спадкоємців, свідоцтво про смерть, довідка про причину смерті (якщо така є), документи, що підтверджують родинні зв'язки, довідка, що підтверджує останнє місце проживання померлого, заповіт, у разі його складання.

Які запити робить нотаріус під час оформлення спадщини?

Нотаріус під час оформлення спадщини в Україні робить усі необхідні запити в до державних органів та організацій. Запити подаються щодо того майна, яке було у власності в померлої особи: землі, будинка, квартири, внесків тощо.

До якого нотаріуса звертатися під час оформлення спадщини?

Спадкова справа відкривається за останнім місцем прописки померлого. Тому звертатися необхідно до нотаріуса, який працює в цьому районі.

Який строк оформлення спадщини?

6 місяців після смерті спадкодавця — це строк, який надається спадкоємцям для звертання до нотаріуса. У цей період відкривається спадкова справа. Право власності на майно оформляється тільки після закінчення 6-місячного строку.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!