Замовити послугу
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка
Необхідні документи: Паспорт і ІПН спадкоємців , Свідоцтво про смерть , Довідка про причини смерті (у разі наявності), Документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), Довідка, що підтверджує останнє місце проживання померлого , Заповіт, у разі його складання
Зверніть увагу:

Юридична особа може бути спадкоємцем тільки у разі складання  заповіту на юридичну особу

Що означає пропуск прийняття спадщини? Хіба можна пропустити термін прийняття спадщини? Які саме встановлені терміни законодавством? І ще багато інших питань розглянемо в цьому розділі.

Для того, щоб процес отримання (оформлення) спадщини не тягнувся роками, коли спочатку спадкоємець вирішив прийняти спадок, а через деякий час передумав і вирішив відмовитися від нього, для цього і встановили терміни прийняття спадщини.

Відповідно до чинної законодавчої бази України, для прийняття спадщини або відмови від неї встановлений термін 6 місяців, який починає відлічуватися з дня смерті спадкодавця. Причому цей період передбачений як для спадкоємців згідно із законом, так і для спадкоємців, що отримують спадщину за заповітом.

Тому пропуск цього періоду багатий наслідками. Таким чином, якщо ви - спадкоємець, який згідно із законом претендує на спадщину або її частину, та з будь-яких причин пропустили вищезгаданий термін, то ви вважаєтеся таким, що не прийняв спадщину, і тоді втрачаєте право на неї. А як усім відомо, незнання закону від відповідальності, на жаль, не звільняє.

Категорія спадкоємців, яка підлягає виключенню

Проте, є категорія спадкоємців, яка підлягає виключенню. До них відносять малолітніх і неповнолітніх спадкоємців, а так само тих спадкоємців, які мешкали на момент смерті разом із спадкодавцем (були прописані з померлим за однією адресою). Ця категорія людей, навіть якщо пропустила термін прийняття спадщини, все одно по його закінченню не втрачає право подати заяву прийняття спадщини.

Спадкоємці, які до цієї категорії не потрапили, вважаються такими, що пропустили термін прийняття спадщини. І якщо вони хочуть скористатися своїм правом на спадщину, то повинні вже звертатися до суду, аби продовжити термін прийняття спадщини, тому що нотаріус, на жаль, не має права приймати від спадкоємця заяву про прийняття спадщини, якщо той пропустив встановлений термін. В цьому випадку причина пропуску 6-місячного терміну має бути поважною, щоб суд прийняв рішення про продовження терміну для прийняття спадщини.

Як бачимо, відновлення термінів для прийняття спадщини - справа дуже клопітка. Так що радимо вам строк краще не пропускати. А для цього бажано у разі виникнення питань відразу звертатися в нотаріальну контору для того, щоб зрозуміти, що вам робити в ситуації після смерті спадкодавця. Але якщо так вже сталося, то закон надає можливість відновити право на прийняття спадщини.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!