ТЕЛЕФОНУЙТЕ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Що таке шлюбний договір у нотаріуса?

Шлюбний договір для мешканців України відносно нове поняття, яке прийшло в країну кілька десятиліть назад. Сьогодні особи, що укладають шлюб, або подружжя можуть оформити відповідну угоду, у якій прописуються права й обов'язки чоловіка та дружини в родині й після розлучення.

Щоб скласти шлюбний договір, необхідно звернутися до нотаріуса. Професіонал засвідчить факт оформлення угоди між подружжям або особами, що планують одружитися. Договір регулює права й обов'язки майнового характеру, а також обов'язки подружжя в ролі батьків. Такі питання як ведення господарства, спільне проведення часу, принципи виховання дітей не можуть обговорюватися в шлюбному договорі.

Укладання шлюбного договору допомагає уникнути імпульсивних дій під впливом емоцій під час розлучення. Обидві сторони застережують права й обов'язки за взаємною згодою. Це допомагає уникнути спірних моментів, як упродовж усього подружнього життя, так і у разі розлучення.


У договорі передбачається захист 2 сторін, тому шлюбний договір у нотаріуса може містити:

 • участь кожного з подружжя в сімейних витратах;
 • права на майно: нерухомість, земельні ділянки, бізнес;
 • відповідальність щодо кредитних зобов'язань, зокрема після розлучення;
 • відкриття банківських рахунків для навчання дітей, внесок кожної сторони;
 • обов'язки чоловіка й дружини після розірвання шлюбу.

Хто може оформити шлюбний договір в Україні?

Звернутися до нотаріуса за оформленням шлюбного договору можуть як особи, що тільки планують одружитися, так і офіційне подружжя. Для перших документ набуває чинності з дня весілля. Для других — з моменту укладання в нотаріуса шлюбного договору.

За замовчуванням документ втрачає чинність після розлучення. Але в договорі можна вказати інший строк, який перевищує період спільного подружнього життя.

Також варто нагадати, що у разі відсутності угоди під час розлучення все майно, набуте в шлюбі, ділиться навпіл. Тому якщо є гострі питання, пов'язані з наявністю нерухомості до шлюбу, то рекомендуємо їх застережити в шлюбному договорі. Трапляються ситуації, коли квартира була куплена до шлюбу, потім продана, а сума вкладена в загальний будинок. У разі розлучення нерухомість буде поділена навпіл, без урахування, хто й скільки вклав у її придбання.

Шлюбний договір — це не розлад усередині родини, а грамотне рішення 2 осіб, що укладають шлюб. Усі пункти ретельно обговорюються, щоб прийти до правильного рішення. Нотаріус засвідчить підписання угоди, що надає договору юридичну чинність.


Документи для шлюбного договору

Щоб скласти договір, необхідно надати нотаріусу такі документи:

 • паспорти;
 • ІПН;
 • свідоцтво про шлюб або довідку з ВРАЦС, куди була подана заява про одруження.

У нотаріуса Аверіної Євгенії Анатоліївни ви можете скласти шлюбний договір, ціна послуги визначається індивідуально. Про тариф ви можете дізнатися під час консультації. Звернувшись в офіс, ви отримаєте вичерпну інформацію, яка допоможе ухвалити правильне рішення, зважити всі «за» й «проти». Скориставшись послугою, ви запобігаєте можливим спорам, які неминуче виникнуть у подружньому житті. Договір захищає кожну зі сторін.

Нотаріус перевіряє дієздатність осіб, а також відповідність пунктів договору законодавству України. Своїм підписом і печаткою професіонал надає шлюбному договору чинність. Нотаріус Аверіна Євгенія надасть юридичну допомогу з документами в центрі Києва.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ТЕЛЕФОНУЙТЕ ТА ПРИХОДЬТЕ!