Що таке шлюбний договір у нотаріуса?
Шлюбний договір для мешканців України відносно нове поняття, яке прийшло в країну кілька десятиліть назад. Сьогодні особи, що укладають шлюб, або подружжя можуть оформити відповідну угоду, у якій прописуються права й обов'язки чоловіка та дружини в родині й після розлучення.
Щоб скласти шлюбний договір, необхідно звернутися до нотаріуса. Професіонал засвідчить факт оформлення угоди між подружжям або особами, що планують одружитися. Договір регулює права й обов'язки майнового характеру, а також обов'язки подружжя в ролі батьків. Такі питання як ведення господарства, спільне проведення часу, принципи виховання дітей не можуть обговорюватися в шлюбному договорі.
Укладання шлюбного договору допомагає уникнути імпульсивних дій під впливом емоцій під час розлучення. Обидві сторони застережують права й обов'язки за взаємною згодою. Це допомагає уникнути спірних моментів, як упродовж усього подружнього життя, так і у разі розлучення.
У договорі передбачається захист 2 сторін, тому шлюбний договір у нотаріуса може містити:
- участь кожного з подружжя в сімейних витратах;
- права на майно: нерухомість, земельні ділянки, бізнес;
- відповідальність щодо кредитних зобов'язань, зокрема після розлучення;
- відкриття банківських рахунків для навчання дітей, внесок кожної сторони;
- обов'язки чоловіка й дружини після розірвання шлюбу.
Хто може оформити шлюбний договір в Україні?
Звернутися до нотаріуса за оформленням шлюбного договору можуть як особи, що тільки планують одружитися, так і офіційне подружжя. Для перших документ набуває чинності з дня весілля. Для других — з моменту укладання в нотаріуса шлюбного договору.
За замовчуванням документ втрачає чинність після розлучення. Але в договорі можна вказати інший строк, який перевищує період спільного подружнього життя.
Також варто нагадати, що у разі відсутності угоди під час розлучення все майно, набуте в шлюбі, ділиться навпіл. Тому якщо є гострі питання, пов'язані з наявністю нерухомості до шлюбу, то рекомендуємо їх застережити в шлюбному договорі. Трапляються ситуації, коли квартира була куплена до шлюбу, потім продана, а сума вкладена в загальний будинок. У разі розлучення нерухомість буде поділена навпіл, без урахування, хто й скільки вклав у її придбання.
Шлюбний договір — це не розлад усередині родини, а грамотне рішення 2 осіб, що укладають шлюб. Усі пункти ретельно обговорюються, щоб прийти до правильного рішення. Нотаріус засвідчить підписання угоди, що надає договору юридичну чинність.
У нотаріуса Аверіної Євгенії Анатоліївни ви можете скласти шлюбний договір, ціна послуги визначається індивідуально. Про тариф ви можете дізнатися під час консультації. Звернувшись в офіс, ви отримаєте вичерпну інформацію, яка допоможе ухвалити правильне рішення, зважити всі «за» й «проти». Скориставшись послугою, ви запобігаєте можливим спорам, які неминуче виникнуть у подружньому житті. Договір захищає кожну зі сторін.
Нотаріус перевіряє дієздатність осіб, а також відповідність пунктів договору законодавству України. Своїм підписом і печаткою професіонал надає шлюбному договору чинність. Нотаріус Аверіна Євгенія надасть юридичну допомогу з документами в центрі Києва.