ТЕЛЕФОНУЙТЕ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

З власного досвіду, одним з важливих нюансів, на які дуже важливо звернути увагу спадкоємцям перед тим, як розпочати займатися процесом оформлення спадщини – це строки, встановлені для процедури вступу в спадщину, тому що пропуск таких строків багатий негативними наслідками для спадкоємців.

Отже, важливо знати, що вступити в спадкові права або ж відмовитися від них потрібно протягом 6 місяців, що минули від дня смерті спадкодавця, тому що саме в цей період з'ясовується коло спадкоємців. Частка кожного зі спадкоємців у загальному спадковому майні буде залежати від кількості самих спадкоємців.

Спадкоємці поділяються на два основні типи: тих, хто успадковує майно за заповітом і тих, хто вступає в права за законом, що безпосередньо залежить від наявності заповіту.

Причому спадкоємець за заповітом має можливість відмовитися від спадщини, але винятково протягом вищевказаного періоду. Якщо спадкоємець відмовляється від спадщини, то тільки повністю від усієї спадщини, зазначеної в заповіті. Так само він може це зробити на користь одного зі спадкоємців, також зазначених у заповіті. Слід зазначити, що спадкоємець за заповітом при всьому своєму бажанні, як би йому не хотілося, не може відмовитися від спадщини за заповітом на користь спадкоємця за законом.

Якщо ж заповіту немає, то тоді коло спадкоємців визначається за законом за певною чергою, встановленою Цивільним кодексом України.

Але є й виключення.

Якщо спадкоємець був прописаний за однією адресою зі спадкодавцем на момент смерті останнього й пропустив з будь-якої причини строк вступу в спадщину, то він уважається таким, що фактично прийняв спадщину. Те ж правило фактичного прийняття поширюється й на малолітніх/неповнолітніх, від імені яких діють батьки або законні представники, і якщо вони вирішили, що дитині не потрібно ухвалювати спадщину з будь-яких поважних причин, то вони повинні звернутися в органи опіки. У випадку, якщо органи опіки дадуть дозвіл, тільки тоді батьки від імені їх дитини можуть подати заяву про відмову в прийнятті спадщини у встановлений 6-ти місячний період після смерті спадкодавця.

Якщо спадкоємці протягом 6 місяців уже подали заяву й раптом передумали про своє рішення, а строк ще не минув, то вони можуть знову звернутися в нотаріальну контору для того, щоб написати нову заяву. Так спадкоємці можуть робити необмежену кількість разів протягом зазначеного періоду.

Спадкова справа у нотаріуса

Варто звернути увагу, що той нотаріус, у якого ви відкрили спадкову справу, надалі й буде цю справу вести аж до моменту видачі свідоцтв. Не можна переводити спадкову справу від одного нотаріуса до іншого. Так що, перед тем як почати оформлення, вам обов'язково необхідно відвідати контору й одержати консультацію в нотаріуса.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


  • Реєстрація нерухомості і прав
  • Довідка з реєстру прав на нерухомість
  • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ТЕЛЕФОНУЙТЕ ТА ПРИХОДЬТЕ!