Час складання: від 1 години
Записатися
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка
Необхідні документи: Паспорт і ІПН спадкоємців , Свідоцтво про смерть , Довідка про причини смерті (у разі наявності), Документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), Довідка, що підтверджує останнє місце проживання померлого , Заповіт, у разі його складання
Зверніть увагу:

Юридична особа може бути спадкоємцем тільки у разі складання  заповіту на юридичну особу

З власного досвіду, одним з важливих нюансів, на які дуже важливо звернути увагу спадкоємцям перед тим, як розпочати займатися процесом оформлення спадщини – це строки, встановлені для процедури вступу в спадщину, тому що пропуск таких строків багатий негативними наслідками для спадкоємців.

Отже, важливо знати, що вступити в спадкові права або ж відмовитися від них потрібно протягом 6 місяців, що минули від дня смерті спадкодавця, тому що саме в цей період з'ясовується коло спадкоємців. Частка кожного зі спадкоємців у загальному спадковому майні буде залежати від кількості самих спадкоємців.

Спадкоємці поділяються на два основні типи: тих, хто успадковує майно за заповітом і тих, хто вступає в права за законом, що безпосередньо залежить від наявності заповіту.

Причому спадкоємець за заповітом має можливість відмовитися від спадщини, але винятково протягом вищевказаного періоду. Якщо спадкоємець відмовляється від спадщини, то тільки повністю від усієї спадщини, зазначеної в заповіті. Так само він може це зробити на користь одного зі спадкоємців, також зазначених у заповіті. Слід зазначити, що спадкоємець за заповітом при всьому своєму бажанні, як би йому не хотілося, не може відмовитися від спадщини за заповітом на користь спадкоємця за законом.

Якщо ж заповіту немає, то тоді коло спадкоємців визначається за законом за певною чергою, встановленою Цивільним кодексом України.

Але є й виключення.

Якщо спадкоємець був прописаний за однією адресою зі спадкодавцем на момент смерті останнього й пропустив з будь-якої причини строк вступу в спадщину, то він уважається таким, що фактично прийняв спадщину. Те ж правило фактичного прийняття поширюється й на малолітніх/неповнолітніх, від імені яких діють батьки або законні представники, і якщо вони вирішили, що дитині не потрібно ухвалювати спадщину з будь-яких поважних причин, то вони повинні звернутися в органи опіки. У випадку, якщо органи опіки дадуть дозвіл, тільки тоді батьки від імені їх дитини можуть подати заяву про відмову в прийнятті спадщини у встановлений 6-ти місячний період після смерті спадкодавця.


Якщо спадкоємці протягом 6 місяців уже подали заяву й раптом передумали про своє рішення, а строк ще не минув, то вони можуть знову звернутися в нотаріальну контору для того, щоб написати нову заяву. Так спадкоємці можуть робити необмежену кількість разів протягом зазначеного періоду.

Спадкова справа у нотаріуса

Варто звернути увагу, що той нотаріус, у якого ви відкрили спадкову справу, надалі й буде цю справу вести аж до моменту видачі свідоцтв. Не можна переводити спадкову справу від одного нотаріуса до іншого. Так що, перед тем як почати оформлення, вам обов'язково необхідно відвідати контору й одержати консультацію в нотаріуса.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!