Якщо ви хочете написати заповіт, то ви зобов'язані звернутися до нотаріуса, який засвідчить заповіт, тим самим надавши йому силу офіційного юридичного документу.
Заповідач може або власноручно написати заповіт і прийти до нотаріуса для його засвідчення, або скласти його безпосередньо у нотаріуса. Також нотаріус може із слів заповідача набрати текст заповіту за допомогою комп'ютера. Якщо заповіт складається таким чином, ви повинні прочитати текст вголос і підписати його.
Якщо ж через фізичні вади ви не можете самі прочитати заповіт, то в цьому випадку посвідчення заповіту відбувається в присутності, принаймні, двох свідків.
Свідками не можуть бути: нотаріус, особи, на користь яких складений заповіт, члени родини і близькі родичі спадкоємців за заповітом, особи, які не можуть підписати або прочитати заповіт.
Заповіт складається у письмовій формі і підписується заповідачем особисто, тому його присутність обов'язкова.
Існує такий вид заповіту як секретний. Заповідач подає нотаріусу секретний заповіт у заклеєному конверті, на конверті проставляється підпис заповідача, посвідчувальний напис нотаріуса і печатка. Нотаріус складає конверт із заповітом до ще одного конверту в присутності заповідача і опечатує його. Після відкриття спадку нотаріус визначає день відкриття заповіту та у присутності спадкоємців відкриває конверт.
Заповідач має право відмінити заповіт або скласти новий, який або повністю, або частково відмінятиме попереднє.
Перед посвідченням заповіту необхідно продумати всі деталі, тому слід звернутися до нотаріуса для отримання необхідної якісної консультації.