Час складання: від 1 години
Замовити послугу
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка
Необхідні документи: Паспорт і ІПН спадкоємців , Свідоцтво про смерть , Довідка про причини смерті (у разі наявності), Документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), Довідка, що підтверджує останнє місце проживання померлого , Заповіт, у разі його складання
Зверніть увагу:

Юридична особа може бути спадкоємцем тільки у разі складання  заповіту на юридичну особу

Для більшості спадкоємців не існує відмінності між відмовою від спадщини та її неприйняттям.

Різниця між відмовою від спадщини і її непрійняттям:
  • відмова – це коли людина цілеспрямовано звернулася до нотаріальної контори та написала заяву про відмову від спадщини. Цією заявою спадкоємець повідомляє, що він не претендує на частину спадщини після смерті померлого і не проти, щоб його частина спадщини була розподілена між іншими спадкоємцями;
  • неприйняття – це коли людина впродовж 6 місяців від дня смерті спадкодавця, або спеціально, або від незнання про смерть родича, не звернулася до нотаріальної контори і не подала жодної заяви, як про прийняття спадщини, так і про відмову.

Наслідки від цих двох дій схожі - право на спадкоємство отримують інші спадкоємці в порядку, встановленому законом.

Але є категорія спадкоємців, які вважаються автоматично такими, що прийняли спадщину, навіть якщо вони пропустили термін прийняття/відмови від спадщини. Відмовитися від нього в строк після 6 місяців від дня смерті спадкодавця ця категорія спадкоємців вже не зможе. 

Тобто, навіть для відмови від спадщини ви повинні вчинити певні нотаріальні дії, тобто, написати заяву про відмову від спадщини.

Відмовитися можна як від спадщини за заповітом, так і від спадщини за законом. При цьому у вас є право відмовитися або просто від усієї частини спадщини, на яку ви претендуєте, або ж зробити це на користь іншого спадкоємця згідно із законом, незалежно від черги, або іншого спадкоємця за заповітом. Таким чином, ви впливаєте на розмір часток спадкоємців у спадщині.

Якщо на вас одного було складено заповіт, але ви не хочете отримувати спадщину за заповітом, а хочете зробити це згідно із законом на загальних підставах з іншими спадкоємцями (родичами), то ви можете написати відповідну відмову у нотаріуса і отримувати спадщину згідно із законом. Тобто теж складається заява про відмову від спадщини, але з уточненням, що відмова йде від спадщини за заповітом.

Але спадкоємець не має права написати заяву про відмову від певної частини спадщини, наприклад: одержувати в спадщину машину спадкоємець не буде (не хоче), а квартиру буде. Подання такої заяви не передбачене. Якщо ви вирішили відмовитися від спадщини, то відмовляєтеся від неї цілком і повністю.

Тому перед тим, як відмовлятися від спадщини, радимо вам подумати про наслідки своєї дії, а якщо ви вже твердо вирішили, що відмовлятиметеся від спадщини, то треба це зробити не на словах, а у формі відповідної заяви.

 

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!