ТЕЛЕФОНУЙТЕ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Для більшості спадкоємців не існує відмінності між відмовою від спадщини та її неприйняттям.

Різниця між відмовою від спадщини і її непрійняттям:

  • відмова – це коли людина цілеспрямовано звернулася до нотаріальної контори та написала заяву про відмову від спадщини. Цією заявою спадкоємець повідомляє, що він не претендує на частину спадщини після смерті померлого і не проти, щоб його частина спадщини була розподілена між іншими спадкоємцями;
  • неприйняття – це коли людина впродовж 6 місяців від дня смерті спадкодавця, або спеціально, або від незнання про смерть родича, не звернулася до нотаріальної контори і не подала жодної заяви, як про прийняття спадщини, так і про відмову.

Наслідки від цих двох дій схожі - право на спадкоємство отримують інші спадкоємці в порядку, встановленому законом.

Але є категорія спадкоємців, які вважаються автоматично такими, що прийняли спадщину, навіть якщо вони пропустили термін прийняття/відмови від спадщини. Відмовитися від нього в строк після 6 місяців від дня смерті спадкодавця ця категорія спадкоємців вже не зможе. 

Тобто, навіть для відмови від спадщини ви повинні вчинити певні нотаріальні дії, тобто, написати заяву про відмову від спадщини.

Відмовитися можна як від спадщини за заповітом, так і від спадщини за законом. При цьому у вас є право відмовитися або просто від усієї частини спадщини, на яку ви претендуєте, або ж зробити це на користь іншого спадкоємця згідно із законом, незалежно від черги, або іншого спадкоємця за заповітом. Таким чином, ви впливаєте на розмір часток спадкоємців у спадщині.

Якщо на вас одного було складено заповіт, але ви не хочете отримувати спадщину за заповітом, а хочете зробити це згідно із законом на загальних підставах з іншими спадкоємцями (родичами), то ви можете написати відповідну відмову у нотаріуса і отримувати спадщину згідно із законом. Тобто теж складається заява про відмову від спадщини, але з уточненням, що відмова йде від спадщини за заповітом.

Але спадкоємець не має права написати заяву про відмову від певної частини спадщини, наприклад: одержувати в спадщину машину спадкоємець не буде (не хоче), а квартиру буде. Подання такої заяви не передбачене. Якщо ви вирішили відмовитися від спадщини, то відмовляєтеся від неї цілком і повністю.

Тому перед тим, як відмовлятися від спадщини, радимо вам подумати про наслідки своєї дії, а якщо ви вже твердо вирішили, що відмовлятиметеся від спадщини, то треба це зробити не на словах, а у формі відповідної заяви.

 

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


  • Реєстрація нерухомості і прав
  • Довідка з реєстру прав на нерухомість
  • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ТЕЛЕФОНУЙТЕ ТА ПРИХОДЬТЕ!