ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

За загальним правилом до спадкоємця, що приймає спадщину, переходять не лише права померлого (наприклад, право власності на майно, тощо), але також його обов'язки (наприклад, кредитні зобов'язання). Іноді обов'язки спадкодавця перевищують вартість належного йому майна. В таких обставинах спадкоємець може прийняти рішення відмовитися від спадщини.

Так само при оформленні спадщини може виникнути ситуація, коли спадкоємці добровільно між собою визначають, що усе майно померлого залишиться одному з них (наприклад, цей спадкоємець доглядав за спадкодавцем, забезпечував його матеріально).

Відмова від прийнятя спадщини оформляється у формі заяви, яка подається спадкоємцем нотаріусу (це може бути як приватний, так і державний нотаріус), що заводив спадкову справу, а якщо справа ще не була заведена, то будь-якому нотаріусу.

Слід сказати, що заява про відмову прийняти спадщину спадкоємець подає особисто або направляє поштою на адресу нотаріуса, але в цьому випадку його підпис має бути в обов'язковому порядку засвідчений нотаріально. Законодавством заборонене подання заяви про відмову прийняти спадок представником спадкоємця.

Законодавством чітко встановлений термін для подання такої заяви, який складає 6 місяців від дня смерті спадкодавця. Заяви, подані після зазначеного терміну, нотаріусом не приймаються.

Звертаємо вашу увагу, що якщо ви передумали і все ж таки вирішили прийняти спадщину, то вам необхідно звернутися до того нотаріуса, якому спочатку подавалася заява про відмову прийняти спадщину і подати заяву про її відкликання. Потім подається заява про ваше прийняття спадщини. Слід зауважити, що свою заяву ви можете відкликати впродовж 6 місяців від дня смерті спадкодавця.

Для заяви про відмову прийняти спадок вам треба:

 1. свій паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше відомий як ІПН);
 2. свідоцтво про смерть;
 3. документи, що підтверджують Ваш з померлим родинний зв'язок (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (воно може знадобитися у випадку зміни вами прізвища)),
 4. довідку з ЖЕКу або іншої організації, домову книгу, які підтверджують постійне місце проживання померлого.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Здрастуйте, мене звуть Ольга, я на момент смерті мого батька проживала разом з ним за однією адресою, вже пройшло 8 місяців, ніяких заяв я нотаріусу не подавала і думала, що усе майно тепер наслідує моя сестра, чи права я?

Питання від: Ольга
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Добрий вечір! Оскільки ви на момент смерті вашого батька проживали разом з ним, то ви вважаєтеся такою особою, що автоматично прийняла спадщину, і ніяких заяв про прийняття спадщини додатково вам не треба було продавати. В межах 6 місяців від дня смерті вашого батька ви могли відмовитися від спадщини, але законодавством не передбачена можливість відмовитися від спадщини після закінчення 6 місяців.

Мене звуть Петро, нещодавно померла моя мати, після неї залишився будинок. У мене ще є два брати. Я маю намір відмовитися від спадщини, але наскільки мені відомо, ніхто з моїх братів ще не звертався до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Чи треба мені чекати, поки хтось з них звернеться до нотаріуса, щоб відмовитися від спадщини?

Питання від: Петро
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Здрастуйте, Петро, ні, вам не треба чекати, поки брати подадуть заяви про прийняття спадщини, спадкова справа може бути відкрита на підставі вашої заяви про відмову прийняти спадщину. Вам просто треба звернутися з усіма необхідними документами до нотаріуса. Пам'ятайте, що для відкриття спадкової справи заява подається нотаріусу, робоче місце якого знаходиться за останнім місцем проживання померлого. Наприклад, якщо померлий постійно проживав в місті Києві, то це означає, що для відкриття спадкової справи заява може бути подана абсолютно будь-якому нотаріусу міста Києва.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!