Час складання: від 2х годин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб)
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість , Звіт про експертну оцінку нерухомості, Довідка про прописаних у квартирі, якщо майно розташоване не в місті Києві (якщо майно розташоване в місті Києві, те заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесена Ваша квартира до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесена, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних), Якщо в квартирі прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору, Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю
Зверніть увагу:

Договір дарування квартири засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо нерухомість розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Якщо дарувальник і обдаровуваний - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), для звільнення від податків необхідно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

Нерухомість в Україні можна не тільки продати, але й подарувати. Дарують будь-яке майно: квартиру, будинок, земельну ділянку, автомобіль. Щоб факт був засвідчений офіційно, щоб право на майно перейшло від однієї людини до іншої, оформляють договір дарування або дарчу на квартиру в нотаріуса. Нижче ми розкажемо, як грамотно оформити документи, якщо ви бажаєте подарувати житло родичу чи іншій людині.


Чим є дарча на квартиру?

За Цивільним кодексом України під договором дарування розуміється передача прав власності від однієї людини іншій безоплатно. Процедура не є угодою купівлі-продажу, квартира надається безкоштовно. Обдаровуваний одержує всі права власності, стає єдиним власником, якщо інше не обумовлено в договорі.

Дарувальник у цій ситуації не очікує від другої особи нічого на обмін. Неможливо за договором дарування зобов'язати людину зробити будь-які дії на вашу користь. Дарча не має на увазі майнових або немайнових зобов'язань із боку обдаровуваного.

За законом подарувати можна тільки те майно, яке належить громадянину. Дарувати нерухомість, яка орендована вами, не можна. Передача майна в дарування повинна супроводжуватися договором. Дарчу на квартиру в Києві оформляє тільки нотаріус.

За статистикою дарування квартири та іншого майна — це розповсюджена процедура, якою користуються українці. Для офіційного оформлення громадяни звертаються як до державних, так і приватних нотаріальних контор.


Як оформити дарчу на квартиру в Києві?

На початку розповімо, чим відрізняється дарування від купівлі-продажу квартири:

  • Майно в дарунок передається безкоштовно. У разі купівлі-продажу нерухомості покупець набуває об'єкт за встановленою ціною, така схема у разі дарування є неможливою.
  • Дарувальник може анулювати договір. Закон допускає таку процедуру, якщо обдаровуваний обдурив дарувальника, шантажував, скоїв злочин щодо дарувальника або його родичів. У разі оформлення договору купівлі-продажу таких підстав для ануляції угоди менше.
  • Дарувальник може звернутися до суду для розірвання договору впродовж 1 року. У разі продажу нерухомості цей строк продовжений до 3 років.
  • Якщо квартиру було подаровано одному з подружжя в шлюбі, то таке майно не вважається спільним у разі розлучення. У разі купівлі житло вважатиметься спільним майном подружжя.
  • Людина може подарувати свою частку квартири без повідомлення інших власників. Водночас продати майно без письмового повідомлення неможливо.
  • Дарувати квартиру, що належить неповнолітньому, не можна, а от продати її можна.

Оформлення дарчої на квартиру в Києві відбувається в нотаріуса. Вибирають контору за місцем реєстрації дарувальника або обдаровуваного, також припустимо вибрати нотаріуса за місцем розташування нерухомості. Це означає, що не можна оформити договір в іншому місті, якщо в ньому не розташована квартира або не зареєстрована жодна зі сторін.


 

Якщо оформляється договір на родичів першого ступеня споріднення, то в цьому разі подарунок не підлягає оподатковуванню. Для інших осіб необхідно сплатити податок, що важливо пам'ятати під час вчинення угоди.

Під час оформлення угоди юрист перевіряє прозорість документів на квартиру, відповідність посвідчень особи й інших документів. Обов'язковою умовою вчинення процедури є присутність двох сторін договору в нотаріуса.


Дарча на квартиру (Київ) повністю передає права володіння від однієї людини іншій. Після посвідчення договору нотаріус реєструє нового власника в Державному реєстрі речових прав. Виходячи з контори з підписаним документом, обдарований стає повноправним власником. Додатково реєструвати право власності не потрібно.

Запитання-відповідь:

Як оформити дарчу на квартиру?

Дарчу на квартиру оформляють у нотаріуса. Нерухомість має бути у власності дарувальника. Звернутися можна як до нотаріуса за місцем реєстрації однієї зі сторін, так і за місцем розташування нерухомості. Із собою необхідно мати паспорт, ІПН і документи на квартиру.

Які документи потрібні для оформлення дарчої на квартиру?

Для оформлення дарчої на квартиру необхідно пред'явити: паспорт, ІПН, документи на нерухомість. Також знадобиться згода подружжя та документи, які підтверджують споріднення дарувальника та обдаровуваного.

Скільки діє дарча на квартиру?

З моменту укладання договору дарча вважається безстроковою. Термін дії дарчої необмежений. Розірвати договір можна тільки в судовому порядку.

Скільки часу займає оформлення дарчої на квартиру?

Час оформлення дарчої залежить від конкретної ситуації. Найчастіше займає десь 1,5-2 години. Необхідно мати всі документи, потрібні для дарчої на квартиру, зокрема документи, які підтверджують споріднення.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!