ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Ви хочете подарувати квартиру, що належить вам, дітям, онукам або іншому щасливчикові, але не маєте жодного уявлення, як оформити дарчу? Спробуємо вам допомогти розібратися в процесі її оформлення.

Спершу слід сказати, що дарча оформляється у формі договору дарування, за яким ви БЕЗОПЛАТНО передаєте право власності на належну квартиру іншій особі. У цьому випадку після підписання договору право власності припиняється, і ви перестаєте бути власником квартири.

Оскільки дарча - це безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.

Сьогодні нотаріус, засвідчуючи договір дарування на квартиру, одночасно обов'язково самостійно реєструє на нового власника право власності в Державному реєстрі речових прав. Тобто, Обдаровуваний залишає офіс нотаріуса вже повноправним власником квартири, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.

При посвідченні дарчої нотаріус ретельно перевіряє усі документи, надані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження квартири, що є предметом договору, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).

Слід вказати, що при укладенні дарчої, в якій сторонами виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (згідно із законом до них відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) доход, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. Якщо дарча оформляється в інтересах інших осіб, то розмір податку складатиме 5 %.

Необхідно пам'ятати, що до нотаріуса для укладення договору дарування звертаються і Дарувальник, і Обдаровуваний. Обов'язковою умовою для нотаріального посвідчення договору є їх особиста присутність при укладенні правочину.

Документи, необхідні для оформлення дарчої в Україні:

 1. Паспорти і реєстраційні номери облікової картки платників податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору, для неповнолітнього - свідоцтво про народження.
 2. Документи, що підтверджують право власності на квартиру (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договори купівлі-продажу/дарування/міни, довічного утримання та інші).
 3. Якщо в квартирі прописані неповнолітні особи або вони виступатимуть сторонами договору, то потрібний дозвіл опікунського органу.
 4. Довідка про кількість прописаних осіб в квартирі або будинку.
 5. Звіт про оцінку квартири.
 6. Якщо нерухоме майно було придбане в шлюбі, в обов'язковому порядку потрібна згода подружжя на укладення договору.
 7. Якщо дарча укладатиметься від вашого імені представником за довіреністю, то потрібна така довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.
  Звертаємо вашу увагу, що в довіреності повинно бути чітко прописано, кому саме майно передаватиметься в дар (ПІБ).

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Чи можу я оформити дарчу, якщо в квартирі залишаються прописаними люди?

Питання від: Сергій
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Так, можете, відсутність в квартирі прописаних осіб не є обов'язковою умовою для укладення договору дарування. Радимо вам прописати цей обов'язок в тексті самого договору, якщо, звичайно, договір укладається не між родичами.

 

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!