ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

ННерухомість в Україні можна не тільки продати, але й подарувати. Дарують будь-яке майно: квартиру, будинок, земельну ділянку, автомобіль. Щоб факт був засвідчений офіційно, щоб право на майно перейшло від однієї людини іншій, оформляють договір дарування або дарчу на квартиру в нотаріуса. Нижче ми розкажемо, як грамотно оформити документи, якщо ви бажаєте подарувати житло родичу чи іншій людині.


Чим є дарча на квартиру?

За Цивільним кодексом України під договором дарування розуміється передача прав власності від однієї людини іншій безоплатно. Процедура не є угодою купівлі-продажу, квартира надається безкоштовно. Обдаровуваний одержує всі права власності, стає єдиним власником, якщо інше не застережено в договорі.

Дарувальник у цій ситуації не очікує від другої особи нічого на обмін. Неможливо за договором дарування зобов'язати людину зробити будь-які дії на вашу користь. Дарча не має на увазі майнових або немайнових зобов'язань із боку обдаровуваного.

За законом подарувати можна тільки те майно, яке належить громадянину. Дарувати нерухомість, яка орендована вами, не можна. Передача майна в дарування повинна супроводжуватися договором. Оформити дарчу на квартиру в Києві можна тільки в нотаріуса.

За статистикою дарування квартири й іншого майна — це розповсюджена процедура, якою користуються українці. Для офіційного оформлення громадяни звертаються як до державних, так і приватних нотаріальних контор.


Як оформити дарчу на квартиру в Києві?

На початку розповімо, чим відрізняється дарування від купівлі-продажу квартири:

 • Майно в дарунок передається безкоштовно. У разі купівлі-продажу нерухомості покупець здобуває об'єкт за встановленою ціною, така схема у разі дарування неможлива.
 • Дарувальник може анулювати договір. Закон допускає таку процедуру, якщо обдаровуваний обдурив дарувальника, шантажував, скоїв злочин щодо дарувальника або його родичів. У разі оформлення договору купівлі-продажу таких підстав для ануляції угоди менше.
 • Дарувальник може звернутися до суду для розірвання договору впродовж 1 року. У разі продажу нерухомості цей строк продовжений до 3 років.
 • Якщо квартира була подарована одному з подружжя в шлюбі, то таке майно не вважається спільним у разі розлучення. У разі купівлі житло буде вважатися спільним майном подружжя.
 • Людина може подарувати свою частку квартири без повідомлення інших власників. Водночас продати майно без письмового повідомлення неможливо.
 • Дарувати квартиру, що належить неповнолітньому, не можна, а от продати її можна.

Оформлення дарчої на квартиру Київ відбувається в нотаріуса. Вибирають контору за місцем реєстрації дарувальника або обдаровуваного, також припустимо вибрати нотаріуса за місцем розташування нерухомості. Це означає, що не можна оформити договір в іншому місті, якщо в ньому не розташована квартира або не зареєстрована жодна зі сторін.


Вартість договору дарування квартири

Ціна послуги залежить від того, де і як оформити дарчу на квартиру. За законом подарувати майно можна будь-якій людині: родичу, знайомому, громадянину України або іноземцю.

Якщо оформляється договір на родичів першого ступеня споріднення, то в цьому разі подарунок не підлягає оподатковуванню. Для інших осіб необхідно сплатити податок, що важливо пам'ятати під час здійснення угоди.

Вартість договору залежить від тарифів і складності послуги. Нотаріус ознайомить із цінами ще на етапі консультування клієнтів. Під час оформлення послуги юрист перевіряє прозорість документів на квартиру, відповідність посвідчень особи й інших документів. Обов'язкова умова здійснення процедури: присутність двох сторін договору в нотаріуса.


Які документи потрібні?

У будь-якій нотаріальній конторі, де оформляється дарча на квартиру, потрібно надати такий пакет паперів:

 1. паспорти громадян України, якщо бере участь іноземець -закордонний паспорт, для дітей — свідоцтво про народження;
 2. номери облікової картки платника податків в Україні;
 3. документи на право власності на квартиру;
 4. дозвіл піклувального або опікунського органу, якщо у квартирі прописані неповнолітні діти;
 5. довідка про кількість осіб, зареєстрованих на житловій площі;
 6. звіт оцінки нерухомості;
 7. згода одного з подружжя, якщо квартира була куплена в шлюбі;
 8. довіреність, якщо дарча укладається від імені довірителя.

Дарча на квартиру Київ повністю передає права володіння від однієї людини іншій. Після засвідчення договору нотаріус реєструє нового власника в Державному реєстрі речових прав. Виходячи з контори з підписаним документом, обдарований стає повноправним власником. Додатково реєструвати право власності не потрібно.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!