Час складання: від 2х годин
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб)
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Звіт про експертну оцінку земельної ділянки, Довідка про відсутність будівель на земельній ділянці, Витяг з Державного земельного кадастру
Зверніть увагу:

Договір дарування земельної ділянки засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо земельна ділянка розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Слід пам'ятати, що  в Україні на цей момент діє мораторій щодо відчуження землі сільськогосподарського призначення.

Якщо дарувальник і обдаровуваний - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), для звільнення від податків необхідно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

Якщо на земельній ділянці, яка відчужується, розташований житловий будинок, то одночасно оформляються 2 договори: договір дарування будинку й договір дарування земельної ділянки.

Ви хочете подарувати належну вам земельну ділянку дітям, онукам або іншому щасливчику, але не маєте жодного уявлення, що треба робити? Спробуємо допомогти вам розібратися в цьому питанні.

Спершу варто сказати, що дарування, або як його прийнято називати, дарча, оформляється у вигляді нотаріально посвідченого договору дарування. Головною відмінністю договору дарування від інших договорів є його БЕЗОПЛАТНИЙ характер. Ваше право власності в результаті укладення договору дарування припиняється, і виникає право власності в Обдаровуваного; у свою чергу, Обдаровуваний не здійснює у ваших інтересах будь-яких дій.

Оскільки договір дарування - це, передусім, безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати Обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.

Сьогодні нотаріус, посвідчуючи договір дарування земельної ділянки, одночасно обов'язково в Державному реєстрі речових прав самостійно реєструє на нового власника право власності. Тобто, Обдаровуваний залишає нотаріуса вже повноправним власником будинку, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь- яких інших органах.

Під час посвідчення договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження земельної ділянки, що фігурує в договорі, чинність довіреності (якщо договір укладається представником).

Варто зазначити, що під час укладення договору дарування, сторонами в якому виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (до них, згідно із законодавством, відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), дохід, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. Під час оформлення договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складе 5 %.

Звертаємо увагу, що під час укладення договору дарування до нотаріуса звертаються як Дарувальник, так і Обдаровуваний, їх особиста присутність є обов'язковою умовою для посвідчення договору у нотаріуса.

Запитання-відповідь:

Як оформити договір дарування земельної ділянки?

Дарувальнику та Обдаровуваному необхідно особисто з'явитися до нотаріуса. Для оформлення договору дарування на земельну ділянку збирають повний пакет документів, перелік яких можна уточнити в нотаріуса. Нотаріус вибирається за місцем реєстрації однієї зі сторін або місцем розташування земельної ділянки.

Де оформити договір дарування земельної ділянки?

Вибір нотаріальної контори залежить від місця реєстрації Дарувальника або Обдаровуваного. В окремих випадках можна звернутися до нотаріуса за місцем розташування земельної ділянки.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!