ДЗВОНІТЬ

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Ви ніяк не можете зважитися на укладення договору купівлі-продажу автомобіля та вважаєте, що краще і простіше оформити генеральну довіреність?

Давайте спробуємо розібратися і розглянемо усі плюси та мінуси. Багато хто думає, що нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу - це дорога процедура. Проте, на цей час, якщо ви продаєте одну машину на рік, то ваш дохід не підлягає оподаткуванню, крім того, збір до Пенсійного фонду оплачується тільки при першій реєстрації авто (тобто, при купівлі автомобіля в автосалоні, а не у попереднього власника).

Так, звичайно, оформити генеральну довіреність буде швидше і дешевше, ніж договір купівлі-продажу. Але при обранні саме цього варіанту вам варто пам'ятати про наступне. При оформленні довіреності до вас, як до повіреного, не переходить право власності на автомобіль. Ви не можете переоформити його на своє ім'я, оскільки дієте в інтересах власника. Довіритель, у свою чергу, може в односторонньому порядку відмінити свою довіреність. А ось після підписання договору купівлі-продажу автомобіля ви стаєте його повноправним власником.

І ще, слід сказати, що безперечною перевагою звернення до нотаріуса для посвідчення договору купівлі-продажу автомобіля є те, що нотаріус гарантує його законність. Перед його посвідченням перевіряються усі документи, відсутність обтяжень (заборони та арешти) на машину, роз'яснюються сторонам умови договору.

Сьогодні не треба в обов'язковому порядку знімати машину з обліку перед посвідченням договору. Але це буде плюсом для покупця, оскільки перед зняттям машини з обліку перевіряється наявність штрафів, які є за цим автомобілем. Якщо ж автомобіль не був знятий до укладення договору, то наступним кроком після посвідчення договору, буде зняття його впродовж 10 днів з обліку.

Документи, необхідні для оформлення договору купівлі-продажу автомобіля в Україні:

 1. Паспорти та реєстраційні номери облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору.
 2. Документи, що підтверджують право власності на автомобіль.
 3. Звіт про оцінну вартість автомобіля, якщо він не внесений у базу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для розрахунку його вартості.
 4. Якщо автомобіль був придбаний в період шлюбу, або Покупець на даний момент перебуває в шлюбі, то потрібна згода подружжя на укладення договору, його/її паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) і свідоцтво про шлюб.
 5. Якщо договір складатиметься від вашого імені представником за довіреністю, то потрібна така довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Добридень, я хочу придбати потриманий автомобіль, яким чином мені краще це оформити: шляхом укладення договору купівлі-продажу або шляхом видачі генеральної довіреності на моє ім'я?

Питання від: Дмитро
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Здрастуйте, відразу слід зазначити, що при видачі генеральної довіреності власником авто, у вас, як у повіреного, не виникає права власності на цей автомобіль і сам власник у будь-який час може відмінити свою довіреність. Так що, для захисту, в першу чергу, ваших інтересів, радимо вам укласти саме договір купівлі-продажу автомобіля.

Здрастуйте, я хочу продати свій автомобіль, чи обов'язково мені його знімати з обліку до дня угоди?

Питання від: Роман
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Добрий ранок, немає, Вам не обов'язково знімати з обліку свій автомобіль в органах ДАІ до дня здійснення угоди. Зняття авто з обліку не є обов'язковою умовою укладення договору купівлі-продажу автомобіля. Проте, згідно з вимогами чинного законодавства, новий власник впродовж 10 діб після придбання автомобіля повинен його зареєструвати.

 

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!