Час складання: від 2х годин
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Згода подружжя орендаря, якщо орендар на цей момент перебуває в шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість , Звіт про експертну оцінку нерухомості, Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю, Довідка про прописаних у будинку, якщо майно розташоване не в місті Києві (якщо майно розташоване в місті Києві, то заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесений Ваш будинок до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесений, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних), Крім того, необхідні документи на земельну ділянку, на якій розташований будинок (документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, витяг з Державного земельного кадастру. Якщо земля не приватизована, надається тільки витяг з Державного земельного кадастру), Якщо в будинку прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору
Зверніть увагу:

Договір купівлі-продажу будинку засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо нерухомість розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Слід сказати, що істотною умовою договору купівлі-продажу будинку є кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований будинок.

Якщо земля, на якій розташована земельна ділянка, приватизована, то одночасно оформляються 2 договори: договір купівлі-продажу будинку й договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Під час вчинення будь-яких угод з житловим будинком не варто забувати про земельну ділянку, на якій розташований сам будинок. Наше законодавство не допускає ситуацій, коли у земельної ділянки один власник, а в будинка, розташованого на ньому, - інший.

Якщо земельна ділянка приватизована і належить власнику будинку, то переоформляти право власності на будинок потрібно одночасно з переоформленням права власності на земельну ділянку. Тобто, окрім договору купівлі-продажу будинку, потрібно ще оформити й договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Земельна ділянка може бути передана власнику будинку з комунальної власності в тимчасове користування. В цьому випадку в договорі купівлі-продажу будинку описується ця земельна ділянка, вказується її кадастровий номер.

Зараз всі договори купівлі-продажу нерухомого майна підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню, що є запорукою законності їх вчинення. Сьогодні нотаріус, посвідчуючи договір купівлі-продажу будинку, земельної ділянки, одночасно реєструє на нового власника право власності в Державному реєстрі речових прав. Тобто, ви залишаєте нотаріуса вже повноправним власником будинку, і немає необхідності реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.

Під час посвідчення договору купівлі-продажу нотаріус перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і/або заборон на відчуження будинку, чинність довіреності (якщо договір укладається представником).

Звертаємо увагу, що якщо будинок належить продавцю більше 3-х років, і продаж цього будинку буде першим продажем нерухомості в році, то дохід, отриманий від продажу, не оподатковується.

Запитання-відповідь:

Як правильно оформити договір купівлі-продажу будинку?

Щоб договір купівлі-продажу нерухомості був визнаний чинним, необхідно нотаріальне посвідчення документа. Перед оформленням договору нотаріус здійснює всі необхідні перевірки, а після підписання договору реєструє нового власника нерухомості в реєстрі.

Як відновити договір купівлі-продажу будинку?

Якщо ви втратили документи про купівлю-продаж нерухомості, то їх можна відновити. Для цього необхідно звернутися до нотаріуса, у якого був укладений договір.

Які документи потрібні для укладання договору купівлі-продажу будинку?

Для оформлення договору купівлі-продажу будинку сторони мають надати: паспорти, ІПН, документи на будинок та земельну ділянку. Для осіб, що перебувають у шлюбі, необхідна згода подружжя на угоду. У цьому разі необхідно надати свідоцтво про шлюб.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!