- Час складання:
від 2х годин
- Замовити послугу
- Документи для фізичної особи:
Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Згода подружжя орендаря, якщо орендар на цей момент перебуває в шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл
- Документи для представника юридичної особи:
Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір оренди (протокол загальних зборів)
- Необхідні документи щодо нерухомості:
Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість
- Зверніть увагу:
Обов'язковому нотаріальному посвідченню підлягають договори оренди нерухомого майна з терміном дії понад 3-х років.
Придбання своєї власної квартири - досить витратний процес, тому багато хто з нас просто винаймає житло. Часто трапляються розбіжності, сварки між власником квартири й орендарем. Щоб офіційно оформити свої правові відносини з власником квартири й уникнути надалі будь-яких конфліктів, орендарю вкрай необхідно укласти договір оренди житла.
Договір оренди житла - це договір, який укладається між власником житла та фізичною особою, що бажає орендувати приміщення і використовувати його для проживання на певний термін і за обумовлену плату.
Договір оренди житла зазвичай складається у письмовій формі та включає такі умови й положення:
- найменування та реквізити сторін (ПІБ, паспортні дані);
- характеристики житла, яке передається в оренду (адреса, кількість кімнат, площа);
- термін, на який укладається договір;
- спосіб і терміни внесення орендних платежів, їх розміри;
- умови розірвання договору достроково;
- на випадок дострокового розірвання або припинення договору потрібно прописати порядок повернення коштів;
- перерахування усіх необхідних прав і обов'язків сторін;
- положення про відповідальність сторін;
- інші умови, які обопільно визначені сторонами договору як істотні.
Якщо договір оренди житла укладається на термін більше 3 років, у такому випадку він має бути обов'язково нотаріально посвідчений і, окрім цього, такий договір підлягає реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо договір оренди житла не містить конкретно зазначеного терміну, то він вважається укладеним строком на 5 років.
- Запитання-відповідь:
Як скласти договір оренди житла?
У договорі оренди житла важливо врахувати всі нюанси, щоб не виникали спірні моменти між сторонами. Якщо договір укладається на строк понад 3 роки, то він обов'язково має посвідчуватися нотаріусом.
Як розірвати договір оренди житла?
Законодавством передбачені випадки дострокового розірвання договору кожною зі сторін. Наприклад, передано майно, яке не відповідає підписаному договору, або у разі недотримання умов за договором.
Де оформити договір оренди житла?
Оформленням договорів оренди у Києві займаються нотаріуси. В Україні договори, які укладаються на строк понад 3 роки, підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню. Документ буде зареєстровано у Державному реєстрі.
Які документи потрібні для договору оренди житла?
Кожна сторона повинна мати під час складання договору паспорт і ІПН. Також необхідні документи, що підтверджують право власності на нерухомість.