ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Перш, ніж відкрити спадкову справу для того, щоб надалі отримати свідоцтво про право на спадщину, звичайно ж, необхідно зібрати пакет документів. Але оскільки спадщина - це справа досить індивідуальна, і кожна спадкова справа має ряд особливостей, то для того, щоб зібрати усі необхідні документи та абсолютно нічого не впустити, настійно рекомендуємо звернутися до нотаріуса, який може якісно вас проконсультувати.

Під час оформлення спадщини збір документів здійснюється в два етапи. Перший етап - це збирання документів для відкриття справи, другий - збирання потрібних Вам документів вже для оформлення у нотаріуса безпосередньо самого свідоцтва про право на спадщину.

Перелік документів на першому етапі для відкриття спадкової справи:

 1. свідоцтво про смерть спадкодавця;
 2. довідка про останнє місце проживання спадкодавця на момент смерті;
 3. заповіт (за його наявності);
 4. документи, що засвідчують особу спадкоємця;
 5. якщо в спадщину спадкоємець вступатиме згідно із законом, то потрібні документи для підтвердження родинних зв'язків, наприклад, свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб.

Якщо у вас наявні всі перелічені вище документи, то справу можна відкривати. Нотаріусом складається відповідна заява про прийняття/відмову від спадщини, і спадкова справа відкривається саме на підставі цієї заяви. Після цього нотаріус повинен зареєструвати вашу спадкову справу в Спадковому реєстрі. Якщо в процесі реєстрації раптом з'ясовується, що інший нотаріус вже відкрив таку спадкову справу, то нотаріус не має права відкривати ще одну справу, а повинен направити спадкоємця до того нотаріуса, який вже відкрив цю спадкову справу.

Для отримання свідоцтва про ваше право на спадщину треба буде додатково надати наступні документи (перелік документів залежить від спадкової маси):

 1. документи, що засвідчують особу спадкоємця;
 2. документи на майно, свідоцтво на яке ви хочете отримати (свідоцтво про приватизацію квартири або ж договір купівлі-продажу квартири, а також технічний паспорт на квартиру, техпаспорт на автомобіль, тощо);
 3. оцінка нерухомого майна або транспортного засобу (у разі, якщо спадкоємцю треба буде платити податок при оформленні спадщини);
 4. довіреність, якщо від спадкоємця діє представник;
 5. документи, що засвідчують особу представника за довіреністю.

Після надання вказаних документів нотаріусом складається заява, на підставі якої видається вам свідоцтво про право на спадщину.

У цій статті наданий стандартний перелік документів, який може знадобитися, але для кожного окремого випадку потрібні додаткові документи, довідки, запити. Тому консультація у нотаріуса перед відкриттям спадкової справи є обов'язковою.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!