Заява про неперебування у шлюбі
Громадянам України, які бажають одружитися на території іншої держави, необхідно підтвердити неперебування в шлюбі. Відсутність відміток у паспорті про сімейний стан не є підтвердженням. Людині потрібна довідка від нотаріуса, що вона не є одруженою. Органи ЗАЦС такий документ не видають.
Довідка про те, що я не є одруженим/одруженою: як одержати?
Такий документ оформляють у нотаріальній конторі. Особливість процедури полягає в тому, що людина пише заяву, в якій стверджує, що вона не одружена. Нотаріус підтверджує цей факт, роблячи документ офіційним. Таку заяву можна подавати в іноземні органи для підтвердження відсутності офіційних шлюбних стосунків.
Довідку оформляють тільки в присутності людини, якій вона потрібна. Для цього особі потрібно прийти в офіс нотаріуса з документами, що підтверджують особу. Фахівець установлює особу і пропонує заповнити заяву на офіційному бланку. Після цього нотаріус підтверджує справжність підпису.
Існує інше найменування документа — афідевіт. У цьому разі заява про те, що особа не перебуває у шлюбі, робиться під присягою. Це, по суті, довідка, повноцінна заява, у якій людина бере на себе відповідальність за зазначені факти. Такий документ вимагають у низці країн світу, наприклад, у Німеччині. Тому перед збиранням документів для одруження рекомендуємо уточнити, які саме довідки потрібні іноземним органам.
Ще один нюанс: якщо довідку оформляєте для іноземної держави, то вам потрібний переклад. Усі офіційні документи в Україні складаються державною мовою. У нотаріуса можна скласти довідку з перекладом іншою мовою.
Наявність документів дозволяє зробити довідку, що не перебуваю в шлюбі, за 30 хвилин. Нотаріальна послуга займає мінімум часу, але вимагає особистої участі. Щоб швидко пройти через процедуру, рекомендуємо проконсультуватися із представниками нотаріальної контори телефоном. Юристи допоможуть визначитися з типом документа, а також оформити його потрібними мовами.
Пам’ятайте, що нотаріус тільки фіксує факти, які стверджує особа. Відповідальність за невірну інформацію несе тільки та людина, для якої оформляється довідка. Після написання заяви нотаріус підтверджує відповідність підпису особи з її підписом у паспорті громадянина. Готовий документ засвідчують підписом і печаткою нотаріуса. Такі документи необхідно надати в закордонні державні організації, вони надають право на укладення офіційного шлюбу з іноземним громадянином на території його місця проживання.