Час складання: від 30 хвилин
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Паспорт, ІПН, Оригінал! технічного паспорта на транспортний засіб
Документи для представника юридичної особи: Протокол та наказ, (або інші документи, що підтверджують повноваження підписувача), Статут, виписка і печатка, Паспорт та ІПН підписанта, Оригінал! технічного паспорта на транспортний засіб
Зверніть увагу:

Повіреній особі (тій, на кого оформляється довіреність) бути присутньою під час оформлення не обов'язково! Будуть потрібні тільки її дані: ПІБ, адреса прописки, ІПН, дата народження, паспортні дані (за необхідності).

Купівля автомобіля — серйозний і необхідний для більшості українців крок. Під час придбання транспортного засобу більшість громадян планує користуватися ним разом зі своїми близькими й рідними людьми. Водночас варто розуміти, що юридично автомобіль належить лише одній особі. Аби інша людина могла користуватися транспортом у межах закону, необхідно оформити довіреність на автівку.

Наявність такого документа свідчить про те, що водій керує автомобілем з відома власника. Цей порядок дозволяє захистити права власника, а також надає можливість розпоряджатися транспортом. Закон дозволяє передавати права на автомобіль іншим особам шляхом оформлення довіреності.


Які види довіреності на авто існують в Україні?

Види довіреностей відрізняються залежно від прав, які поширюються на особу, якій власник довіряє свій автомобіль. Тому такий документ може мати різне призначення. Розрізняють такі види:

  1. Довіреність на керування автомобілем.
  2. Дозвіл на зняття з обліку.
  3. Генеральна довіреність.

Подумати про документ потрібно відразу після купівлі машини. Це дозволить швидко вирішити всі питання й уникнути проблем. Варто розуміти, які права передаються від вашого імені іншій особі.


Довіреність на керування автомобілем: основні моменти

З погляду юриспруденції довіреність на керування авто — це письмова згода власника транспортного засобу, яка надається іншій людині для користування машиною. Одержуючи права від власника, особа може на законних підставах сідати за кермо, керувати транспортом і виконувати інші дії, пов'язані із щоденним використанням цього майна.

Довіреність на керування може оформлятися від руки на звичайному аркуші або спеціальному бланку. На цей час не є обов'язковим юридичне оформлення документа, якщо передбачається передача прав керування транспортом.


Якщо довіреність пов’язана з неповнолітнім, то необхідне свідоцтво про народження дитини, а також дозвіл від батьків, якщо особа виступає як довіритель.

Довіреність на керування авто вимагає надання нотаріусу відомостей про повірену особу. Для цього потрібний паспорт (паспортні дані), в окремих випадках і код платника податків. Якщо є всі документи, довіреність у нотаріуса в Україні оформляється досить швидко.


Що таке генеральна довіреність на авто?

Під генеральною довіреністю розуміють документ, який охоплює максимальну кількість повноважень. Повіреному надається не тільки право керування автомобілем, але й право на представництво інтересів власника в різних установах.

Порядок будь-яких прав, що передаються іншій особі, визначається власником-довірителем. Нотаріус підтверджує передачу й поширення прав на іншу особу. У довіреності можна вказати такі права на:

  • керування автомобілем;
  • одержання, подачу документів, пов'язаних із транспортом, а також можливість ставити підпис у разі потреби;
  • подачу заяв від імені власника;
  • представництво інтересів власника в автоінспекції, страховій компанії, у СТО й інших установах;
  • вибір стоянки;
  • представництво інтересів власника в судових інстанціях;
  • купівлю-продаж транспортного засобу.

До останнього пункту потрібно ставитися дуже серйозно кожній стороні правочину. У разі продажу автомобіля за довіреністю, важливо, щоб покупець переоформив транспорт на себе. Якщо цього не зробити, то для всіх є свої ризики. Так, першому власнику можуть приходити штрафи, судові позови за ДТП. Також у разі передчасної смерті першого власника, ризикує покупець, який вчасно не встигнув переоформити транспорт на себе, оскільки право власності переходить до спадкоємців.

Щоб передбачити всі нюанси, оформити довіреність на машину в межах законодавства України, проконсультуйтесь із нотаріусом.


Який термін дії довіреності на керування автомобілем в Україні?

Відповідно до законодавства України термін дії документа визначається довірителем. Він не обмежується будь-якими строками. Перед оформленням варто подумати, якими правами варто наділити повірену особу, а також на який строк надавати ті або інші права. Довіреність на керування автомобілем може видаватися на великий строк. А от із генеральною довіреністю варто серйозно поставитися до строків її дії. У разі смерті власника термін дії довіреності автоматично припиняється.

Запитання-відповідь:

Як оформити довіреність на авто?

Довіреність на авто в Україні оформляє нотаріус. Водночас важлива присутність власника автомобіля, а присутність того, кого наділяють правами за довіреністю, не є обов'язковою.

Як перевірити довіреність на авто?

Для перевірки чинності нотаріальних документів існує сервіс «Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів», доступний на сайті ДП НАІС. Але там не буде інформації, яка міститься в тексті довіреності. Для цього потрібно звернутися безпосередньо до того нотаріуса, який видав довіреність. Водночас присутність Довірителя в нотаріуса є обов'язковою.

Які документи потрібні для довіреності на авто?

Фізичні особи надають паспорт, ІПН і технічний паспорт на автомобіль. Повіреній особі не обов'язково бути присутньою у нотаріуса, досить тільки її даних.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!