ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Купівля автомобіля — серйозний і необхідний для більшості українців крок. Під час придбання транспортного засобу більшість громадян планує користуватися ним разом зі своїми близькими й рідними людьми. Водночас варто розуміти, що юридично автомобіль належить лише одній особі. Аби інша людина могла користуватися транспортом у рамках закону, необхідно оформити довіреність на автівку.

Наявність такого документа свідчить про те, що водій керує автомобілем з відома власника. Цей порядок дозволяє захистити права власника, а також надає можливість розпоряджатися транспортом. Закон дозволяє передавати права на автомобіль іншим особам шляхом оформлення довіреності.


Які види довіреність на авто існують в Україні?

Види довіреностей відрізняються залежно від прав, які поширюються на особу, якій власник довіряє свій автомобіль. Тому такий документ може мати різне призначення. Розрізняють такі види:

 1. Довіреність на керування автомобілем.
 2. Дозвіл на зняття з обліку.
 3. Генеральна довіреність.

Подумати про документ треба відразу після купівлі машини. Це дозволить швидко вирішити всі питання й уникнути проблем. Варто розуміти, які права передаються від вашого імені іншій особі.


Довіреність на керування автомобіля: основні моменти

З погляду юриспруденції довіреність на керування авто — це письмова згода власника транспортного засобу, яка надається іншій людині для користування машиною. Одержуючи права від власника, особа може на законних підставах сідати за кермо, керувати транспортом і виконувати інші дії, пов'язані із щоденним використанням цього майна.

Довіреність на керування може оформлятися від руки на звичайному аркуші або спеціальному бланку. На цей час не є обов'язковим юридичне оформлення документа, якщо передбачається передача прав керування транспортом.

Якщо Ви бажаєте оформити довіреність на автомобіль у нотаріуса, то необхідно підготувати документи. Їх перелік залежить від типу особи, що оформляє дозвіл. Наприклад, якщо право керування передає юридична особа, то необхідно надати нотаріусу:

 • статутні документи;
 • довідку, у якій довірителю привласнюється код;
 • свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з реєстру;
 • посвідчення особи керівника юридичної особи й особи, що представляє її інтереси;
 • документи, що підтверджують повноваження представника юридичної особи.

Фізична особа надає нотаріусу:

 1. паспорт, що посвідчує особу;
 2. номер реєстраційної картки платника податків.

Якщо довіреність пов’язана з неповнолітнім, то необхідне свідоцтво про народження дитини, а також дозвіл від батьків, якщо особа виступає як довіритель.

Довіреність на керування авто вимагає надання нотаріусу відомості про повірену особу. Для цього потрібний паспорт (паспортні дані), в окремих випадках і код платника податків. За наявності всіх документів довіреність у нотаріуса в Україні оформляється досить швидко.


Що таке генеральна довіреність на авто?

Під генеральною довіреністю розуміють документ, який охоплює максимальну кількість повноважень. Повіреному надається не тільки право керування автомобілем, але й представництво інтересів власника в різних установах.

Порядок будь-яких прав, переданих іншій особі, визначається власником-довірителем. Нотаріус підтверджує передачу й поширення прав на іншу особу. У довіреності можна вказати такі права на:

 • керування автомобілем;
 • одержання, подачу документів, пов'язаних із транспортом, а також можливість ставити підпис за необхідності;
 • подачу заяв від імені власника;
 • представлення інтересів власника в автоінспекції, страховій компанії, у СТО й інших установах;
 • вибір стоянки;
 • представлення інтересів власника в судових інстанціях;
 • купівлю-продаж транспортного засобу.

До останнього пункту треба ставитися дуже серйозно кожній стороні правочину. У разі продажу автомобіля за довіреністю, важливо, щоб покупець переоформив транспорт на себе. Якщо цього не зробити, то для всіх є свої ризики. Так, першому власнику можуть приходити штрафи, судові позови за ДТП. Також у разі передчасної смерті першого власника, ризикує покупець, який вчасно не встигнув переоформити транспорт на себе, оскільки право власності переходить до спадкоємців.

Щоб передбачити всі нюанси, оформити довіреність на машину в межах законодавства України, рекомендуємо звернутися до нотаріуса.


Який термін дії довіреності на керування автомобілем в Україні?

Відповідно до законодавства України термін дії документа визначається довірителем. Він не обмежується будь-якими строками. Перед оформленням варто подумати, якими правами варто наділити повірену особу, а також на який строк надавати ті або інші права. Довіреність на керування автомобілем може видаватися на великий строк. А ось з генеральною довіреністю варто серйозно поставитися до строків її дії. У разі смерті власника термін дії довіреності автоматично припиняється.

Звертаючись до нотаріуса, Ви отримаєте повноцінну консультацію про можливості довіреності, строки, особливості оформлення. Послуга надається швидко й відповідно до закону України.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Моя машина в кредиті, чи маю я право видати довіреність моїй дружині на керування машиною?

Питання від: Андрій
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 28.10.2015
Дата відповіді: 28.10.2015

Так, можете, але на день посвідчення довіреності нотаріусу необхідно надати довідку про згоду банку на її оформлення.

У 2012 році я видав своєму другу генеральну довіреність на автомобіль, зараз я хочу її скасувати з об'єктивних причин. Як мені це зробити правильно?

Питання від: Ігор
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 28.10.2015
Дата відповіді: 28.10.2015

Ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса із заявою про скасування довіреності. На підставі цього нотаріус вносить інформацію про її скасування до Єдиного реєстру довіреностей. Пам'ятайте, що для скасування довіреності нотаріусу краще надати повну інформацію стосовно довіреності, яку ви скасуватимете (дата її посвідчення, реєстровий номер у нотаріуса). Після скасування довіреності ви повинні повідомити про це вашого представника за довіреністю.

Добридень, Я хочу видати довіреність на дарування мого автомобіля доньці. Яку інформацію треба вказати в такій довіреності?

Питання від: Антон
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 28.10.2015
Дата відповіді: 28.10.2015

Добридень! У ній необхідно, в першу чергу, вказати ПІБ вашої дочки, якій ви бажаєте подарувати автомобіль, відомості про сам автомобіль (реєстраційний номер, його марка, рік випуску тощо), для чого нотаріусу подається свідоцтво про його реєстрацію (техпаспорт). Крім того, в довіреності вказується інформація про повіреного (ПІБ та місце його проживання, додатково можуть вказуватися - його паспортні реквізити та реєстраційний номер облікової картки платника (відомий раніше як ІПН) податків).

 

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!