Під час військового стану
ВІДКРИТА та ПРАЦЮЮ
для ВАС!
Слава Україні!
+38 (063) 333-88-00

Час складання: від 30 хвилин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорт, ІПН, Оригінал! технічного паспорта на транспортний засіб
Документи для представника юридичної особи: Протокол та наказ, (або інші документи, що підтверджують повноваження підписувача), Статут, виписка і печатка, Паспорт та ІПН підписанта, Оригінал! технічного паспорта на транспортний засіб
Зверніть увагу:

Повіреній особі (тій, на кого оформляється довіреність) бути присутньою під час оформлення не обов'язково! Будуть потрібні тільки її дані: ПІБ, адреса прописки, ІПН, дата народження, паспортні дані (за необхідності).

Купівля автомобіля — серйозний і необхідний для більшості українців крок. Під час придбання транспортного засобу більшість громадян планує користуватися ним разом зі своїми близькими й рідними людьми. Водночас варто розуміти, що юридично автомобіль належить лише одній особі. Аби інша людина могла користуватися транспортом у рамках закону, необхідно оформити довіреність на автівку.

Наявність такого документа свідчить про те, що водій керує автомобілем з відома власника. Цей порядок дозволяє захистити права власника, а також надає можливість розпоряджатися транспортом. Закон дозволяє передавати права на автомобіль іншим особам шляхом оформлення довіреності.


Які види довіреність на авто існують в Україні?

Види довіреностей відрізняються залежно від прав, які поширюються на особу, якій власник довіряє свій автомобіль. Тому такий документ може мати різне призначення. Розрізняють такі види:

 1. Довіреність на керування автомобілем.
 2. Дозвіл на зняття з обліку.
 3. Генеральна довіреність.

Подумати про документ треба відразу після купівлі машини. Це дозволить швидко вирішити всі питання й уникнути проблем. Варто розуміти, які права передаються від вашого імені іншій особі.


Довіреність на керування автомобіля: основні моменти

З погляду юриспруденції довіреність на керування авто — це письмова згода власника транспортного засобу, яка надається іншій людині для користування машиною. Одержуючи права від власника, особа може на законних підставах сідати за кермо, керувати транспортом і виконувати інші дії, пов'язані із щоденним використанням цього майна.

Довіреність на керування може оформлятися від руки на звичайному аркуші або спеціальному бланку. На цей час не є обов'язковим юридичне оформлення документа, якщо передбачається передача прав керування транспортом.


Якщо довіреність пов’язана з неповнолітнім, то необхідне свідоцтво про народження дитини, а також дозвіл від батьків, якщо особа виступає як довіритель.

Довіреність на керування авто вимагає надання нотаріусу відомості про повірену особу. Для цього потрібний паспорт (паспортні дані), в окремих випадках і код платника податків. За наявності всіх документів довіреність у нотаріуса в Україні оформляється досить швидко.


Що таке генеральна довіреність на авто?

Під генеральною довіреністю розуміють документ, який охоплює максимальну кількість повноважень. Повіреному надається не тільки право керування автомобілем, але й представництво інтересів власника в різних установах.

Порядок будь-яких прав, переданих іншій особі, визначається власником-довірителем. Нотаріус підтверджує передачу й поширення прав на іншу особу. У довіреності можна вказати такі права на:

 • керування автомобілем;
 • одержання, подачу документів, пов'язаних із транспортом, а також можливість ставити підпис за необхідності;
 • подачу заяв від імені власника;
 • представлення інтересів власника в автоінспекції, страховій компанії, у СТО й інших установах;
 • вибір стоянки;
 • представлення інтересів власника в судових інстанціях;
 • купівлю-продаж транспортного засобу.

До останнього пункту треба ставитися дуже серйозно кожній стороні правочину. У разі продажу автомобіля за довіреністю, важливо, щоб покупець переоформив транспорт на себе. Якщо цього не зробити, то для всіх є свої ризики. Так, першому власнику можуть приходити штрафи, судові позови за ДТП. Також у разі передчасної смерті першого власника, ризикує покупець, який вчасно не встигнув переоформити транспорт на себе, оскільки право власності переходить до спадкоємців.

Щоб передбачити всі нюанси, оформити довіреність на машину в межах законодавства України, рекомендуємо звернутися до нотаріуса.


Який термін дії довіреності на керування автомобілем в Україні?

Відповідно до законодавства України термін дії документа визначається довірителем. Він не обмежується будь-якими строками. Перед оформленням варто подумати, якими правами варто наділити повірену особу, а також на який строк надавати ті або інші права. Довіреність на керування автомобілем може видаватися на великий строк. А ось з генеральною довіреністю варто серйозно поставитися до строків її дії. У разі смерті власника термін дії довіреності автоматично припиняється.

Звертаючись до нотаріуса, Ви отримаєте повноцінну консультацію про можливості довіреності, строки, особливості оформлення. Послуга надається швидко й відповідно до закону України.

Запитання-відповідь:

Скільки коштує довіреність на авто?

Кожний нотаріус самостійно визначає вартість послуги. Вартість послуги нотаріуса залежить від установленого тарифу та конфігурації послуги (строк довіреності, необхідності перекладу на іноземну мову, кількості уповноважених осіб). Для уточнення ціни телефонуйте: +38 (044) 500-74-74

Як оформити довіреність на авто?

Для оформлення довіреності на авто вам треба звернутися до нотаріуса. Водночас важлива присутність власника автомобіля, а присутність того, кого наділяють правами за довіреністю, не є обов'язковою.

Як перевірити довіреність на авто?

Для перевірки чинності нотаріальних документів існує сервіс «Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів», який доступний на сайті ДП НАІС. Але там не буде інформації, яка міститься в тексті довіреності. Для цього треба звернутися безпосередньо до того нотаріуса, який видав довіреність. Водночас присутність Довірителя в нотаріуса є обов'язковою.

Які документи потрібні для довіреності на авто?

Фізичні особи надають паспорт, ІПН і технічний паспорт на автомобіль. Повіреній особі не обов'язково бути присутньою у нотаріуса, досить тільки її даних.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

notary@averina.com.ua


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!