Деякі люди звертаються до нотаріуса з проханням зробити довіреність «на право підпису». Яка саме довіреність на право підпису мається на увазі у такому випадку? Найімовірніше, звертаючись з таким проханням до нотаріуса, ви маєте на увазі передачу іншій особі своїх повноважень з підписання різноманітних документів (підписання договорів, накладних, бухгалтерських документів, заяв різного роду тощо).
Здебільшого метою такої довіреності є не підписання конкретної довіреності на право підпису договорів, а ті наслідки, що настають після такого підписання, наприклад, перехід права власності (у разі підписання договору купівлі-продажу), отримання свідоцтва про спадок (у разі підписання заяви про видачу такого свідоцтва), реєстрація/перереєстрація юридичної особи (підписання відповідних заяв) тощо.
Необхідно сказати, що в тексті довіреності необхідно вказати, які саме документи має право підписувати особа.
У довіреності відображається інформація про повіреного (ПІБ та місце його проживання, додатково можуть вказуватися паспортні дані повіреного, реєстраційний номер облікової картки платника податків (відомий раніше як ІПН)). Тому для посвідчення довіреності вам необхідно надати цю інформацію нотаріусу.
За довіреністю ви можете передати повноваження як одному представнику, так і декільком особам водночас, що діятимуть самостійно, незалежно одна від одної.