Зараз у зв'язку зі складною економічною ситуацією все частіше громадяни стали оформляти Довіреність на представництво інтересів у Фонді гарантування вкладів.
Розглянемо декілька моментів, які необхідно врахувати під час оформлення довіреності на представництво інтересів у Фонді гарантування вкладів.
- вам потрібно запам'ятати, що в такій довіреності мають бути прямо передбачені повноваження повіреного представляти Ваші інтереси у Фонді гарантування вкладів та банківських установах, які визначені ним як банки-агенти, оскільки Ви просто можете не знати, який саме банк здійснюватиме виплати;
- важливо передбачити право повіреного отримувати грошові суми від Фонду гарантування вкладів та від банківських установ, які є його партнерами.
Звертаємо вашу увагу, що деякі банки вимагають надання разом з довіреністю витягу з Єдиного реєстру довіреностей про реєстрацію довіреності.
Радимо вам також одночасно з оформленням довіреності засвідчити нотаріально декілька її копій, які можуть знадобитися повіреному під час здійснення його повноважень. Одну копію довіреності варто залишити собі, оскільки у разі скасування цієї довіреності нотаріусу буде простіше знайти її в Єдиному реєстрі довіреностей та внести запис про скасування довіреності.
У довіреності на представництво інтересів у Фонді гарантування вкладів відображається інформація про повіреного (ПІБ та місце його проживання, додатково можуть вказуватися його паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (відомий раніше як ІПН)). Тому для посвідчення довіреності цю інформацію необхідно надати нотаріусу.
За довіреністю повноваження можуть передаватися як одній, так і декільком вказаним вами особам одночасно, які матимуть право діяти як спільно, так і самостійно, тобто незалежно одна від одної.