Продаж майна — це відповідальний момент, що вимагає безпосередньої участі власника. Якщо ви з будь-якої причини не зможете бути присутнім під час угоди, то законом України передбачено можливість вчинення правочину через довіреність на продаж квартири, будинку, землі, автомобіля. У цьому разі власник майна довіряє іншій особі продаж майна.
Де оформити довіреність на квартиру із правом продажу?
Цей документ за законом складається в нотаріуса. Він діє в межах законодавства України, проводячи процедуру за регламентом. Для видачі довіреності необхідна присутність власника нерухомості й повіреної особи.
Оформленням довіреності займаються як державні, так і приватні нотаріуси. У документі варто вказати термін дії довіреності, щоб уникнути двозначного трактування. Нотаріус у Києві забезпечить виконання процедури у межах законодавства. Це дозволить розпоряджатися майном в інтересах довірителя.
Особливості
Довіреність на право продажу квартири може бути оформлена на фізичну та юридичну особу. Найчастіше документ оформлюють на родичів, людей, яким особа довіряє. Це важливо, адже власник передає свої права. Внаслідок вчинення угоди купівлі-продажу повірена особа може змінювати суму, одержувати гроші від продажу, оформляти інші документи.
Угоди готують і супроводжують рієлтори або агентства з нерухомості, нерідко власники довіряють їм від їхнього імені продати квартиру. У цьому разі іноді оформляють довіреність на юридичну особу. Угоди з нерухомістю відносять до ризикованих процедур, тому власникам необхідно бути впевненими в професіоналізмі й компетентності того, на кого планується оформлення довіреності. Відповідальність за вибір повіреної особи повністю лягає на власника нерухомості..
Які документи потрібні для оформлення довіреності?
Договір купівлі-продажу квартири за довіреністю містить дані про повірену особу. У документі вказують ПІБ, адресу проживання, паспортні дані та ІПН. Виходячи з цього, для оформлення довіреності в нотаріуса необхідно пред'явити:
- паспорт, ІПН, свідоцтво про народження, якщо права передаються від неповнолітніх власників;
- інші документи на вимогу нотаріуса.
Перед складанням довіреності важливо чітко визначити, які повноваження передаються іншій особі.