Однією з найпопулярніших довіреностей, призначених для юридичних осіб, є саме довіреність на реєстрацію юридичної особи. Насправді юридичної особи як такої ще не створено, і довіреність складатиметься та підписуватиметься від імені її засновників.
Реєстрація юридичної особи у державного реєстратора - це одна з перших стадій її створення. Здебільшого засновники юридичної особи не хочуть самостійно займатися її реєстрацією, оскільки це може займати багато часу та сил, тому вони передають свої повноваження повіреному.
Зверніть увагу, що довіреність на реєстрацію юридичної особи може включати повноваження повіреного не лише на реєстрацію юридичної особи у державного реєстратора, але й на постановку цієї особи на облік в різних установах, державних органах (у фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, фонді зайнятості та фонді соціального страхування, податкових органах), виготовлення печатки, штампів.
Радимо вам як довірителю за довіреністю також одночасно з оформленням довіреності засвідчити нотаріально декілька її копій, які можуть знадобитися повіреному під час здійснення його повноважень. Одну копію довіреності варто залишити собі, оскільки у разі скасування цієї довіреності нотаріусу буде простіше знайти її в Єдиному реєстрі довіреностей та внести запис про скасування.
У довіреності на реєстрацію юридичної особи вказується організаційно-правова форма юридичної особи та її найменування, відображається інформація про повіреного (ПІБ та місце його проживання, додатково можуть вказуватися його паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (відомий раніше як ІПН)). Тому для підписання довіреності цю інформацію необхідно надати нотаріусу.
За довіреністю повноваження можуть передаватися як одній, так і декільком особам одночасно, які діятимуть самостійно одна від одної.