ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Велика кількість громадян звертається до нотаріуса з проханням зробити саме генеральну довіреність, так би мовити, «довіреність на все». Давайте розберемося, яка саме довіреність є генеральною? Спершу слід зауважити, що законодавцем не визначено саме поняття генеральної довіреності. Переважно, генеральною довіреністю називають довіреність, яка має широке коло повноважень повіреної особи. 

Наприклад, генеральну довіреність можна видати  на наступні дії:

 • Розпорядження, володіння нерухомістю (квартирою, земельною ділянкою, будь-яким житловим (нежитловим) приміщенням). За такою довіреністю особа має право продати, подарувати, обміняти, здати в оренду будь-яке нерухоме майно або просто надати право його використання в межах чітко позначеного переліку повноважень.
 • Розпорядження, володіння автомобілем. На підставі цієї довіреності можна керувати та розпоряджатися автомобілем.
 • Управління юридичною особою. Така довіреність надає особі право підпису документів, договорів, представлення інтересів компанії в різних організаціях, установах, перед третіми особами, відкриття та подальшого розпорядження банківськими рахунками, розпорядження майном компанії.
 • Представництво інтересів перед будь-якими організаціями, установами, підприємствами, третіми особами з різних питань.

За довіреністю ви можете передати повноваження не тільки одній, але і декільком особам водночас, які діятимуть незалежно один від одного.

У довіреності відображається інформація про повіреного (ПІБ та місце його проживання, додатково можуть вказуватися - його паспортні дані, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше іменований ІПН)). Тому для посвідчення довіреності вам необхідно надати цю інформацію нотаріусу.

Документи, необхідні для нотаріального оформлення такої генеральної довіреності, якщо ви є фізичною особою:

 1. ваш паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше іменований ІПН), для неповнолітнього - свідоцтво про народження;
 2. дозвіл опікунського органу або згода батьків на підписання довіреності, якщо вона видається від імені неповнолітнього та у відношенні до нерухомого майна або автомобіля.

Документи, необхідні для складання генеральної довіреності, що видається від імені юридичної особи:

 1. статутні (засновницькі) документи юридичної особи (статут, положення, засновницький договір), свідоцтво про держреєстрацію або виписка (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідка встановленого зразка про надання ідентифікаційного коду юридичній особі (ЄДРПОУ);
 2. паспорт керівника або представника компанії та документи, які підтверджують його повноваження (довіреність, наказ про призначення, протокол загальних зборів про обрання його на посаду).

При оформленні довіреності на машину необхідно надати свідоцтво про реєстрацію автотранспортного засобу (технічний паспорт), якщо автомобіль знаходиться в кредиті, то обов'язково знадобиться ще й довідка про згоду банку на оформлення довіреності.

Перш ніж складати довіреність, необхідно чітко визначиться з колом повноважень, якими ви наділятимете довірену особу.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Здрастуйте, мене звуть Артур. Я від'їжджаю на рік за кордон працювати за контрактом, хочу дати довіреність своїй дружині на будь-які дії від мого імені, так би мовити, довіреність «на все»? Які документи потрібні для цього, та чи може нотаріус зробити її для мене?

Питання від: Артур
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 28.10.2015
Дата відповіді: 28.10.2015

Здрастуйте, Артур! Так, звичайно, ви можете оформити таку довіреність і надати вашій дружині максимальне коло повноважень (здійснювати будь-які юридично значимі дії у вашу відсутність (наприклад, придбавати, продавати будь-яке майно від вашого імені, представляти ваші інтереси в усіх органах). Настійно радимо вам як можна чіткіше визначити коло повноважень, якими ви наділятимете свою дружину. Для оформлення довіреності потрібний ваш паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (відомий раніше як ІПН).

Підкажіть, якщо на моє ім'я видадуть генеральну довіреність на машину, чи означає це, що машина перейде до мене у власність?

Питання від: Олександр
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 01.10.2015
Дата відповіді: 01.10.2015

Ні, за генеральною довіреністю у вас не виникає право власності на автомобіль, воно залишається за особою, що видала довіреність. Слід також зазначити, що довіритель на власний розсуд у будь-який момент може змінити своє рішення та скасувати таку довіреність у будь-якого нотаріуса. Проте у такому разі він обов'язково повинен повідомити вас про прийняте рішення.

У 2013 році мій друг оформив генеральну довіреність на автомобіль на моє ім'я. Тепер я хочу стати власником автомобіля та переоформити його на себе. Чи можливо мені самостійно це зробити?

Питання від: Оксана Єсаулова
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 15.09.2015
Дата відповіді: 15.09.2015

Доброго дня, за генеральною довіреністю ви дієте в інтересах власника автомобіля, як його представник, та не можете здійснювати ніяких дій у своїх інтересах, тому за нею ви не зможете виступати у договорі купівлі-продажу авто від імені власника та бути одночасно покупцем.

Добридень, я хотіла б довірити моєму зятю повноваження щодо створення від мого імені юридичної особи, та щоб надалі він нею управляв. Чи можу я видати на його ім'я таку довіреність?

Питання від: Оксана Єсаулова
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 15.09.2015
Дата відповіді: 15.09.2015

Здрастуйте! Так, ви можете оформити таку довіреність на створення (заснування) юридичної особи та управління нею від вашого імені. За такою довіреністю особа зможе здійснювати дії із створення юридичної особи, представляти інтереси компанії в різних організаціях, установах, перед третіми особами, мати право підпису документів, договорів, відкриття і подальшого розпорядження банківськими рахунками, розпоряджатися майном компанії.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!