Що таке генеральна довіреність (Україна)?
Існують ситуації, коли людина не може особисто підписати папери, вирішити важливі справи й питання. У цьому разі юристи рекомендують оформити генеральну довіреність. Документ передає певне коло повноважень іншій людині. У цьому разі від вашого імені діятиме людина, якій ви довіряєте.
Довіреність допомагає у разі, якщо ви їдете за кордон, не можете виділити час і бути присутнім особисто для вирішення фінансових, майнових і юридичних питань. Варто уточнити, що поняття "генеральна довіреність" не зафіксоване в українському законодавстві. Зазвичай під ним розуміють передачу широкого кола повноважень іншій особі.
Чому потрібна генеральна довіреність?
Щоб документ мав юридичну силу, він має бути завірений нотаріусом. У нотаріальній конторі перевіряють документи й відповідність підписів. Після оформлення документ є чинним зазначений період.
Довірена особа отримує можливість виконувати такі дії:
- вирішення питань юридичного характеру, пов'язані з фірмою або підприємством;
- управління майном: продаж, дарування, здача в оренду, керування (у разі оформлення довіреності на автомобіль).
Варто пам'ятати, що особа, яка має генеральну довіреність, діє в інтересах власника. Тому надавати широкі повноваження потрібно перевіреній людині, якій ви довіряєте. Генеральна довіреність у нотаріуса підтверджує розширені повноваження іншої особи. Такий документ допоможе, коли власник терміново їде за кордон, не може бути присутнім на угодах і під час вирішення інших питань.
Припинити дію довіреності можна в такому разі:
- після закінчення строку, зазначеного в документі;
- довіритель самостійно вирішує припинити повноваження іншої особи щодо свого майна;
- у разі смерті довірителя або повіреної особи;
- реорганізація підприємства, на яке було вчинено довіреність.
Генеральна довіреність:
Документ можна оформити на будь-яке рухоме та нерухоме майно. Він тимчасово передає право користування, керування квартирою, земельною ділянкою, юридичною фірмою, керування автомобілем і іншими об'єктами власності. Особа, якій довіряють це право, повинна діяти в інтересах власника. У документі вказують усі повноваження, які передає власник.
Щоб оформити генеральну довіреність, потрібно надати низку паперів до нотаріальної контори.
Пакет документів може змінюватися, тому рекомендуємо заздалегідь проконсультуватися, зателефонувавши фахівцям бюро. Правильно зібраний пакет документів дозволяє не зволікати з оформленням, а зробити все за одне відвідування. Після підписання документа в нотаріуса генеральна довіреність набуває чинності й значення.