Що таке ФОП і його головні переваги

Фізична особа-підприємець є однією з найпростіших організаційно-правових форм, що підходять для тих, хто планує спробувати себе в бізнесі. Для цієї форми характерний великий список переваг, завдяки яким у підприємця виникає можливість розпочати свою справу, маючи водночас обмежений і не особливо великий бюджет. У законодавстві не прописана необхідність наявності конкретного капіталу та документів засновницького характеру. У такої особи є можливість займатися своєю діяльністю без печаток. Більше того, ведення бухгалтерської звітності також займає мінімум часу й не вимагає бюрократичної тяганини.

До речі, фізична особа-підприємець може займатися своєю роботою за спрощеною системою оподатковування. Однак варто розуміти, що ця система буде використовуватися лише в тому разі, якщо річний оборот бізнесмена дорівнюватиме не більше 500 000 гривень. Що стосується максимальної кількості найманих робітників, то їх має бути не більше 10. Також є деякі обмеження по окремих видах економічної діяльності, які підприємець може використовувати на єдиному податку. Взагалі, фізична особа-підприємець самостійно відповідає за свою діяльність і майно.


Серед основних переваг ФОП варто відзначити такі:

  • найлегша та неймовірно швидка процедура реєстрації;
  • проста процедура ведення бухгалтерської звітності;
  • можливість переходу на єдиний податок (до юридичних осіб, наприклад, пред'являються суворіші вимоги);
  • відсутність співзасновників і статутного капіталу;
  • можливість ведення бізнесу без обов'язкового відкриття рахунку в банку та створення своїх печаток;
  • лояльніше ставлення податкових структур порівняно з тими самими юридичними особами.

Особливості процедури реєстрації ФОП

Процедура реєстрації фізичної особи-підприємця є простою та швидкою. Юридичній особі для реєстрації треба набагато більше часу. Для ФОП її строк у середньому дорівнює 5-ти робочим дням. Щоб отримати свідоцтво платника єдиного податку, треба буде почекати приблизно 10 днів.

Пакет документів, необхідний для успішної реєстрації, складається з: копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, обраної системи оподатковування (спрощена або звичайна), видів економічної діяльності (треба вказати один основний вид або описати свій план діяльності). Докладніше про документацію можна прочитати в розділі "Реєстрація ФОП".

Щоб реєстрація пройшла в найкоротший термін, рекомендується звертатися в сумлінне нотаріальне бюро, де працюють компетентні співробітники, які належним чином справляються зі своїми обов'язками. Звичайна річ, зайнятися процесом реєстрації можна й самому, але водночас буде витрачена неймовірна кількість часу на реально великі черги та неправильно складені документи.

Як показує практика, практично ніхто не здатний з першого разу надати повний пакет документів. Постійно треба буде доносити щось нове. Саме тому найкращим виходом стане співробітництво із професійним нотаріальним бюро.