Коли довести нічого неможливо...

Ви ніколи не замислювалися, що було б, якби не існувало нотаріуса? Швидше за все, похитнулися б самі засади держави, адже держава гарантує громадянам захист їхніх прав і інтересів.

Кажучи мовою «простою народною», почався б безлад. Ані заповіт написати, ані довіреність оформити, ані правочин вчинити. Адже всі ці дії втратять усякий сенс, якщо достовірність особи або справжність документів буде практично неможливо довести. А виходить, настав би справжній рай для злочинців і шахраїв усіх видів. Ніщо б не заважало їм фабрикувати фальшиві документи та видавати їх за оригінали. А чесні громадяни не могли б довести свої права на будь-що навіть за допомогою звернення до судових інстанцій.


Людина з печаткою іменною

Кожний нотаріус — це державна людина. Приступаючи до своєї нелегкої професії, вони складають присягу. Усі вони винятково грамотні, уважні та відповідальні, адже по суті є свого роду вищою гарантією законності, точності та справжності. На кожний документ, який проходить через руки нотаріуса, він ставить свою іменну гербову печатку, і всі копії цих документів зберігає у своєму архіві. Завдяки цьому заходу, навіть після закінчення часу, за необхідності можна «підняти» необхідний документ для підтвердження або вирішення спірних питань. Навіть якщо оригінал втрачений, засвідчена нотаріусом копія матиме чинність.

Нотаріальні контори діляться на приватні та державні. Згідно з чинним законодавством усі нотаріуси, незалежно від форм власності контори, зобов'язані стягувати плату за послуги.

Кожна людина, яка хоч раз звернулася до нотаріуса й успішно вирішила свою проблему, оскільки згодом нотаріально засвідчені документи підтвердили її виключне право на що-небудь, подумки ставить собі питання про те, що було б, якби не існувало нотаріуса, і відповідає — нічого гарного… Отже, природно, кожний з них задоволений, що нотаріуси все-таки є!