Час складання: від 1 години
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Паспорт, ІПН
Зверніть увагу:

Необхідно знати ПІБ особи, на яку буде складатися заповіт, її дату народження й ІПН (краще мати при собі копію паспорта для того, щоб вірно вказати дані  в тексті заповіту)

Оформлення заповіту в Україні

Кожен може оформити заповіт, і у такий спосіб завчасно визначити свого спадкоємця і вирішити долю свого майна, яке він залишить після своєї смерті. Заповіт згідно із законом оформляється у нотаріуса.

Заповідач може або власноручно написати заповіт і потім відвідати нотаріуса для його посвідчення, або скласти його текст безпосередньо в офісі нотаріуса. Якщо ж так вийшло, що необхідно скласти заповіт, а ви знаходитеся в такому місці, де поруч немає нотаріусів, посвідчити його можуть:


Засвідчити заповіт можуть:

  • у населених пунктах - відповідний орган місцевого самоврядування в особі уповноваженого службовця;
  • у лікарні, будинку престарілих – головний лікар, заступник головного лікаря, черговий лікар;
  • під час плавання такі повноваження має капітан судна;
  • у розвідувальній експедиції — безпосередньо начальник експедиції;
  • у місцях дислокації військ, де поблизу немає нотаріусів або органів, уповноважених здійснювати подібні нотаріальні дії, заповіт військовослужбовця, а також членів його сім'ї посвідчується командиром військової частини;
  • заповіти осіб, що перебувають в місцях виконання покарань, а також слідчому ізоляторі, - начальниками цих установ.

Заповіт завжди складається у письмовій формі й підписується заповідачем виключно особисто, тому його присутність у будь-якому випадку є обов'язковою.

Існує такий вид заповіту як секретний заповіт. Заповідач подає нотаріусу такий секретний заповіт в заклеєному конверті, на цьому конверті проставляється особистий підпис заповідача, а також посвідчувальний напис нотаріуса і печатка. Нотаріус складає конверт із заповітом у присутності заповідача в ще один конверт і опечатує його. Після відкриття спадщини нотаріус призначає конкретний день відкриття заповіту, запрошує спадкодавців і в їх присутності відкриває конверт.

Пам'ятайте, що заповідач має право скасувати заповіт або на власний розсуд скласти новий, який повністю або частково відмінятиме попередній.

Запитання-відповідь:

Які документи потрібні для оформлення заповіту?

Для оформлення заповіту необхідно мати паспорт і ІПН. Також треба знати правильне написання ПІБ та точну дату народження особи, на яку складається заповіт.

Як скасувати заповіт?

Щоб скасувати заповіт, не треба повідомляти осіб, згаданих у документі. Досить оформити розпорядження про скасування заповіту або скласти новий. У цьому разі старий заповіт буде анульовано автоматично.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!