Оформлення довіреності - це одна з найпопулярніших нотаріальних дій, яка здебільшого не викликає питань. Багато з нас, хоча й не мають юридичної освіти, але добре розуміють, що таке оформлення нотаріальної довіреності, та знають правила її оформлення.
- Отже, довіреність - це документ, за яким одна особа уповноважує іншу здійснювати визначені в довіреності дії, представляти інтереси перед третіми особами.
- Для складання довіреності потрібна особиста присутність особи, що видає довіреність, її паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (що раніше вказувався як ІПН).
Нагадуємо, що особиста присутність повіреного не є обов'язковою, вам досить знати його прізвище, ім'я, по батькові та його місце проживання.
- У довіреності ви можете вказати декілька повірених осіб, які діятимуть самостійно одна від одної.
- Після складання довіреності її дані вносяться до Єдиного реєстру довіреностей (електронна база усіх довіреностей, складених на території України).
Деякі організації, установи, банки вимагають подавати разом з нотаріальною довіреністю Витяг з цього реєстру як підтвердження реєстрації довіреності. Радимо вам його отримати у нотаріуса під час посвідчення довіреності.
- Довіреність від імені юридичної особи підписує її керівник. Для цього він повинен надати нотаріусу свій паспорт, документи, що підтверджують його повноваження, та документи на юридичну особу.
На довіреності від юридичної особи проставляється відбиток печатки.
- Одним з найчастіших питань є порядок відкликання/скасування виданої довіреності. Цей порядок є дуже простим, вам необхідно звернутися до будь-якого нотаріуса, не обов'язково до того, який видавав вам довіреність, і повідомити про бажання скасувати довіреність. Нотаріус за вашими даними знайде цю довіреність в електронній базі та складе від вашого імені заяву про скасування довіреності. Вам залишиться тільки повідомити про факт скасування довіреності повіреному та можливим третім особам, для яких видавалася довіреність.
Для різних видів довіреностей можуть існувати свої нюанси, наприклад, у довіреності на дарування квартири, будинку необхідно обов'язково вказувати ім'я, прізвище та по батькові обдаровуваного.
Вам залишається тільки визначитися з колом повноважень, якими ви наділятимете повіреного.