- Час складання:
від 2х годин
- Замовити послугу
- Документи для фізичної особи:
Договір з банком, де є реквізити рахунку, на який видається довіреність, Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Згода подружжя орендаря, якщо орендар на цей момент перебуває в шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл
- Документи для представника юридичної особи:
Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти попередній договір (протокол загальних зборів)
- Необхідні документи щодо нерухомості:
Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість
- Зверніть увагу:
Попередній договір укладається з метою надалі укласти основний договір і втрачає свою чинність після укладання основного договору.
Під попереднім договором розуміється договір, сторони якого в майбутньому у визначений ними термін зобов'язуються укласти основний договір на умовах, вказаних в такому попередньому договорі (наприклад, попередній договір купівлі-продажу будинку, квартири).
Попередній договір позначає наміри осіб укласти в майбутньому основний договір. Як було сказано вище, в попередньому договорі вказуються основні умови договору, який буде укладено в майбутньому. До основних умов можна віднести: предмет, ціну і термін договору, також істотними умовами вважаються усі ті умови, які сторони самостійно визначили для себе як істотні та важливі (наприклад, для договору купівлі-продажу квартири це може бути термін звільнення квартири продавцем).
Варто сказати, що попередній договір укладається на визначений і чітко вказаний сторонами термін, після закінчення якого сторони повинні укласти вже основний договір. Попередній договір втрачає свою силу після укладення основного договору сторонами.
Все частіше укладаються попередні договори купівлі-продажу нерухомого майна. Укладення попереднього договору захищає права як продавця, так і покупця, означає серйозність намірів сторін, а також забезпечує виконання обов'язків за договором.
Звертаємо Вашу увагу, що попередній договір укладається в такій самій формі, в якій буде в майбутньому укладено основний договір. Отже, якщо Ви укладатимете договір купівлі-продажу квартири, попередній договір має бути в обов'язковому порядку оформлений письмово й посвідчений нотаріально.
- Запитання-відповідь:
Як розірвати попередній договір?
Розірвати договір можна за взаємною згодою сторін. Якщо одна зі сторін бажає розірвати попередню угоду, а інша - ні, то справа може дійти до суду. Також якщо термін дії договору минув і жодна зі сторін не вживала дій для вчинення подальшого правочину, то договір втрачає свою чинність.
Як скласти попередній договір?
Cкладанням попередніх договорів займаються нотаріуси. Послуга допоможе сторонам домовитися про укладення в майбутньому нового, основного договору, на застережених умовах. Для складання договору необхідні документи обох сторін і документи на нерухоме майно.
Які документи потрібні для попереднього договору?
Для складання попереднього договору в Україні сторонам необхідно підготувати такі документи: паспорт, ІПН. Власники нерухомості мають надати документи на нерухомість. Якщо особи, що підписують договір, одружені, то необхідний дозвіл чоловіка/дружини, а також свідоцтво про шлюб.
У яких випадках укладається попередній договір?
Попередній договір укладають, щоб визначити наміри сторін. Він захищає права продавця та покупця. У договорі фіксується ціна, предмет угоди, особливі домовленості. У документі обумовлюються строки укладання основного договору купівлі-продажу нерухомості.
Скільки діє попередній договір купівлі-продажу?
У попередньому договорі купівлі-продажу вказується термін дії документа, після закінчення якого має укладатися основний договір. Цей період найчастіше надається на збирання необхідних документів з боку продавця або накопичення обумовленої суми покупцем.