Іноді через розбіжності з повіреним або у зв'язку з тим, що сама довіреність стала неактуальною, вам треба її скасувати.
Скасування довіреності оформляється у вигляді заяви, на якій нотаріусом посвідчується вірність вашого підпису. Для скасування довіреності вам можна звернутися по допомогу до будь-якого нотаріуса, не треба звертатися саме до того нотаріуса, який посвідчував саму довіреність.
Щоб скасувати довіреність, вам необхідно повідомити нотаріусу її дані (номер нотаріального бланка, на якому було видано довіреність, дату її посвідчення, її номер в Єдиному реєстрі довіреностей або в реєстрі у нотаріуса). Якщо у вас відсутня ця інформація, то не засмучуйтеся, довіреність можна знайти в Єдиному реєстрі довіреностей за вашими паспортними даними та реєстраційним номером облікової картки платника податків (відомий раніше як ІПН).
Нотаріус на підставі вашої заяви вносить відповідні дані про скасування довіреності до електронного реєстру довіреностей.
Ви повинні негайно повідомити про скасування довіреності повіреного і відомих вам осіб, для представництва перед якими видавалася ця довіреність. Законодавством не визначено спосіб такого повідомлення, але ми вам радимо відправити рекомендований лист з повідомленням про вручення адресату, що письмово підтвердить виконання вашого обов'язку. Також ви можете передоручити цей обов'язок нотаріусу.
Варто зазначити, що усі дії, здійснені повіреним до моменту, коли йому стало відомо про скасування довірителем довіреності, мають юридичну силу для довірителя. Тобто скасування довіреності починає діяти для повіреного та третіх осіб з того моменту, як їм стало відомо про скасування цієї довіреності.