ДЗВОНІТЬ

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Відповідь очевидна: треба звернутися до нотаріуса, який допоможе вам оформити усе правильно та з чітким дотриманням законодавства України.

Сам процес оформлення спадщини вимагає особливої уваги, оскільки кожна спадкова справа - дуже індивідуальна і може мати свої особливості.

Для отримання кваліфікованої допомоги щодо вашої спадкової справи радимо звернутися до нотаріуса, який після вивчення всіх документів надасть професійну консультацію.

Проте, є деякі моменти та деталі, які треба знати кожному:

 1. Для відкриття спадщини необхідно звернутися до нотаріуса в строк 6 місяців (дуже важливо дотриматися цієї умови) після смерті спадкодавця, а саме оформлення, тобто отримання документів на майно відбуватиметься вже після закінчення 6 місяців у будь-який зручний для вас час у випадку відкритої спадкової справи.
 2. Спадщина відкривається за останнім місцем проживання людини, а якщо таке місце не відоме, то там, де знаходиться велика частина нерухомого майна, що підлягає оформленню. Підтвердити факт проживання померлого за конкретною адресою ви можете за допомогою довідки, виданої ЖЕК, або житлово-будівельним кооперативом, довідки з адресного бюро, запису в будинковій книзі, які обов'язково надаються нотаріусу при відкритті спадщини.
 3. Спадщина може бути двох видів. До них відноситься оформлення згідно із законом або за заповітом. Якщо є заповіт, то спадкоємцями є ті особи, які були вказані в цьому заповіті. У випадку, якщо заповіт відсутній, то спадкоємці визначаються згідно із законом по черзі, передбаченій Цивільним кодексом України. Важливо знати, що до категорії спадкоємців першої черги відносяться виключно діти, подружжя або батьки померлого.
 4. Спадкоємець має право відмовитися від спадщини, але це треба зробити саме впродовж 6 місяців. Для відмови від спадщини також необхідно звернутися до нотаріуса, що відкрив спадкову справу, і безпосередньо у нього в конторі подати відповідну заяву. Якщо до закінчення шестимісячного терміну ви передумаєте і все-таки захочете прийняти спадщину, ви можете відкликати свою попередню заяву про відмову від спадщини.
 5. Не можна щось прийняти в спадщину, а від чогось відмовитися. Якщо приймаєте спадщину, то всю, і якщо відмовляєтеся, то від усієї. Приймаючи спадщину, ви берете разом з нею на себе не лише права спадкоємця (наприклад, право власності на квартиру), але також і його обов'язки (наприклад, обов'язки зі сплати кредиту).

Двома словами, оформлення спадщини має таку послідовність: зібрали документи, у нотаріуса відкрили спадкову справу до закінчення 6 місяців, після 6 місяців знову прийшли до нотаріуса і почали процес переоформлення документів на себе, тобто, отримання необхідних свідоцтв на рухоме/нерухоме спадкове майно.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Здрастуйте, я дочка померлого і пропустила строк вступу в спадщину, встановлений законодавчо, що мені далі робити?

Запитання від: Ніна
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата запитання: 07.11.2016
Дата відповіді: 07.11.2016

Якщо на момент смерті ви мали штамп про прописку за однією адресою з вашим батьком, то фактично ви згідно із законом вважаєтеся такою, що прийняла спадщину, якщо ж ні, то вам необхідно звернутися до суду з тим, щоб продовжити термін для прийняття спадщини.

Я вступила з сестрою в спадщину, але так вийшло, що я передумала і хочу відмовитися, чи можу я це зробити і як зробити це правильно?

Запитання від: Ольга
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата запитання: 10.11.2016
Дата відповіді: 10.11.2016

Якщо після смерті спадкодавця ще не минуло 6 місяців, то ви ще можете відмовитися від спадщини, але якщо цей строк вже минув, то практично відмовитися від спадщини ви не можете.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!