Час складання: від 1 години
Замовити послугу
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка
Необхідні документи: Паспорт і ІПН спадкоємців , Свідоцтво про смерть , Довідка про причини смерті (у разі наявності), Документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), Заповіт, у разі його складання
Зверніть увагу:

Юридична особа може бути спадкоємцем тільки у разі складання  заповіту на юридичну особу

Відповідь очевидна: треба звернутися до нотаріуса, який допоможе вам оформити усе правильно та з чітким дотриманням законодавства України.

Сам процес оформлення спадщини вимагає особливої уваги, оскільки кожна спадкова справа - дуже індивідуальна і може мати свої особливості.

Для отримання кваліфікованої допомоги щодо вашої спадкової справи радимо звернутися до нотаріуса, який після вивчення всіх документів надасть професійну консультацію.

Проте, є деякі моменти та деталі, які треба знати кожному:

  1. Для відкриття спадщини необхідно звернутися до нотаріуса в строк 6 місяців (дуже важливо дотриматися цієї умови) після смерті спадкодавця, а саме оформлення, тобто отримання документів на майно відбуватиметься вже після закінчення 6 місяців у будь-який зручний для вас час у випадку відкритої спадкової справи.
  2. Спадщина відкривається за останнім місцем проживання людини, а якщо таке місце не відоме, то там, де знаходиться велика частина нерухомого майна, що підлягає оформленню. Підтвердити факт проживання померлого за конкретною адресою ви можете за допомогою довідки, виданої ЖЕК, або житлово-будівельним кооперативом, довідки з адресного бюро, запису в будинковій книзі, які обов'язково надаються нотаріусу при відкритті спадщини.
  3. Спадщина може бути двох видів. До них відноситься оформлення згідно із законом або за заповітом. Якщо є заповіт, то спадкоємцями є ті особи, які були вказані в цьому заповіті. У випадку, якщо заповіт відсутній, то спадкоємці визначаються згідно із законом по черзі, передбаченій Цивільним кодексом України. Важливо знати, що до категорії спадкоємців першої черги відносяться виключно діти, подружжя або батьки померлого.
  4. Спадкоємець має право відмовитися від спадщини, але це треба зробити саме впродовж 6 місяців. Для відмови від спадщини також необхідно звернутися до нотаріуса, що відкрив спадкову справу, і безпосередньо у нього в конторі подати відповідну заяву. Якщо до закінчення шестимісячного терміну ви передумаєте і все-таки захочете прийняти спадщину, ви можете відкликати свою попередню заяву про відмову від спадщини.
  5. Не можна щось прийняти в спадщину, а від чогось відмовитися. Якщо приймаєте спадщину, то всю, і якщо відмовляєтеся, то від усієї. Приймаючи спадщину, ви берете разом з нею на себе не лише права спадкоємця (наприклад, право власності на квартиру), але також і його обов'язки (наприклад, обов'язки зі сплати кредиту).

Двома словами, оформлення спадщини має таку послідовність: зібрали документи, у нотаріуса відкрили спадкову справу до закінчення 6 місяців, після 6 місяців знову прийшли до нотаріуса і почали процес переоформлення документів на себе, тобто, отримання необхідних свідоцтв на рухоме/нерухоме спадкове майно.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!