Час складання: від 30 хвилин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорт, ІПН
Зверніть увагу:

Необхідно знати:

  • Дані особи, яку плануєте запросити, а саме потрібна копія/фото сторінки закордонного паспорта, за яким буде перетинатися кордон
  • Адресу проживання/реєстрації іноземця за кордоном
  • Мету подорожі
  • Період подорожі
  • Кількість подорожей (одноразово/багаторазово)
  • Якщо іноземець в Україні буде проживати в готелі, то необхідна назва готелю і його адреса

Дружнє спілкування, контакти з родичами, ділові стосунки стирають кордони між країнами й культурами. Усе частіше люди відвідують інші держави з метою туризму, іммігрують, шукають нові контакти. Якщо ви приймаєте гостей із-за кордону, то вам може знадобитися запрошення в Україну для іноземних громадян. Цей документ пред'являють під час подання документів на візу або проходження прикордонного контролю.

Запрошення іноземця в Україну: основні моменти

Запросити іншу людину приїхати в нашу країну може як фізична особа, так і юридична. У цій статті ми розглядаємо поняття приватного запрошення. У цьому разі оформляють документ від імені особи, що постійно проживає в Україні.

Запрошення в Україну для іноземця - заява від сторони, яка запрошує іноземця на певний період до нашої країни із приватним візитом. Відповідно до цього документа особа бере на себе зобов'язання щодо фінансового забезпечення особи, що приїжджає, відповідає за гостя.


Для чого потрібна заява:

  1. для одержання приватної або гостьової візи;
  2. для проходження прикордонного контролю;
  3. для підтвердження цілей перебування.

Навіть у громадян тих країн, з якими в нас немає візового режиму, прикордонники можуть запросити додаткове підтвердження щодо мети приїзду. Серед них: ваучери в готель, турпутівки, виписки з банку й запрошення в Україну для іноземця.

Такий документ потрібний тільки для іноземних осіб, що мають громадянство іншої країни. Заяву може скласти як громадянин України, так і людина з постійною або тимчасовою посвідкою на проживання в нашій країні. У цьому разі це приватне запрошення. Юридичні особи також можуть запросити іноземця в Україну, але ця процедура оформляється в іншому порядку.


Де оформити запрошення для іноземця в Україну?

Офіційний документ оформляють у нотаріуса. Сторона, що приймає, приватна особа, складає заяву, в якій запрошує іноземця з гостьовим візитом в Україну. Цей документ перевіряє й завіряє нотаріус. Юрист звіряє надані дані, підтверджує відповідність підпису й наданих документів.

Печатка й підпис нотаріуса робить запрошення офіційним документом. Заява складається українською мовою. Відповідальність за зазначені дані, за запрошення іноземного громадянина повністю лежить на стороні, що приймає. У разі депортації особи фінансові витрати оплачує особа, що приймає.

Запрошення іноземця в Україну можна оформити як у державного, так і приватного нотаріуса.


Запрошення іноземця в Україну: документи

Документ оформляють у вигляді заяви. У ньому вказують дані, які допомагають ідентифікувати сторону, що приймає, а також запрошеного гостя. Обов'язково вказують мету візиту: відпустка, відвідування родичів, гості, участь у фестивалях. Також у заяві вказують адресу, за якою буде проживати під час візиту іноземець. Це може бути готель, у якому заброньовані номери, або місце проживання громадянина України, що запрошує іноземця.

У тексті сторона, що приймає, може брати на себе зобов'язання забезпечити гостю матеріальне забезпечення на увесь час перебування в країні. Під цим розуміються витрати на проживання, харчування, транспорт, медицину й на інші потреби. Відповідальність за ці факти несе укладач заяви.


Надають нотаріусу також дані про іноземного громадянина: ПІБ, дата народження, паспортні дані й адреса проживання. Ця інформація вноситься до тексту заяви. Ще вказуються строки перебування, дата в'їзду й від'їзду. Ця інформація потрібна як для візи, так і перетинання кордону.


Оформлення запрошення для іноземців в Україну: що ще потрібно знати?

Оформлення запрошення для іноземця в Україну відбувається тільки на території України. Після офіційного засвідчення документ відправляють іноземцю. Далі гість подає документи на візу або бере із собою запрошення, а під час перетинання кордону надає його прикордонним службам. Пересилають заяву міжнародною поштою.

Для звичайного оформлення не потрібні довідки, що підтверджують фінансове забезпечення від сторони, що приймає. Нотаріус таких довідок не вимагає. У разі оформлення візи це питання вирішується з консульством. Водночас в іноземного гостя прикордонні служби мають право запросити документи, що підтверджують наявність необхідної суми для перебування в країні.

Найчастіше запрошують родичів, які є іноземними громадянами. Важливо, щоб за заявою приїжджали особи тільки із приватними цілями, а не для роботи й комерції. Під приватним візитом розуміють запрошення в гості, поїздку до родичів, туристичні цілі.

Щоб поїздка вдалася й не виникло жодних проблем під час подання документів на візу, перетинання кордону, рекомендуємо заздалегідь подумати про всі документи, подбати про оформлення відсутніх довідок. Заява полегшить і спростить відвідування країни, адже консульства й прикордонні служби позитивно ставляться до запрошень, оформлених у нотаріуса. Документ не надає 100% права на в'їзд, але збільшує шанси відвідати нашу країну.

Запитання-відповідь:

Як оформити запрошення іноземному громадянину?

Сторона, що приймає, складає у нотаріуса заяву-запрошення. Сторона, що приймає, несе повну відповідальність за іноземного громадянина під час перебування на території України.

Які документи потрібні для запрошення іноземного громадянина?

Під час складання запрошення необхідно пред'явити паспорт і ІПН людини, що є стороною, яка приймає, а також вказати дані іноземця. Для цього потрібні копія або фото закордонного паспорта іноземця та його адреса проживання в іншій країні.

У яких випадках треба оформляти запрошення для іноземця в Україну?

Запрошення для іноземця знадобиться у разі: оформлення візи, перетинання кордону, підтвердження цілей перебування. Прикордонні служби України мають право запросити в іноземної особи документи, що підтверджують ціль поїздки. Тому запрошення варто оформити завчасно.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!