ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Для багатьох з нас актуальним залишається питання: «Як оформити спадщину, що залишилася нам?» Передусім, необхідно подати в строк, встановлений законом, заяву про прийняття такої спадщини. З цією метою ви звертаєтеся до будь-якого нотаріуса на ваш вибір (державного або приватного).

Слід сказати, що подібну заяву спадкоємець подає особисто або поштою направляє на адресу нотаріуса, проте в цьому випадку його підпис має бути обов'язково засвідчений нотаріально. Законодавством заборонено подання заяви про прийняття спадщини не особисто, а представником спадкоємця.

Законодавством чітко встановлений строк для подання такої заяви, який складає 6 (шість) місяців з дня смерті спадкодавця. Звертаємо увагу, що усі заяви, подані після зазначеного терміну, нотаріусом не приймаються. Якщо ви пропустили цей строк, то надалі вам буде необхідно в судовому порядку визначати додатковий термін для прийняття спадку.

Щоб відкрити спадкову справу, вищезгадана заява про прийняття спадщини подається нотаріусу, робоче місце якого знаходиться територіально там же, де і останнє місце проживання померлого (наприклад, померлий постійно проживав в місті Києві, значить, для відкриття спадкової справи заява може бути подана Вами абсолютно будь-якому нотаріусу міста Києва).

Проте сама заява, якою Ви приймаєте спадщину, може бути складена будь-яким нотаріусом, незалежно від місця постійного проживання померлого. Після її оформлення така заява подається (особисто, кур'єром або надсилається поштою) нотаріусу, який безпосередньо відкриватиме спадкову справу.

Звертаємо вашу увагу, що нотаріус, який відкрив спадкову справу, надалі і видаватиме вам свідоцтво про право на спадщину, поміняти нотаріуса або передати справу іншому нотаріусу ви вже не зможете. З причини вищезгаданого, радимо вам обдумано і відповідально (якщо така можливість у вас є) підійти до вибору нотаріуса і звернутися до того фахівця, надалі з яким вам буде комфортно співпрацювати.

При зверненні до нотаріуса відносно питання складання заяви про прийняття спадку вам необхідно надати:

 1. ваш паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН);
 2. свідоцтво про смерть спадкодавця;
 3. документи, що підтверджують ваш з померлим родинний зв'язок: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (яке може знадобитися, якщо Ви змінювали своє прізвище);
 4. заповіт (якщо такий був складений);
 5. довідку з ЖЕКу або іншої організації, домову книгу, які підтверджують постійне місце проживання померлого.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Я проживала разом зі своїм батьком, що помер в травні 2015 року. У який строк мені треба подати заяву про моє прийняття спадщини?

Запитання від: Лариса
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.08.2015
Дата відповіді: 20.08.2015

Оскільки ви проживали разом з вашим батьком, то вважаєтеся такою, що прийняла спадок автоматично, і вам не треба подавати таку заяву. Після 6 (шести) місяців з дня смерті вашого батька, ви звертаєтеся до будь-якого нотаріуса і відразу оформляєте заяву про видачу спадщини. Радимо вам переконатися, що ви документально зможете довести факт вашого проживання разом з вашим батьком (довідка з ЖЕКу, домова книга).

Добридень, мене звуть Клавдія Іванівна, мені 75 років, я мешкаю в місті Ірпінь (Київська область). У мене в листопаді 2015 року померла сестра, яка жила в м. Кіровограді. Через слабке здоров'я я не в змозі виїхати до Кіровограду. Як мені оформити спадщину?

Запитання від: Клавдія Іванівна
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Здрастуйте, Клавдія Іванівна! Ви можете за місцем вашого проживання звернутися абсолютно до будь-якого нотаріуса для складання такої заяви про прийняття спадщини Нотаріусом засвідчується ваш підпис на цій заяві, і текст його має бути викладений на спеціальному нотаріальному бланку із захисною голограмою. Після чого цю заяву ви надсилаєте поштою до нотаріальної контори в місті Кіровограді, тобто за останнім місцем проживання вашої сестри. Звертаємо увагу, що для підтвердження дотримання вами термінів, встановлених для прийняття спадщини, заяву необхідно відправляти рекомендованим листом з повідомленням (обов'язково з описом його вкладення).

У серпні 2015 року помер мій батько, і я подав заяву про прийняття мною спадку приватному нотаріусу, тепер я хочу свою частину спадку віддати сестрі. Як це зробити найкраще?

Питання від: Роман
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Так, такий варіант можливий. Вам необхідно звернутися до того нотаріуса, якому ви спочатку подавали вашу заяву, і подати додаткову заяву про її відкликання. Потім подається заява про вашу відмову в прийнятті спадщини на користь вашої сестри. Слід сказати, що свою заяву ви можете відкликати впродовж 6 (шести) місяців з дня смерті вашого батька.

У жовтні 2015 року в м. Києві померла моя мати, що прописана і постійно проживала в місті Дніпрі. Які терміни і порядок для подання заяви про прийняття спадщини?

Питання от: Катерина
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Така заява про прийняття спадщини подається упродовж 6 (шести) місяців з дня смерті Вашої матері. Для цього вам необхідно звернутися до нотаріуса міста Дніпра (приватного або державного). При зверненні до нотаріуса вам необхідно з собою мати наступні документи: ваш паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше відомий як ІПН), свідоцтво про смерть, заповіт (у разі його складання), документи, що підтверджують ваш з мамою родинний зв'язок (в цьому випадку, це свідоцтво про народження і свідоцтво про шлюб, якщо ви змінювали своє прізвище), довідку з ЖЕКу або іншої організації, домову книгу, які підтверджують постійне місце проживання вашої матері.

Я мешкаю у Львівській області. Так сталося, що в травні 2014 року моя мати, що проживала в Запорізькій області, померла. Оскільки я тривалий час хворіла, я не встигла в строк подати заяву на прийняття спадщини моєї матері. Яким чином я тепер можу прийняти її?

Питання від от: Юлія
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Оскільки законодавством встановлений чіткий термін, коли спадкоємці повинні подати нотаріусу свої заяви про прийняття спадщини (шість місяців з дня смерті спадкодавця), то у зв'язку з його пропуском ви вважаєтеся такою, що не прийняла спадщину. Якщо цей термін був пропущений вами з поважних причин, то для його відновлення ви як спадкоємець можете звернутися до суду. Судом буде встановлений додатковий термін для прийняття вами спадщини, впродовж якого ви в обов'язковому порядку повинні будете подати нотаріусу вашу заяву про прийняття спадщини.

 

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!