Час складання: від 2х годин
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб)
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість , Звіт про експертну оцінку нерухомості, Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю, Крім того, необхідні документи на земельну ділянку, на якій розташований будинок (документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, витяг з Державного земельного кадастру. Якщо земля не приватизована, надається тільки витяг з Державного земельного кадастру), Якщо в будинку прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору, Довідка про прописаних у будинку, якщо майно розташоване не в місті Києві (якщо майно розташоване в місті Києві, то заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесений Ваш будинок до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесений, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних)
Зверніть увагу:

Договір дарування будинку засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо нерухомість розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Слід сказати, що істотною умовою договору дарування будинку є, кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований будинок.

Якщо дарувальник і обдаровуваний - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), для звільнення від податків необхідно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

Якщо земля, на якій розташована земельна ділянка, приватизована, то одночасно оформляються 2 договори: договір дарування будинку й договір дарування земельної ділянки.

Ви хочете подарувати належний вам будинок дітям, онукам або іншому щасливчику, але не маєте жодного уявлення, що треба робити в цьому випадку? Спробуємо вам допомогти розібратися в цьому.

Спершу варто сказати, що дарування, або як його прийнято називати, дарча, оформляється у вигляді нотаріально посвідченого договору дарування. Головною відмінністю договору дарування від інших договорів є його БЕЗОПЛАТНИЙ характер. В результаті укладення договору дарування ваше право власності припиняється, і виникає право власності в Обдаровуваного; у свою чергу, Обдаровуваний не здійснює у Ваших інтересах будь-яких дій.

Оскільки договір дарування - це безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.

Під час вчинення договору дарування будинку не варто забувати про земельну ділянку, на якій розташований сам будинок. Наше законодавство не допускає ситуацій, коли у земельної ділянки значиться один власник, а в будинка, розташованого на ньому, - інший.

Якщо земельна ділянка приватизована і належить власнику будинку, то потрібно переоформляти право власності на будинок одночасно з переоформленням права власності на земельну ділянку. Тобто, окрім договору дарування будинку, потрібно ще оформити й договір дарування земельної ділянки.

Земельна ділянка може бути передана власнику будинку в тимчасове користування з комунальної власності. У подібному випадку в договорі дарування будинку описується ця земельна ділянка, вказується її кадастровий номер, і укладати окремий договір дарування земельної ділянки не потрібно.

Сьогодні нотаріус, посвідчуючи договір дарування будинку, одночасно обов'язково в Державному реєстрі речових прав самостійно реєструє на нового власника право власності. Тобто, Обдаровуваний залишає нотаріуса вже повноправним власником будинку, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.

Під час посвідчення договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження будинку, що фігурує в договорі, чинність довіреності (якщо договір укладається представником).

Варто зазначити, що під час укладення договору дарування, в якому сторонами виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (згідно із законом до них відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), дохід, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. У разі оформлення договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складатиме 5 %.

Звертаємо увагу, що для укладення договору дарування до нотаріуса звертаються як Дарувальник, так і Обдаровуваний, їх особиста присутність є обов'язковою умовою для нотаріального посвідчення договору.

Запитання-відповідь:

Як оформити договір дарування будинку?

За законом договір дарування оформляється у нотаріуса. Зберіть повний пакет документів. Ви можете звернутися до нотаріуса за місцем реєстрації однієї зі сторін договору або розташування нерухомості.

Які документи потрібні для договору дарування будинку?

Для оформлення договору дарування необхідно надати нотаріусу паспорт, ІПН, документи на будинок, а також на земельну ділянку. Також знадобляться документи, які доводять споріднення. Якщо будинок придбано у шлюбі, то другий з подружжя надає письмову згоду на дарування нерухомості.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!