Під час військового стану
ВІДКРИТА та ПРАЦЮЮ
для ВАС!
Слава Україні!
+38 (063) 333-88-00

Час складання: від 2х годин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб)
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість , Звіт про експертну оцінку нерухомості, Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю, Крім того, необхідні документи на земельну ділянку, на якій розташований будинок (документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, витяг з Державного земельного кадастру. Якщо земля не приватизована, надається тільки витяг з Державного земельного кадастру), Якщо в будинку прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору, Довідка про прописаних у будинку, якщо майно розташоване не в місті Києві (якщо майно розташоване в місті Києві, то заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесений Ваш будинок до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесений, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних)
Зверніть увагу:

Договір дарування будинку засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо нерухомість розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Слід сказати, що істотною умовою договору дарування будинку є, кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований будинок.

Якщо дарувальник і обдаровуваний - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), для звільнення від податків необхідно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

Якщо земля, на якій розташована земельна ділянка, приватизована, то одночасно оформляються 2 договори: договір дарування будинку й договір дарування земельної ділянки.

Ви хочете подарувати належний вам будинок дітям, онукам або іншому щасливчику, але не маєте жодного уявлення, що треба робити в цьому випадку? Спробуємо вам допомогти розібратися в цьому.

Спершу слід сказати, що дарування або як його прийнято називати дарча оформляється у вигляді нотаріально засвідченого договору дарування. Головною відмінністю договору дарування від інших договорів є його БЕЗОПЛАТНИЙ характер. В результаті укладення договору дарування ваше право власності припиняється, і виникає право власності у Обдаровуваного, у свою чергу, Обдаровуваний не здійснює у Ваших інтересах будь-які дії.

Оскільки договір дарування - це безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.

При здійсненні договору дарування будинку не варто забувати про земельну ділянку, на якій розташований сам будинок. Наше законодавство не допускає ситуації, коли у земельної ділянки значиться один власник, а у будинку, розташованого на ньому, - інший.

Якщо земельна ділянка приватизована і належить власнику будинку, то треба переоформляти право власності будинку одночасно з переоформленням права власності на земельну ділянку. Тобто окрім договору дарування будинку, треба ще оформляти і договір дарування земельної ділянки.

Земельна ділянка може бути передана власнику будинку в тимчасове користування з комунальної власності. У подібному випадку в договорі дарування будинку описується ця земельна ділянка, вказується її кадастровий номер, і укладати окремий договір дарування земельної ділянки не треба.

Сьогодні нотаріус, засвідчуючи договір дарування будинку, одночасно обов'язково в Державному реєстрі речових прав самостійно реєструє на нового власника право власності. Тобто, Обдаровуваний залишає нотаріуса вже повноправним власником будинку, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.

При посвідченні договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження будинку, що фігурує в договорі, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).

Слід вказати, що при укладенні договору дарування, в якому сторонами виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (згідно із законом до них відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) доход, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. При оформленні договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складатиме 5 %.

Необхідно пам'ятати, що для укладення договору дарування до нотаріуса звертаються як Дарувальник, так і Обдаровуваний, їх особиста присутність є обов'язковою умовою для нотаріального посвідчення договору.

Запитання-відповідь:

Як оформити договір дарування будинку?

Для оформлення договору дарування зверніться до нотаріуса. Зберіть повний пакет документів. Ви можете звернутися до нотаріуса за місцем реєстрації однієї зі сторін договору або розташування нерухомості.

Які документи потрібні для договору дарування будинку?

Для оформлення договору дарування необхідно надати нотаріусу паспорт, ІПН, документи на будинок, а також на земельну ділянку. Також знадобляться документи, які доводять споріднення. Якщо будинок придбаний у шлюбі, то другий з подружжя надає письмову згоду на дарування нерухомості.

Скільки коштує договір дарування будинку в нотаріуса?

Вартість договору дарування будинку в Києві залежить від особливостей оформлення, конфігурації умов і сторін договору (юр. або фіз. осіб). Одержати безкоштовну консультацію та довідатися ціну оформлення договору ви можете, зателефонувавши на номер: +38 (044) 500-74-74

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

notary@averina.com.ua


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!