ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Що таке договір на дарування квартири?

За законом дарувати можна навіть велике майно, зокрема квадратні метри. За статистикою найчастіше українці оформляють дарування на квартиру. Така дія передбачає повну передачу прав власності від однієї людини іншій.

За українським законодавством у разі дарунка майна оформляють договір дарування на квартиру. По документу житлові квадратні метри передаються іншій людині на безоплатній основі. Вимагати що-небудь на обмін дарувальник не має право. Це одне з головних відмінностей передачі майна в дарунок від процедури купівлі-продажу.

За договором дарування можна передати й частину квартири. Якщо загальна житлова площа була придбана в шлюбі, то під час складання й підписання договору потрібна згода другого подружжя на здійснення нотаріальної процедури.


Які документи потрібні для оформлення договору дарування квартири?

Для чистоти процедури й надання договору чинності документ оформляють у нотаріуса. Професіонал перевіряє наявність і відповідність усіх документів установленим нормам. Також під час підписання встановлюють справжність підписів по наданим документам.

Договір дарування квартири в Україні оформляють за наявності таких документів, зазначених вище.

Уточнити повний список документів для вашого випадку можна під час особистої консультації в нотаріуса або зателефонувавши до нотаріального бюро. Це допоможе прискорити процедуру оформлення.

Після вчинення акту дарування нотаріус реєструє нового власника в Державному Реєстрі речових прав. Додатково оформляти право власності Обдаровуваному не потрібно.

Вибір нотаріуса відбувається залежно від місця реєстрації однієї зі сторін договору або розташування квартири. Наприклад, якщо квартира розташована в Києві, а один з учасників проживає в Ірпені, а інший — у Броварах, то необхідно звернутися до нотаріусів, що працюють в одному з 3 міст.


У скільки обійдеться договір дарування на квартиру?

Вартість послуги визначають індивідуально. Такий порядок пов'язаний із численними нюансами, що виникають під час оформлення документів. Один з головних — це ступінь споріднення. Родичі 1 і 2 ступеня звільняються від сплати податку на дарування. До них відносяться діти, батьки, брати/сестри, бабусі й дідусі. У разі дарування іншим людям, з якими вас не пов'язують родинні стосунки, виникне податок. Цю суму платить Обдаровуваний.

Також варто врахувати наявність додаткових мит і податків, якщо одна зі сторін договору є нерезидентом України. Обов'язкова стаття витрати: оплата послуг нотаріуса.


Договір дарування квартири: додаткові умови

Квартира за договором дарування може бути передана у власність із певною умовою. Нагадуємо, що процедура має на увазі безоплатний дарунок, при якому Обдаровуваний не платить гроші Дарувальнику в обмін за квадратні метри.

У документі можна вказати, що у квартирі буде проживати прописаний родич. У цьому разі не можна виселити або зняти людину з реєстраційного обліку. Також договір може набувати чинності з певної дати або моменту. Наприклад, батьки можуть передати дитині майно після укладення шлюбу. Також можна вказати певну дату: через 2 роки.

У цьому разі необхідно враховувати, що договір буде анульований у разі смерті однієї зі сторін до набрання чинності документом. Варто зважити всі «за» і «проти» під час оформлення подібних умов.


Чи можна оскаржити договір?

Законодавством передбачені моменти, за яких після реєстрації договору дарування квартири договір може бути оскаржений. Дарувальник може розірвати дарування в суді, якщо:

 1. договір був підписаний під погрозою або примусом;
 2. вчинений злочин з боку Обдаровуваного щодо Дарувальника або його родичів;
 3. факт Дарунка виявився угодою, отримані гроші за квартиру;
 4. Дарувальник був обманутий;
 5. наявність психічного захворювання в першого власника житла, що зробило його недієздатним на момент підписання документа.

Подати до суду можна впродовж року після підписання сторонами договору. Також розірвати угоду можна за обопільною згодою двох сторін.

Варто пам'ятати, що нотаріус під час вчинення акту Дарування перевіряє наявність і відповідність законодавству всіх документів, а також справжність підписів. За інші моменти несуть відповідальність тільки сторони, що підписують договір.

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!