ДЗВОНІТЬ

Тел.    +38 (044) 500-74-74
МТС  +38 (066) 353-74-74
КС      +38 (096) 353-74-74
Лайф +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

 

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб 10.00-15.00

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Ви хочете подарувати належну вам квартиру дітям, онукам або іншому щасливчику, але не маєте жодного уявлення, що треба робити в цьому випадку? Спробуємо Вам допомогти розібратися в цьому процесі.

Спершу слід сказати, що дарування або як його прийнято називати дарча оформляється у вигляді нотаріально засвідченого договору дарування. Головною відмінністю договору дарування від інших договорів є його БЕЗОПЛАТНИЙ характер. В результаті укладення договору дарування ваше право власності припиняється, і виникає право власності у Обдаровуваного, у свою чергу, Обдаровуваний не здійснює у ваших інтересах будь-які дії.

Оскільки договір дарування - це безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.

Сьогодні нотаріус, засвідчуючи договір дарування на квартиру, одночасно обов'язково самостійно реєструє на нового власника право власності в Державному реєстрі речових прав. Тобто, Обдаровуваний залишає офіс нотаріуса вже повноправним власником квартири, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.

При посвідченні договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, надані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження квартири, що є предметом договору, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).

Слід зазначити, що при укладенні договору дарування, в якому сторонами виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (згідно із законом до них відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) дохід, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. При оформленні договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складатиме 5 %.

Необхідно пам'ятати, що до нотаріуса для укладення договору дарування звертаються і Дарувальник, і Обдаровуваний. Обов'язковою умовою для нотаріального посвідчення договору є їх особиста присутність при укладенні правочину.

Документи, необхідні для оформлення договору дарування квартири згідно із законодавством України:

 1. Паспорти і реєстраційні номери облікової картки платників податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору, для неповнолітнього - свідоцтво про народження.
 2. Документи, що підтверджують право власності на квартиру (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договори купівлі-продажу/дарування/міни, довічного утримання та інші).
 3. Якщо в квартирі прописані неповнолітні особи або вони виступатимуть сторонами договору, то потрібний дозвіл опікунського органу.
 4. Довідка про кількість прописаних осіб в квартирі або будинку.
 5. Звіт про оцінку квартири.
 6. Якщо нерухоме майно було придбане в шлюбі, в обов'язковому порядку потрібна згода подружжя на укладення договору.
 7. Якщо договір дарування укладатиметься від вашого імені представником за довіреністю, то потрібна така довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.
  Звертаємо вашу увагу, що в довіреності повинно бути чітко прописано, кому саме майно передаватиметься в дар (ПІБ).

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Моєму чоловіку в період шлюбу батьки подарували квартиру, можу я як його дружина претендувати на частку в цій квартирі?

Питання від: Олена
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Здрастуйте! Ні, ви не можете, оскільки майно, подароване одному з подружжя в період шлюбу, є його особистою власністю. На таке майно згідно із законом не поширюється режим загальної спільної власності подружжя.

 

ПОСЛУГИ НОТАРІУСА

Надаємо всі види нотаріальних послуг!

 

 

Answers
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота 10:00-15:00
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!