Час складання: від 2х годин
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб)
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість , Звіт про експертну оцінку нерухомості, Довідка про прописаних у квартирі, якщо майно розташоване не в місті Києві (якщо майно розташоване в місті Києві, те заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесена Ваша квартира до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесена, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних), Якщо в квартирі прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору, Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю
Зверніть увагу:

Договір дарування квартири засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо нерухомість розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Якщо дарувальник і обдаровуваний - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), для звільнення від податків необхідно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

Що таке договір на дарування квартири?

За законом дарувати можна навіть велике майно, зокрема квадратні метри. За статистикою найчастіше українці оформляють дарування на квартиру. Така дія передбачає повну передачу прав власності від однієї людини іншій.

За українським законодавством у разі дарування майна оформляють договір дарування на квартиру. За документом житлові квадратні метри передаються іншій людині на безоплатній основі. Вимагати що-небудь на обмін дарувальник не має право. Це одна з головних відмінностей передачі майна в дарунок від процедури купівлі-продажу.

За договором дарування можна передати й частину квартири. Якщо загальну житлову площу було придбано в шлюбі, то під час складання й підписання договору потрібна згода другого подружжя на вчинення нотаріальної процедури.


Які документи потрібні для оформлення договору дарування квартири?

Для чистоти процедури й надання договору чинності документ оформляють у нотаріуса. Перевіряється наявність і відповідність усіх документів установленим нормам. Також під час підписання встановлюють справжність підписів за наданими документами.

У нотаріуса ви також зможете скласти довіреність. У документі варто вказати термін дії довіреності, щоб уникнути двозначного трактування. Нотаріус у Києві забезпечить отримання юридичної послуги у межах законодавства. Це дозволить розпоряджатися майном на користь довірителя.

Договір дарування квартири в Україні оформляють за наявності документів, зазначених вище.

Після вчинення акту дарування нотаріус реєструє нового власника в Державному Реєстрі речових прав. Додатково оформляти право власності Обдаровуваному не потрібно.

Вибір нотаріуса відбувається залежно від місця реєстрації однієї зі сторін договору або розташування квартири. Наприклад, якщо квартира розташована в Києві, а один з учасників проживає в Ірпені, а інший — у Броварах, то необхідно звернутися до нотаріусів, що працюють в одному з 3 міст.


Договір дарування на квартиру: особливості

Один з головних нюансів під час оформлення — це ступінь споріднення. Родичі 1 і 2 ступеня звільняються від сплати податку на дарування. До них відносяться діти, батьки, брати/сестри, бабусі й дідусі. У разі дарування іншим людям, з якими вас не пов'язують родинні стосунки, виникне податок. Цю суму сплачує Обдаровуваний.

Також варто врахувати наявність додаткових мит і податків, якщо одна зі сторін договору є нерезидентом України. 


Договір дарування квартири: додаткові умови

Квартира за договором дарування може бути передана у власність із певною умовою. Нагадуємо, що процедура має на увазі безоплатний дарунок, тобто Обдаровуваний не платить гроші Дарувальнику в обмін за квадратні метри.

У документі можна вказати, що у квартирі буде проживати прописаний родич. У цьому разі не можна виселити або зняти людину з реєстраційного обліку. Також договір може набувати чинності з певної дати або моменту. Наприклад, батьки можуть передати дитині майно після укладення шлюбу. Також можна вказати певну дату: через 2 роки.

У цьому разі необхідно враховувати, що договір буде анульовано у разі смерті однієї зі сторін до набрання чинності документом. Варто зважити всі «за» і «проти» під час оформлення подібних умов.


Чи можна оскаржити договір?

Законодавством передбачено моменти, за яких після реєстрації договору дарування квартири договір може бути оскаржено. Дарувальник може розірвати дарування в суді, якщо:

  1. договір було підписано під погрозою або примусом;
  2. вчинено злочин з боку Обдаровуваного щодо Дарувальника або його родичів;
  3. факт Дарунка виявився угодою, отримано гроші за квартиру;
  4. Дарувальник був обманутий;
  5. наявність психічного захворювання в першого власника житла, що зробило його недієздатним на момент підписання документа.

Подати до суду можна впродовж року після підписання сторонами договору. Також розірвати угоду можна за обопільною згодою двох сторін.

Варто пам'ятати, що нотаріус під час вчинення акту Дарування перевіряє наявність і відповідність законодавству всіх документів, а також справжність підписів. За інші моменти несуть відповідальність тільки сторони, що підписують договір.

Запитання-відповідь:

Які документи потрібні для оформлення договору дарування?

Для оформлення договору дарування необхідно підготувати: паспорт, ІПН, документи, які підтверджують споріднення, документи на нерухомість. Якщо нерухомість було придбано в шлюбі, то надається згода подружжя на дарування.

Як оформити договір дарування на квартиру?

За законом договір дарування оформляється в нотаріуса. Документ має бути нотаріально посвідчений. Під час оформлення необхідна присутність дарувальника та обдаровуваного. Вибирають нотаріуса за місцем реєстрації однієї зі сторін договору або місцем розташування майна.

Де оформити договір дарування квартири?

Договір дарування оформляється в нотаріуса за місцем реєстрації дарувальника або обдаровуваного. Допускається звернення до нотаріуса за місцем розташування квартири.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!