Під час військового стану
ВІДКРИТА та ПРАЦЮЮ
для ВАС!
Слава Україні!
+38 (063) 333-88-00

Час складання: від 2х годин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл, Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб)
Документи для представника юридичної особи: Документи юридичної особи (статут, виписка), Паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора), нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа, Печатка, Рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів)
Необхідні документи щодо нерухомості: Документи, що підтверджують право власності на нерухомість, Технічний паспорт на нерухомість , Звіт про експертну оцінку нерухомості, Довідка про прописаних у квартирі, якщо майно розташоване не в місті Києві (якщо майно розташоване в місті Києві, те заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесена Ваша квартира до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесена, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних), Якщо в квартирі прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору, Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю
Зверніть увагу:

Договір дарування квартири засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Тобто, нотаріус міста Києва може засвідчити договір, якщо нерухомість розташована в межах міста Києва або одна зі сторін договору зареєстрована в місті Києві.

Якщо дарувальник і обдаровуваний - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), для звільнення від податків необхідно надати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)

Що таке договір на дарування квартири?

За законом дарувати можна навіть велике майно, зокрема квадратні метри. За статистикою найчастіше українці оформляють дарування на квартиру. Така дія передбачає повну передачу прав власності від однієї людини іншій.

За українським законодавством у разі дарунка майна оформляють договір дарування на квартиру. По документу житлові квадратні метри передаються іншій людині на безоплатній основі. Вимагати що-небудь на обмін дарувальник не має право. Це одне з головних відмінностей передачі майна в дарунок від процедури купівлі-продажу.

За договором дарування можна передати й частину квартири. Якщо загальна житлова площа була придбана в шлюбі, то під час складання й підписання договору потрібна згода другого подружжя на здійснення нотаріальної процедури.


Які документи потрібні для оформлення договору дарування квартири?

Для чистоти процедури й надання договору чинності документ оформляють у нотаріуса. Професіонал перевіряє наявність і відповідність усіх документів установленим нормам. Також під час підписання встановлюють справжність підписів по наданим документам.

Договір дарування квартири в Україні оформляють за наявності таких документів, зазначених вище.

Уточнити повний список документів для вашого випадку можна під час особистої консультації в нотаріуса або зателефонувавши до нотаріального бюро. Це допоможе прискорити процедуру оформлення.

Після вчинення акту дарування нотаріус реєструє нового власника в Державному Реєстрі речових прав. Додатково оформляти право власності Обдаровуваному не потрібно.

Вибір нотаріуса відбувається залежно від місця реєстрації однієї зі сторін договору або розташування квартири. Наприклад, якщо квартира розташована в Києві, а один з учасників проживає в Ірпені, а інший — у Броварах, то необхідно звернутися до нотаріусів, що працюють в одному з 3 міст.


У скільки обійдеться договір дарування на квартиру?

Вартість послуги визначають індивідуально. Такий порядок пов'язаний із численними нюансами, що виникають під час оформлення документів. Один з головних — це ступінь споріднення. Родичі 1 і 2 ступеня звільняються від сплати податку на дарування. До них відносяться діти, батьки, брати/сестри, бабусі й дідусі. У разі дарування іншим людям, з якими вас не пов'язують родинні стосунки, виникне податок. Цю суму платить Обдаровуваний.

Також варто врахувати наявність додаткових мит і податків, якщо одна зі сторін договору є нерезидентом України. Обов'язкова стаття витрати: оплата послуг нотаріуса.


Договір дарування квартири: додаткові умови

Квартира за договором дарування може бути передана у власність із певною умовою. Нагадуємо, що процедура має на увазі безоплатний дарунок, при якому Обдаровуваний не платить гроші Дарувальнику в обмін за квадратні метри.

У документі можна вказати, що у квартирі буде проживати прописаний родич. У цьому разі не можна виселити або зняти людину з реєстраційного обліку. Також договір може набувати чинності з певної дати або моменту. Наприклад, батьки можуть передати дитині майно після укладення шлюбу. Також можна вказати певну дату: через 2 роки.

У цьому разі необхідно враховувати, що договір буде анульований у разі смерті однієї зі сторін до набрання чинності документом. Варто зважити всі «за» і «проти» під час оформлення подібних умов.


Чи можна оскаржити договір?

Законодавством передбачені моменти, за яких після реєстрації договору дарування квартири договір може бути оскаржений. Дарувальник може розірвати дарування в суді, якщо:

  1. договір був підписаний під погрозою або примусом;
  2. вчинений злочин з боку Обдаровуваного щодо Дарувальника або його родичів;
  3. факт Дарунка виявився угодою, отримані гроші за квартиру;
  4. Дарувальник був обманутий;
  5. наявність психічного захворювання в першого власника житла, що зробило його недієздатним на момент підписання документа.

Подати до суду можна впродовж року після підписання сторонами договору. Також розірвати угоду можна за обопільною згодою двох сторін.

Варто пам'ятати, що нотаріус під час вчинення акту Дарування перевіряє наявність і відповідність законодавству всіх документів, а також справжність підписів. За інші моменти несуть відповідальність тільки сторони, що підписують договір.

Запитання-відповідь:

Які документи потрібні для оформлення договору дарування?

Для оформлення договору дарування необхідно підготувати: паспорт, ІПН, документи, які підтверджують споріднення, документи на нерухомість. Якщо нерухомість була придбана в шлюбі, то надається згода подружжя на дарування. Детально за номером телефону: +38 (044) 500-74-74

Як оформити договір дарування на квартиру?

За законом договір дарування оформляється в нотаріуса. Документ має бути нотаріально засвідчений. Під час оформлення необхідна присутність дарувальника та обдаровуваного. Вибирають нотаріуса за місцем реєстрації однієї зі сторін договору або місцем розташування майна.

Де оформити договір дарування квартири?

Договір дарування оформляється в нотаріуса за місцем реєстрації дарувальника або обдаровуваного. Допускається звертання до нотаріуса за місцем розташування квартири.

Скільки коштує договір дарування на квартиру?

Ціна договору дарування на квартиру в Києві залежить від особливостей оформлення, конфігурації умов і сторін договору (юр. або фіз. осіб). Одержати безкоштовну консультацію та довідатися ціну оформлення договору ви можете, зателефонувавши на номер: +38 (044) 500-74-74

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

notary@averina.com.ua


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!