ДЗВОНІТЬ

Тел.            +38 (044) 500-74-74
Vodafone +38 (066) 353-74-74
КС               +38 (096) 353-74-74
Лайф         +38 (063) 424-74-74

ЗАМОВЛЯЙТЕ

або електронною поштою

notary@averina.com.ua

ПРИЇЖДЖАЙТЕ

Пн-Пт 9.00-18.00
Сб. За домовленістю

провулок Т. Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежности

Купівля-продаж нерухомості - це, безумовно, дуже серйозна подія в житті людини. Багато хто з нас з педантичністю та ретельністю підходить до питання купівлі або продажу своєї нерухомості.

Деякі з нас завжди мріяли побудувати будинок і жити якнайдалі від шуму та ділової метушні, а то й зовсім за містом. Першим кроком до втілення мрії буде купівля земельної ділянки.

Під земельною ділянкою ми маємо на увазі частину земної поверхні з чітко вказаними межами та присвоєним їй кадастровим номером.

Нині всі договори купівлі-продажу нерухомого майна підлягають обов'язковому нотаріальному засвідченню, що є запорукою законності їх здійснення. Сьогодні нотаріус, засвідчуючи договір купівлі-продажу земельної ділянки, одночасно реєструє на нового власника право власності в Державному реєстрі речових прав. Тобто, ви покидаєте нотаріуса вже повноправним власником ділянки. Для встановлення факту відсутності обмежень (обтяжень) земельної ділянки, що продається, продавцем нотаріусу надається витяг з Державного земельного кадастру.

При складанні договору купівлі-продажу нотаріус перевіряє усі подані документи, а також наявність арештів і/або заборон на відчуження земельної ділянки, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).

Слід зазначити, що якщо земельна ділянка належить продавцю більше 3-х років, а також продаж цієї землі буде першим продажем нерухомості в цьому році, то отриманий від продажу дохід не оподатковується.

Документи для складання договору купівлі-продажу земельної ділянки:

 1. Паспорти та реєстраційні номери облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору, свідоцтво про народження - для неповнолітньої особи, якщо така бере участь в угоді.
 2. Документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку. Ними можуть бути державний акт на земельну ділянку, свідоцтво про право власності, або, як варіант, договори купівлі-продажу/дарування/міни, довічного утримання, а також свідоцтво про право на спадщину, тощо.
 3. Якщо неповнолітні особи виступатимуть сторонами договору, то на укладення договору потрібний дозвіл опікунського органу (якщо сторона договору - неповнолітня особа, то в обов'язковому порядку потрібна додатково згода батьків на підписання ним договору).
 4. Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки.
 5. Витяг з Державного земельного кадастру.
 6. Якщо нерухоме майно набувалося в шлюбі, розірваному нині, або покупець перебуває в шлюбі на цей час, то необхідно надати нотаріусу згоду подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб або рішення суду за шлюборозлучним процесом (свідоцтво про розірвання шлюбу).
 7. У випадку, якщо договір укладатиметься представником за довіреністю від вашого імені, то необхідно надати таку довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Добридень! Будь ласка, підкажіть, чи треба мені при купівлі земельної ділянки платити 1% до Пенсійного фонду?

Питання від: Володимир
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 20.01.2016
Дата відповіді: 20.01.2016

Здрастуйте! Якщо в договорі купівлі-продажу земельної ділянки ви виступаєте покупцем, то з вас не стягується збір до Пенсійного фонду.

 

Послуги Нотаріуса

Надаємо всі види нотаріальних послуг!


 • Реєстрація нерухомості і прав
 • Довідка з реєстру прав на нерухомість
 • Витяг з реєстру ДРОРМ
 • Переклад документів
 • Засвідчення підпису перекладача
 • Нотаріальний переклад
 • Апостиль документів
 • Легалізація документів МінЮСТ, МЗС
 • Легалізація в консульствах
КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

+38 (044) 500-74-74
 • +38 (066) 353-74-74
 • +38 (096) 353-74-74
 • +38 (063) 424-74-74

НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7

РЕЖИМ РОБОТИ:

 

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00
Субота За домовленістю
Неділя За домовленістю

 

ВІДКРИТІ ДЛЯ ВАС! ДЗВОНІТЬ ТА ПРИХОДЬТЕ!