Час складання: від 2х годин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорти й ІПН сторін, Згода подружжя обох сторін, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл
Зверніть увагу:

Під час укладання договору позики згода подружжя обох сторін договору є обов'язковою!

За договором позики позикодавець може передати не лише гроші, але й інші речі, що мають родові ознаки (тобто речі, які вимірюються числом, вагою), у власність позичальнику, а він, у свою чергу, зобов'язується повернути вказану в договорі суму грошових коштів або такі самі речі у вказаній кількості та рівнозначної якості. Давайте детальніше розглянемо договір позики грошових коштів.

Такий договір позики грошових коштів може бути укладений сторонами як в усній формі, так і в письмовій. На бажання сторін такий вид договору може бути посвідчений нотаріально. Якщо сума позики за договором у десять разів перевищує розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, встановленого законом, то договір має бути складений у письмовій формі. У тому випадку, якщо сума позики буде значною, рекомендуємо такий договір посвідчити нотаріально.

Договір вважається укладеним з моменту передачі грошей позичальнику. Будь-яких особливих вимог щодо змісту договору немає, цілком досить вказати сторони договору, суму грошових коштів, що передаються, і на який саме строк. Якщо ж грошова сума повертатиметься частинами, то не зайвим в тексті буде вказати строки внесення платежів і передбачити відповідальність позичальника за пропуск цих термінів.

Звертаємо вашу увагу, що у разі пропуску з будь-якої причини позичальником терміну оплати чергового платежу, позикодавець може вимагати повернення позики в повному обсязі до закінчення терміну дії договору.

Позика вважається поверненою безпосередньо у момент передачі грошей позикодавцю. Для захисту прав позичальника (особи, яка позичала кошти) радимо факт повернення грошей в повному обсязі вказати в заяві позикодавця, підпис на якій засвідчити нотаріально.

Перед укладенням договору проконсультуйтеся у нотаріуса або юриста, щоб продумати і включити до договору всі нюанси, й у такий спосіб самим захистивши свої права.

Запитання-відповідь:

Як оформити договір позики між фізичними особами?

Договір позики може складатися у простій письмовій формі. Для оформлення необхідна особиста присутність обох сторін у нотаріуса з документами.

Як захистити права позичальника?

Оформіть договір нотаріально, а також під час повернення грошей складіть заяву про одержання коштів позикодавцем і засвідчіть підписи на ній нотаріально. Це допоможе уникнути спірних моментів за договором.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!