Час складання: від 30 хвилин
Нотаріальна копія: за домовленістю
Записатися
Документи для фізичної особи: Паспорт, ІПН
Документи для представника юридичної особи: Протокол та наказ, (або інші документи, що підтверджують повноваження підписувача), Статут, виписка і печатка, Паспорт та ІПН підписанта
Зверніть увагу:

Повіреній особі (тій, на кого оформляється довіреність) бути присутньою під час оформлення не обов'язково! Будуть потрібні тільки її дані: ПІБ, адреса прописки, ІПН, дата народження, паспортні дані (за необхідності).

Крім того, необхідно в тексті довіреності вказати точна адреса майна, яке буде продаватися.

Генеральна довіреність на квартиру є легальним способом передачі прав та повноважень на розпорядження цією нерухомістю. Будь-який власник квартири чи будинку зможе оформити генеральну або разову довіреність на інших фізичних чи юридичних осіб. Для законного укладання угоди необхідний лише пакет певних документів і засвідчення нотаріуса. 

Довіреність на квартиру: різновиди документа


Існує кілька типів довіреності на нерухомість, які відрізняються терміном дії та повноваженнями, що передаються третій особі, а саме: 

  • Генеральна довіреність на квартиру: передача повного пакета прав розпорядження майном від власника до уповноваженої особи. Маючи у своєму розпорядженні документ генеральної довіреності, довірена особа може здійснювати будь-які угоди з нерухомістю (крім оформлення договорів дарування та заповіту).
  • Довіреність на продаж квартири
  • Довіреність на приватизацію
  • Разова довіреність (передача дрібних повноважень на кшталт прописки на квартирі).

Щоб нотаріус узаконив процедуру передачі прав на квартиру, необхідно надати такі документи: 

  • паспорт (для повнолітнього довірителя); свідоцтво про народження та згоду опікунського органу (для неповнолітнього);
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • документ, що підтверджує право власності на квартиру.

Складаючи такий документ, як довіреність на нерухомість, обидві сторони зобов'язані вказати у документі свої ПІБ, адреси проживання, права на нерухомість довіреної особи, місце розташування об'єкта договору (адреса квартири), місце укладання угоди. Також не зайвим буде вказати термін дії договору, рекомендації щодо розпорядження вирученими грошима довіреною особою та сферу її прав. Ви можете поставити запитання щодо довіреності нотаріусу, щоб розвіяти всі сумніви, зробити все відповідно до закону.

Генеральна довіреність на будинок оформляється не більше півгодини..

Запитання-відповідь:

Що дає довіреність на квартиру?

Це легальний спосіб передачі прав і повноважень на розпорядження нерухомістю. Повірена особа діє в інтересах власника. Водночас варто пам'ятати, що довіреність на квартиру не дає права власності. Список повноважень може бути абсолютно різним і залежить від побажань довірителя. Повірена особа може в інтересах довірителя здавати, продавати житло, оформляти документи, звертатися до державних органів.

Які документи потрібні для довіреності на продаж квартири?

Щоб оформити довіреність на продаж квартири, треба надати нотаріусу такі документи: паспорт, ІПН і документ, що підтверджує право власності на нерухомість. Важлива тільки присутність довірителя (власника квартира).

Як перевірити довіреність на квартиру?

Для перевірки дійсності нотаріальних документів існує сервіс “Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів”, доступний на сайті ДП НАІС. Однак там не буде інформації, яка міститься в тексті довіреності. Для цього треба звернутися безпосередньо до того нотаріуса, який видав довіреність. Водночас присутність Довірителя в нотаріуса є обов'язковою.

Як оформити довіреність на квартиру?

Оформлення довіреності на квартиру в Києві здійснює нотаріус відповідно до законодавства України. Надайте необхідні документи: паспорт, ІПН власника та свідоцтво на право власності. У довіреності визначіть коло повноважень, які передаються повіреній особі.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

[email protected]


НАША АДРЕСА:

Україна, 01001,
Київ вул. Малопідвальна, 1/7

Майдан Незалежності


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 10:00-16:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!