Час складання: від 30 хвилин
Замовити послугу
Необхідні документи: Документи, що засвідчують вашу особу, Оригінал документа, копію якого ви бажаєте засвідчити
Зверніть увагу:

Не обов'язково, щоб був присутній власник документа, копія якого засвідчується.

Якщо документ складається з декількох аркушів, то він повинен прошиватися та скріплятися підписом уповноваженої особи і печаткою органу, який видав документ.

Копії не всіх документів можна засвідчити.

Часто в повсякденному житті у нас виникає необхідність в отриманні нотаріальної копії документа, особливо у тому випадку, коли необхідно один і той самий документ подати одночасно до декількох служб, установ або до інших інстанцій. У цьому випадку Вам допоможе копія документа, засвідчена нотаріально. Нотаріуси мають право посвідчувати копії документів, виданих як юридичними, так і фізичними особами, за умови, що ці документи не суперечать закону і мають юридичну силу.

Для вчинення цієї дії документ повинен мати належний вигляд і містити відповідні реквізити: назву організації, що видала цей документ, номер і дату його видачі, у разі потреби він має бути викладений на бланку затвердженої форми (зразку). Документ має бути підписаний уповноваженою особою, і на ньому має бути проставлена печатка (якщо така є).

Нотаріус також може засвідчити копію документа, виданого фізичною особою, у разі якщо справжність підпису фізичної особи засвідчено нотаріусом, організацією за місцем роботи, навчання, проживання або лікування громадянина.

Проте нотаріус не має права засвідчувати копії документів, які написані олівцем, в яких є підчистки, зроблені приписки, необумовлені виправлення, закреслені слова. Документ повинен мати чіткий текст, який можливо прочитати, чіткий відбиток печатки (якщо така є). Якщо документ викладено на декількох сторінках, то вони мають бути прошиті, пронумеровані й скріплені належним чином.

Засвідчення копії можливе тільки в тому випадку, якщо нотаріус особисто побачив оригінал документа, перевірив його дійсність, правильність оформлення, наявність усіх необхідних реквізитів, порівняв його з копією, або ж самостійно за допомогою відповідної техніки зробив копію. І тільки після цього він може засвідчувати вірність копії з цього документа нотаріально, причому копія робиться подібною до оригіналу, тобто, якщо документ прошитий, то нотаріальна копія теж має бути прошита і скріплена печаткою та підписом нотаріуса.

У кінці документа робиться засвідчувальний напис нотаріуса, що підтверджує відповідність копії до оригіналу, і все це скріплюється підписом і печаткою нотаріуса.

Кількість нотаріальних копій одного документу може бути не обмежена.

Запитання-відповідь:

Як виглядає нотаріально засвідчена копія паспорта?

Обов'язковою умовою надання нотаріальної послуги є надання оригіналу паспорта. Нотаріус перевіряє дійсність документа, наявність усіх реквізитів, після чого самостійно знімає копію. Усі сторінки копії зшиваються, проставляється напис «Згідно з оригіналом», а наприкінці документа складається виконавчий напис нотаріуса, ставиться підпис і печатка.

Як зробити нотаріально засвідчену копію?

Копії завіряють нотаріуси. Обов'язково мати із собою оригінал документа. Копію знімає нотаріус, після чого засвідчує документ, проставляючи на ньому «Згідно з оригіналом» і виконавчий напис.

Скільки діє нотаріально засвідчена копія?

Після нотаріального засвідчення копія набуває чинності документа. Тому копія діє той самий період, що й сам оригінал. Інших обмежень немає. Можна зробити декілька нотаріально засвідчених копій під час одного відвідування нотаріуса, а використовувати їх у різний час.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!