генеральна доверенность на долю в квартире

Генеральна довіреність на частку квартири

Якщо фізична особа займається продажем частки квартири за генеральною довіреністю, особливості процедури практично не відрізняються від стандартної схеми. Деякі складності, додаткові питання виникають внаслідок того, що угода здійснюється не з окремою квартирою, а лише з її частиною. У покупців виникає більше ризиків, вони бажають знати всі подробиці, що стосуються квартири загалом, сусідів, а також даних про власника. Якщо особа одержує довіреність на продаж, наприклад, частини квартири, що має 2 кімнати, угода здійснюється також з урахуванням площі санвузла, кухні, інших приміщень, які мають важливе значення для мешканців.


Як відбувається продаж частки?

Генеральна довіреність на частку у квартирі покладає на представника власника важливі обов'язки. У разі продажу нерухомості треба правильно інформувати покупців про те, що угода укладається не із власником, а лише з його довіреною особою. Щоб угода пройшла вдало, без ускладнень, необхідно дати покупцям максимум інформації про законних власників, пред'явити їм необхідні документи, щоб надати гарантії правомірності всіх вчинених дій.


Особливості

Певні ускладнення можливі за таких обставин:

  1. Представник має продати частину квартири, одним із прописаних мешканців якої є дитина, яка ще не досягла повноліття. У цьому разі можуть втрутитися органи опіки, що значно ускладнює процес.
  2. У разі вчинення угоди за довіреністю від власника, який не придбав, а одержав житло внаслідок заповіту або по власного спадкового права.
  3. Продаж частки квартири здійснюється безпосередньо внаслідок розлучення власників. Такі обставини часто не подобаються покупцям і також можуть ускладнити оформлення документації.

Для швидкого вирішення всіляких проблем необхідно заздалегідь підготувати стандартний список документів. Заздалегідь перевіряється кожний документ на актуальність дії. У деяких випадках необхідно зробити законне перепланування, виконати інші важливі зобов'язання перед тем, як угоду купівлі-продажу можна вважати правомірною. Іноді самі покупці вимагають одержання додаткових довідок, які необов'язково мають бути в наявності у власника. Важливо заздалегідь з'ясувати, чи всі податки були виплачені, чи немає боргів по квартирі, щоб мати можливість повноцінно взаємодіяти з покупцями, завоювати їхню довіру.

Для успішного укладання угоди необхідно заздалегідь перевірити наявність у довіреності всіх необхідних пунктів. Якщо ви заздалегідь підготуєте необхідні документи, правильно організуєте процедуру передачі коштів, то зможете скористатися своїми повноваженнями, успішно вчинити угоду.