Зразок генеральної довіреності на право продажу квартири: поради, правила
Іноді власник не може самостійно займатися процесом продажу квартири, через що в нього виникає маса переживань. Зазвичай люди бажають оформляти генеральну довіреність на будь-кого зі своєї родини або близьких друзів для того, щоб перекласти всі турботи на їхні плечі. Іноді це ризиковано, однак у разі відсутності інших рішень можна заощадити масу зусиль, довіривши право представництва власних інтересів іншій особі. Щоб правильно провести процедуру, необхідно побачити зразок генеральної довіреності на право продажу квартири.
Зміст генеральної довіреності
У генеральній довіреності в багатьох випадках передбачаються такі пункти, які дозволяють позначити правові межі:
- Дата, місце укладання домовленості, внаслідок якої виникла потреба у складанні цього документа. Подібну інформацію необхідно вказувати точно, щоб не було проблем під час засвідчення довіреності нотаріусом, а також у разі вираховування строку, впродовж якого документ є чинним.
- Особисті дані, а також реквізити кожної зі сторін. Треба повністю вказати важливу інформацію, щоб уникнути надалі розбіжностей. Якщо заповнити цю інформацію правильно, можна гарантувати, що вказаний у документі обсяг дій обмежиться побажаннями власника квартири.
- Точна адреса, різні особливості, повна інформація про квартиру, щодо якої планується вчинення угоди. Якщо необхідно продати тільки частину житлової площі, це обов'язково необхідно вказати в документі.
- Дії, які представник має можливість безперешкодно здійснювати від імені власника квартири. Необхідно звернути особливу увагу на чітке визначення меж повноважень.
Як скласти документ?
Щоб не стати жертвою махінацій, обману з боку представника, необхідно заздалегідь подбати про зміст документа. Якщо правильно розписати повноваження, уточнити особисті обставини, можна повністю убезпечити себе, успішно скориставшись послугами іншої людини. Якщо ви бажаєте повністю передати усі права під час продажу квартири, слід заздалегідь позначити в документі можливість одержання коштів довіреною особою у разі успішного укладення угоди.
Незалежно від того, чи вирішать сторони повністю обговорити права, що випливають із їхніх обов'язків, чи обмежаться стандартним спектром, у цьому документі встановлюються строки, під час яких довіреність є актуальною. Потрібний підпис власника, а також нотаріальне засвідчення, яке необхідно виконати в момент підписання довіреності. Якщо ви точно не знаєте, чи потрібний певний пункт у документі, можете проконсультуватися в нотаріуса. Фахівець допоможе вам максимально захистити свої права.