Що таке закриття ФОП?
Зараз багато бізнесменів цікавляться тем, як закрити ФОП. Відразу варто відзначити, що внаслідок ліквідації суб'єкт підприємницької діяльності втрачає свій статус, а його комерційна зайнятість офіційно припиняється. У законодавстві України зазначено, що закривати ФОП можна на самих різних підставах, однак найпопулярнішою вважається звичайна відсутність бажання продовжувати здійснювати ту або іншу комерційну діяльність. Ліквідація ФОП уважається дійсною в той день, коли певні відомості вносяться до Державного реєстру.
Треба розуміти, що закриття ФОП уважається простішим процесом порівняно із припиненням юридичних осіб, але водночас потрібна наявність конкретних юридичних знань, а також часових ресурсів. Варто відзначити, що зараз ця послуга вважається дуже затребуваною в Україні.
Основні етапи ліквідації ФОП
Якщо говорити про процедуру ліквідації ФОП, то вона складається з декількох найважливіших етапів.
По-перше, необхідно подати заяву про закриття ФОП державному реєстратору. Під час звернення крім заяви треба буде надати внутрішній паспорт. Якщо ж подачу заяви здійснює представник, то він повинен мати довіреність, яка попередньо була засвідчена в нотаріуса.
Потім рішення про закриття публікується безпосередньо в державному реєстрі. Варто розуміти, що така інформація може фігурувати в спеціалізованих засобах масової інформації, а також надсилатися в інші державні структури.
Наступний крок має на увазі перевірку контролюючими органами та одержання довідок. Для повноцінного закриття ФОП треба буде пройти кілька перевірок у податковій і інших установах. Якщо будуть виявлені порушення та недоплати, то прийдеться здійснити необхідні платежі та фінансові санкції. Більше того, треба буде надати довідки про відсутність боргів. Взагалі, допомогу в їхньому оформленні та одержанні пропонує велика кількість сучасних компаній.
Одним із завершальних етапів уважається повторне звертання до державного реєстратора. Вам доведеться почекати приблизно 2 місяці з моменту занесення рішення про ліквідацію діяльності. Також додатково варто подати всі довідки, які підтверджують, що в особи відсутні будь-які заборгованості.
Останнім кроком є остаточне закриття ФОП. Завершення ліквідації вважається офіційним з того моменту, як буде отримано повідомлення від державного органу.
Відразу варто відзначити, що, якщо ви бажаєте максимально швидко завершити процедуру ліквідації, то рекомендується завчасно підготувати пакет необхідних документів. Мова йде про бухгалтерську звітність за час діяльності, книги обліку доходів і витрат, акти, договори і інші документи.
Так, саме закриття вважається досить простим процесом, однак теж займає значну кількість часу. Тому рекомендується зв'язуватися із сумлінними компаніями, які спростять ліквідацію ФОП і дозволять вам зробити це в найкоротший термін.