Договор

Що дає генеральна довіреність на квартиру?

Тимчасова непрацездатність, географічна віддаленість, ділова завантаженість — причин для передачі прав власності на управління нерухомістю трохи.

Тепер розглянемо докладніше, що дає генеральна довіреність на квартиру?

Плюси та обмеження генеральної довіреності

На відміну від спеціальної та разової довіреності, генеральний тип документа припускає можливості виконання довіреною особою широкого кола операцій із квартирою. Юридично цей документ також йменується довіреністю, яка має загальний характер. Він оформляється однократно, у той час як складання разових довіреностей вимагає багаторазового складання (для кожної операції — окремий документ).

Що може зробити довірена особа із квартирою:

  • продати та обміняти житло;
  • здати в оренду;
  • передати житло в заставу.

Додатково третя особа здатна підписуватися під договорами від імені довірителя, відстоювати інтереси цієї особи в судових установах і збирати пакет документів для вчинення угод купівлі-продажу. Оформлення документа також дозволяє на легальних підставах оплачувати податкові та комунальні платежі.

Єдине обмеження — договір дарування не має права вчинятися особою, якій делегуються нові повноваження щодо вчинення угод із квартирою. Акт дарування може здійснюватися тільки у разі наміру власника нерухомості окремо прописати цю можливість із обов'язковою вказівкою П.І.Б. обдарованої особи.

Передача певних прав може припинятися в будь-який час, якщо заявник виразив намір анулювати генеральну довіреність. Інша підстава для припинення дії документа — смерть довірителя. Загальний час "придатності" довіреності не перевищує 36 місяців, після яких передані повноваження втрачають свою чинність. У деяких випадках часові строки не прописуються, тоді прийнято вважати дійсність документа впродовж лімітованого строку — 12 місяців.

Як і де зробити?

Усі права на нерухомість реєструються в списку Державного реєстру, тому зміна кількості осіб, які можуть розпоряджатися нерухомим майном, має фіксуватися в нотаріальній формі. Для оформлення документа потрібні дані паспортів обох осіб, і документи, що підтверджують право власності. Готовий документ припускає внесення дати складання, адреси проживання обох осіб, підписи та печатку нотаріуса на особливому бланку. Присутність майбутнього повірника, як і ініціатора оформлення документа, обов'язкова. Допомогти з оформленням документів може авторитетний нотаріус Євгенія Аверіна, яка має бездоганну репутацію — гарант оформлення документа строго згідно із літерою закону.