Час складання: Від 3-х діб
Замовити послугу
Документи для фізичної особи: Документи, що засвідчують Вашу особу, Оригінал документа, на якому необхідно проставити Апостиль
Зверніть увагу:

Нотаріус може проставити апостиль тільки на документи, видані органами РАЦС (свідоцтво про народження, шлюб або смерть), документи з суду, нотаріальні документи. Документи, які видані іншими органами, організаціями або складені фізичною особою, можуть підлягати апостилюванню в нотаріуса тільки через оформлення афідевіту.

Громадяни України часто їздять за кордон не тільки для відпочинку, але й в робочих і ділових справах, з метою навчання. Вирішуючи особисті або професійні справи в іншій країні, людині потрібні правильно оформлені документи. Для подачі таких документів до офіційних установ необхідно привести їх у відповідність вимогам іншої держави.

Більшість країн світу дотримуються Гаазької конвенції, що полегшує процедуру легалізації документів. Завдяки цьому для подачі офіційних документів досить поставити апостиль.


Що таке апостиль?

Під апостилем розуміють штамп, поставлений компетентними органами. Ця печатка підтверджує справжність підписів і повноваження посадових осіб, що видали документ. Апостилізація робить свідоцтва, довідки чинними на території інших країн. Одержавши відповідний штамп, людині не потрібно звертатися до консульства для додаткового засвідчення.


Де поставити апостиль на документи в Україні?

До 2020 року спрощену процедуру легалізації (Апостиль) виконували тільки 3 державних органи, а саме:

  1. Міністерство науки та освіти (дипломи, атестати, сертифікати та інші документи);
  2. Міністерство юстиції (документи нотаріату, органів юстиції та суду);
  3. Міністерство закордонних справ (медичні, податкові документи, довідки про несудимість, документи, видані архівами).

З 7 березня 2020 року змінився порядок проставляння апостилю. Відповідно до чинного законодавства нотаріусу дозволено ставити штамп на низку документів. Наказ дозволяє виконувати цю процедуру державним і приватним фахівцям.


Апостиль на документи в нотаріуса

7 березня набрав чинності наказ Міністерства юстиції, який полегшує й прискорює процедуру апостилювання для громадян України. Згідно з розпорядженням органу виконавчої влади ставити апостиль на документи тепер може й нотаріус.

Зараз нотаріуси оформляють:
  • апостиль на нотаріальні документи;
  • апостиль на документи, видані органами ЗАЦС (свідоцтво про народження, про шлюб, про смерть);
  • апостиль на документи із суду.

Зверніть увагу, що нотаріус не ставить апостиль на документи з поліції, Пенсійного фонду, податкової служби, Міністерства освіти. Штамп на ці документи як і раніше ставиться у відповідних міністерствах.

Запитання-відповідь:

Як зробити апостиль документів?

Сьогодні оформленням апостилю на документи, видані органом ЗАЦС, судом чи нотаріусом, уповноважені займатися нотаріуси.

На які документи ставиться апостиль?

Апостиль в Україні ставиться на свідоцтва про народження, шлюб, документи про освіту, дипломи, атестати, нотаріальні документи, рішення суду, довідки про несудимість тощо. Водночас кілька органів уповноважені проставляти апостиль і це залежить від органу видачі самого документа, який потрібно апостилювати.

Де ставлять апостиль на документи?

Існує кілька вповноважених органів, які займаються оформленням апостилю на документи, і то, в якому органі потрібно проставити апостиль, залежить від органу видачі документа. Наприклад, нотаріуси вповноважені проставляти апостиль на документах з органів ЗАЦС, судів і нотаріальних документах.

Скільки діє апостиль на документи?

Як такого обмеження щодо терміну дії апостилю немає, він має чинність стільки, скільки дійсний сам документ, на якому він проставлений. Однак різні організації країн, що підписали конвенцію, можуть висувати свої вимоги. Перед проставлянням штампа апостилю рекомендуємо уточнити деталі щодо оформлення документів.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

 

[email protected]


АДРЕСИ:

• вул. Малопідвальна, 1/7, Київ 01001, Україна
Майдан Незалежності

• 647 Saint Vincent, Irvine, CA 92618, USA


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – Субота
Онлайн: 24/7
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!