Записатися

Громадяни України часто їздять за кордон не тільки для відпочинку, але й по роботі, в ділових справах, з метою навчання. Вирішуючи особисті або професійні справи в іншій країні, людині потрібні правильно оформлені документи. Для подачі таких документів до офіційних установ необхідно привести їх у відповідність вимогам іншої держави.

Більшість країн світу дотримуються Гаазької конвенції, що полегшує процедуру легалізації документів. Завдяки цьому для подачі офіційних документів досить поставити апостиль.


Що таке апостиль?

Під апостилем розуміють штамп, поставлений компетентними органами. Ця печатка підтверджує чинність підписів і повноважень посадових осіб, що видали документ. Апостилізація робить свідоцтва, довідки чинними на території інших країн. Одержавши відповідний штамп, людині не потрібно звертатися в консульство для додаткового засвідчення.


Де поставити апостиль на документи в Україні?

До 2020 року спрощену процедуру легалізації (Апостиль) виконували тільки 3 державних органи, а саме:

  1. Міністерство науки та освіти (дипломи, атестати, сертифікати й інші документи);
  2. Міністерство юстиції (документи нотаріату, органів юстиції і суду);
  3. Міністерство закордонних справ (медичні, податкові документи, довідки про несудимість, документи, видані архівами).

З 7 березня 2020 року змінився порядок проставляння апостилю. Відповідно до чинного законодавства одержати штамп на деякі документи тепер можна в нотаріуса. Наказ дозволяє виконувати цю процедуру державним і приватним фахівцям.


Апостиль на документи в нотаріуса

7 березня набув чинності наказ Міністерства юстиції, який полегшує й прискорює процедуру апостилювання для громадян України. Згідно з розпорядженням органу виконавчої влади ставити апостиль на документи тепер може й нотаріус.

У нотаріуса ви можете оформити:
  • апостиль на нотаріальні документи;
  • апостиль на документи, видані органами ЗАЦС (свідоцтво про народження, про шлюб, про смерть);
  • апостиль на документи із суду.

Зверніть увагу, що нотаріус не ставить апостиль на документи з поліції, Пенсійного фонду, податкової служби, Міністерства освіти. Штамп на ці документи як і раніше ставиться у відповідних міністерствах.

Для одержання апостилю на заяву, афідевіт і інші документи ви можете звернутися до бюро нотаріуса Аверіної Євгенії Анатоліївни. Офіс розташований у самому центрі Києва, поруч із метро «Майдан Незалежності». Для проставляння апостилю досить пред'явити оригінал документа або скласти його в бюро (для випадків з нотаріальними документами).

Така процедура прискорить підготовку документів, необхідних людині для надання іноземним органам. Тепер немає необхідності ходити по декількох інстанціях. Оформляйте апостиль у нотаріуса в Києві.

КОНТАКТИ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ

ЧЕКАЕМО НА ВАШ ДЗВІНОК:
+38 (044) 500-74-74
  • +38 (066) 353-74-74
  • +38 (096) 353-74-74
  • +38 (063) 424-74-74

ОНЛАЙН КОНТАКТИ:

notary@averina.com.ua


НАША АДРЕСА:

провулок Тараса Шевченка, будинок 7/1
Майдан Незалежності
Для навігатора: вул. Малопідвальна, 1/7


РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – П’ятниця 9:00-18:00 (UTC+02:00)
Субота, Неділя За домовленістю
Відкриті для Вас! Телефонуйте та приходьте!