Консультация нотариуса Аверина

Оформлення документів для іноземних держав – складна й трудомістка процедура, в процесі якої українці мають справу з різноманітними нюансами. Наприклад, значну частину документів неможливо легалізувати за допомогою штампа апостилю. Проте необхідність підтвердити справжність документа та його належність конкретній особі залишається. Що ж робити в такому випадку?


Складіть афідевіт!

Законодавством передбачена процедура оформлення афідевіту. Це нотаріальна заява, що підтверджує певні факти. Для оформлення документа потрібно просто звернутися до нотаріуса і під присягою підтвердити потрібні факти. Для підтвердження цих фактів до афідевіту роблять додатки – необхідні документи або ж їх копії. У деяких випадках необхідно надати оригінали, у інших – достатньо і копій.

За допомогою оформлення афідевіту в Україні можна легалізувати більшість документів для закордонних держав. Після складання афідевіту його та необхідні документи можна подавати на проставлення штампу апостилю. Такий набір документів у вас прийме фактично кожен державний орган іншої країни.


Де зробити афідевіт у Києві для оформлення апостилю?

Афідевіт оформлюють у нотаріуса. Це документ-заява, зроблений на спеціальному нотаріальному бланку. Відповідно до вимог закону його складають українською мовою. За потреби документ можна скласти на двох мовах, з перекладом на державну мову країни, до якої вирушає особа, у такому разі документ має підписати і перекладач. Заява складається під присягою. У ній вказують певні факти, які підтверджують необхідний документ.

Нотаріус Аверіна Євгенія Анатоліївна оформлює афідевіт. Процедура виконується згідно з законом і полегшує підготовку документів для подання в закордонні держави.