сделать генеральную доверенность на квартиру недорого

Як виглядає генеральна довіреність на квартиру

Генеральна довіреність на квартиру оформляється в тому разі, якщо власник не може самостійно бути присутнім під час її продажу. Його переміщення може ускладнюватися певними обставинами. Іноді люди просто не бажають їхати в іншу країну, оскільки продаж житла потребує багато часу, що змушує зробити значну перерву в роботі або відпочинку. Генеральна довіреність складається за стандартною схемою, однак слід ураховувати приписи, які регулюють її зміст. Незважаючи на те, що немає чіткого зразка для цього документа, є приписи, які треба врахувати під час його складання.


Багато людей бажають дізнатися про те, як виглядає генеральна довіреність на квартиру, перед її складанням.

Що обов'язково має вказуватися в документі?

Щоб не виникало проблем під час вчинення угоди, а також після її закінчення, необхідно чітко вказати в документі такі дані:

  1. Дата, написана в повному форматі. Бажано не тільки зазначити день, коли документ був підписаний, але й місце, в якому здійснився цей правочин.
  2. Дані, які допомагають ідентифікувати особу не тільки власника квартири, але й довіреної особи, від якої залежить подальша процедура.
  3. Інформація, яка стосується квартири. Перед продажем квартири збираються всі необхідні дані, тому вказати їх у документі досить просто.
  4. Строк, на який надається документ. У більшості випадків фізичні особи бажають оформляти генеральну довіреність на рік.
  5. Підпис, який гарантує, що документ є чинним.

Додаткова інформація

Крім основного переліку необхідних документів, у разі пред’явлення генеральної довіреності має надаватися інформація, яка носить другорядний характер, однак є необхідною:

  1. Якщо власник має право використання та розпорядження не всією квартирою, а тільки її частиною, необхідно надати звіт про те, що всі інші власники нерухомості були сповіщені про продаж.
  2. Засвідчення, яке може поставити тільки нотаріус.
  3. Поштові повідомлення, в яких містяться дані про те, що інші власники одержали раніше відправлені повідомлення.
  4. Відмови, які самостійно складають інші власники. Вони гарантують, що не мають претензій із приводу переважної покупки житла.

Генеральна довіреність на квартиру може складатися у вільній формі. Немає чітких рамок. Якщо власник бажає передати лише частину повноважень, він обов'язково має вказати на це, позначивши обсяг дій свого представника. Незважаючи на те, що чіткої форми дотримуватися не треба, слід засвідчити документ, скориставшись послугами нотаріуса.