Как оформить генеральную доверенность на квартиру?

Генеральна довіреність на квартиру: що це таке та для чого вона необхідна?

В Україні генеральна довіреність на квартиру використовується для того, щоб надати певній особі широкий спектр юридичних повноважень. Цей документ використовується для надання третім сторонам, а також гарантує здатність його власника вчиняти певні угоди з цими особами.

Вказана вище довіреність має обов'язково засвідчуватися нотаріальним бюро. Оформлення такого документа здійснюється на спеціальному бланку. До речі, довіритель має можливість припинення угоди за цією довіреністю в будь-який день (навіть якщо термін дії документа ще не закінчився). Щоб складання довіреності пройшло максимально швидко, рекомендується звертатися до перевірених нотаріальних бюро з гарною репутацією, наприклад, до нашої компанії.


Особливості процесу оформлення документа

Останнім часом багато людей цікавляться тим, як оформити генеральну довіреність на квартиру. Відразу варто сказати, що складати цей документ може не тільки фізична, але й юридична особа. Єдиним нюансом є такий: якщо права на об'єкт є в кількох осіб, те необхідно буде оформляти документ від імені всіх цих осіб.

У більшості випадків такий документ оформляється на близьких людей, але часом другою стороною виступає стороння людина. У спеціальному бланку ви маєте надати інформацію щодо обсягу прав вашого представника. Не варто переживати щодо того, що особа вчинить шахрайські дії стосовно вас, оскільки документ передбачає можливість убезпечити себе шляхом докладного переліку дій, які може вчиняти така особа. Якщо ж представником виступає близький друг або родич, то подібний перелік практично ніколи не прописується. Адже головною метою документа вважається надання найширшого обсягу можливих дій другій стороні.

Потім необхідно буде відправитися до нотаріуса та засвідчити там довіреність, щоб вона мала чинність. Для того, щоб цей процес пройшов максимально швидко й успішно, треба бути присутнім усім особам, а також не забути взяти паспорт і декілька інших документів. Зазвичай термін дії довіреності становить два-три роки. На цьому процес складання документа можна вважати завершеним.