(обов'язково на бланку затвердженої форми) у нотаріуса та передає її до ЗАЦС (наприклад, через іншого з подружжя) разом з квитанцією про оплату мита.

 

При цьому інший з подружжя повинен прийти до ЗАЦС сам і подати свою заяву. До подання заяви кожен з подружжя повинен вирішити, яке прізвище він носитиме після розлучення.

Через місяць після подання заяви подружжя (або один з них) повинні знову явитися у ЗАЦС для реєстрації розлучення (точна дата реєстрації повідомляється працівником ЗАЦС при прийомі заяви) і отримати свідоцтво про розірвання шлюбу (кожному видається свій екземпляр). Якщо в ЗАЦС не з’явиться жоден з подружжя, то реєстрація розлучення не відбудеться, якщо прийде один з подружжя і отримає свідоцтво про розірвання шлюбу, то другий з подружжя може зробити це пізніше, у будь-який час, але шлюб вважатиметься розірваним з дня видачі свідоцтва першому з подружжя.

Також хочу звернути увагу на те, що наявність майнової суперечки не впливає на можливість звернення до ЗАЦС для розірвання шлюбу. Коли подружжя обопільно згодні на розлучення, але не досягли згоди з питання розділу майна, то це питання може бути вирішене після реєстрації розірвання шлюбу в ЗАЦС шляхом переговорного процесу (наприклад, можна оформити договір, прописавши там порядок розподілу майна) або через суд.

Проте настійно рекомендую дуже ретельно продумувати стратегію шлюборозлучного процесу, особливо в тій частині, яка стосується майнових питань. Їх все ж таки краще врегулювати до оформлення розлучення (наприклад, шляхом підписання договору про розподіл майна подружжя). Оскільки, оформивши розірвання шлюбу, ии можете позбутися можливості мирно врегулювати розділ майна (через емоційні розбіжності, відсутність інформації про місце знаходження колишнього чоловіка (жінки), відсутності можливості особистої зустрічі, тощо).

Перелік відділів ЗАЦС Ви можете подивитися на сайті: http://www.drsu.gov.ua/show/6110

Сподіваюся, ця стаття була для Вас корисною, додаткову інформацію ии можете отримати, звернувшись до мене, особливо з погляду на те, що консультації абсолютно безкоштовні!

Поздравляем у Вас появилась возможность воспользоваться бесплатной услугой - “Предложить тему для блога.” Нотариус Евгения Аверина обязательно рассмотрит Ваше предложение и по возможности добавит статью с интересной информацией по предложеной теме блога.

ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

приватного нотаріуса Києва Євгенії Аверіної

Чи зможу я отримати у вас консультацію? Скільки вона коштуватиме?

Питання від: Юлія Петрівна
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 28.10.2015
Дата відповіді: 28.10.2015

Ми завжди раді допомогти! Приходьте до нас. Консультації надаються абсолютно безкоштовно!

Чи працюєте ви у вихідні дні?

Питання від: Олександр
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 01.10.2015
Дата відповіді: 01.10.2015

Ми відкриті для вас кожної суботи з 10 ранку до 16 години дня, прийом у неділю відбувається за попередньою домовленістю з нотаріусом.

Підкажіть, як найкраще до вас дістатися?

Питання від: Оксана Єсаулова
Відповіла: Євгенія Аверіна
Дата питання: 15.09.2015
Дата відповіді: 15.09.2015

Ми знаходимося в 100 метрах від Майдану Незалежності. Вам лише необхідно пройти три будинки від «Майдана» по провулку Тараса Шевченка, що починається між Макдональдсом та кафе «Крим», до готелю «Сенатор». Зліва від «Сенатора» ви побачите вивіску «Нотаріус» над входом до нас! Якщо ви заблукаєте – дзвоніть, наші співробітники зустрінуть вас!